۱۵ باغ شهری بوستان می‌شود

رئیس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران از تملک ۱۳ قطعه باغ و اراضی مشجر در هفت منطقه تهران و برنامه ریزی برای تبدیل ۱۵ باغ شهری به بوستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی محمد مختاری، مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به تصمیم مدیریت شهری در دوره جدید برای افزایش سرانه فضای سبز در محلات کم برخوردار گفت: طی سال‌های اخیر حفظ، تملک و تبدیل باغات به بوستان‌های شهری از اولویت‌های سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران بوده است، که از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا در دوره جدید مدیریت شهری از سال ۱۳۹۶ می توان به تملک ۱۳ قطعه باغ و اراضی مشجر در مناطق ۷، ۸ ، ۲ ، ۱۱، ۱۳ ،۱۴ ، ۱۷ به مساحت تقریبی ۱۱ هکتار اشاره کرد.

به گفته  وی حفاظت از میراث طبیعی شهر تهران و حفظ باغات و اراضی مشجر، توزیع مناسب فضای سبز خصوصا در مناطق کم برخوردار، احداث بوستان در محلات فاقد بوستان وکم برخوردار، حفظ کاربری باغات و فضای سبز در طرح تفصیلی از جمله اهدافی است که در مورد تملک باغات و اراضی مشجر دنبال می شود.

به گفته مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران تعداد ۱۵ قطعه دیگر از اراضی مشجر و باغات شهر تهران در مناطق مختلف با الویت مناطق کم برخوردار شناسایی شده که در مراحل ارزیابی و توافق با مالکین است.

مختاری تاکید کرد: جهت تملک باغات و اراضی مشجر توسعه سرانه فضای سبز از این روش جزو اهداف فرعی بوده و جهت افزایش سرانه فضای سبز در مناطقی که دارای بافت فشرده مسکونی و فرسوده بوده و تراکم نفرات انسانی آن در هر هکتار از استانداردهای جهانی بسیار بالاتر است بهترین روش توسعه سرانه فضای سبز ، تجمیع بافت های فرسوده در وسعت کلان و تامین فضاهای خدماتی از جمله فضای سبز است. ضمن آنکه توجه به شیوه های نوین فضای سبز از جمله سبز بامها با استفاده از دانش و روشهای بومی منطقه نیز میتواند به عنوان یک راهکار اساسی مد نظر قرار گیرد.

او به تشریح سرانه فضای سبز در پایتخت پرداخت و گفت: به دنبال تلاش‌های صورت گرفته جهت توسعه فضای سبز در شهر تهران هم اکنون بطور متوسط سرانه فضای سبز درون شهری تهران به میزان ۳۲/۱۶ متر مربع به ازای هر نفر بوده و سرانه فضای سبز برون شهری تهران به میزان ۵۱/۲۴ متر مربع به ازای هر نفر است.

فهرست باغات تملک شده در دوسال گذشته بشرح زیر است:

کد خبر 4922928

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =