تحلیلی از وضعیت معنوی جهان در دوران پساکرونا

اصفهان - رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با ارائه تحلیلی از وضعیت جهان در دوران پساکرونا گفت: به یقین پس از این بیماری شاهد مقهور شدن جهان سلطه و ظهور بیشتر عدالت و انسانیت خواهیم بود.

حجت الاسلام محمد قطبی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با توجه به درگیری تمام جهان با موضوع کرونا اظهار داشت: پیدایش ویروس کرونا به عنوان رویدادی تلقی می‌شود که برای اولین بار در روی کره زمین به صورت یکپارچه و همزمان همه امور اجتماعی را در سطح جهان مختل کرد هو زندگی را در تنگنای عالم‌گیر خود قرار داده است و دورانی را به وجود آورده که می‌تواند تاریخ را به قبل و بعد از کرونا تقسیم کند.

وی افزود: بر همین مبنا از هم‌اینک دانشمندان و اندیشمندان دنیا در تکاپو هستند تا جهانِ پسا کرونا را تحلیل و توصیف کرده و چگونگی آن را پیش‌بینی نمایند.

جهان پسا کرونا به شدت مرکزگریز خواهد بود

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با پیش بینی این مطلب که جهان پسا کرونا به شدت مرکز گریز شده و نقش‌مندیِ همه آحاد انسان‌ها در مدیریت جهان پررنگ‌تر می‌شود، گفت: بدین ترتیب جهان سلطه به شدت مقهور شده و جوامع انسانی بیش از پیش جویای شَرَف و انسانیت خواهند شد.

وی با بیان اینکه به یقین در دوران پساکرونا معنویت و توجه به عالم بالا شرایط بهتری پیدا می‌کند و روح انسان‌ها صیقلی‌تر می‌شود، بیان داشت: البته جهان سلطه با تمسک به روش‌های سالم و ناسالم، هم‌چنان دست و پا می‌زند تا محوریت خود را در اداره جهان حفظ کند ولی این انسان است که باید چشم و گوش خود را باز کرده و حقایق را با چشم بینا و گوش شنوا دنبال کند.

ساختار سازمان ملل باید به نفع جوامع انسانی دگرگون می‌شود

حجت الاسلام قطبی تصریح کرد: در همین راستا این امر محتمل است که ساختار سازمان ملل باید به نفع جوامع انسانی دگرگون شده و کشورهایی که بیشترین همّت و توفیق را در مهار این ویروس داشتند در صدر سازمان ملل قرار بگیرند و نظام‌های سلطه که از جان باختن انسان‌ها خشنود شده و مظنون به تولید این ویروس هستند باید از این ساختار حذف شوند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با تمام توان و انرژی و مشارکت مردمی در حال مبارزه با این ویروس منحوس است و اخلاق و انسانیت را به صورت همه جانبه رعایت می‌کند، چنین نظامی لیاقت صدرنشینی در سازمان ملل را دارد وو نظام‌های سُلطه و ظالمانه‌ای همچون آمریکا باید از این صحنه خارج شوند.

کشورهای اسلامی باید در جهان پساکرونا میدان‌دار اداره جهان باشند

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان بیان داشت: امروز کشورها و جوامع اسلامی باید بیشترین نیرو و بالاترین ابتکار عمل را به کار بگیرند تا در جهان پساکرونا میدان‌دار اداره جهان باشند و صلح و راستی را برای جهانیان به ارمغان بیاورند.

وی گفت: بدین ترتیب به لطف خداوندگار عالم، کرونا آخرین نفس‌های ظلم و ستم را خواهد برید و زمینه ظهور عدالت و انسانیّت را به وجود خواهد آورد.

کد خبر 4892797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =