زمان برگزاری امتحانات دانشگاه سوره اعلام شد

دانشگاه سوره نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم و کلاس های عملی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه سوره، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه سوره برای ادامه کلاس های نیم سال جاری تا پایان کلاس ها و تاریخ امتحانات منتشر شد.

نحوه برگزاری کلاس های نظری: بنا به تأکید و توصیه وزارت بهداشت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر ادامه کلاسهای مجازی و با هدف حفظ سلامتی دانشجویان، مقرر شد تمامی دروس نظری به شیوه مجازی تا پایان کلاس ها ادامه یابد و در صورت نیاز دانشجو یا استاد به کلاس حضوری رفع اشکال، ضمن هماهنگی با مدیر گروه، یک یا دو جلسه حضوری، از ۱۷ خرداد به بعد، با رعایت اصول بهداشتی برگزار شود.

تاریخ های پایان کلاس ها و امتحانات دروس نظری: پایان کلاس های دروس نظری دانشکده هنر ۱۴ تیر، دانشکده معماری ۵ تیر، دانشکده فرهنگ و ارتباطات ۲۹ خرداد و دروس عمومی ۱۶ تیر خواهد بود. تاریخ امتحانات دروس نظری دانشکده هنر  از ۲۱ تیر تا ۷ مرداد، معماری از ۱۴ تا ۳۱ تیر، فرهنگ و ارتباطات از ۷ تا ۲۵ تیر و گروه عمومی از ۱۹ تیر تا ۴ مرداد در نظر گرفته شد.

مقرر شد برگزاری امتحانات مذکور یک یا تلفیقی از شیوه های: آنلاین تستی، آنلاین تشریحی، آنلاین شفاهی، تحویل پروژه یا کار تحقیقی، فعالیت و حضور مستمر کلاسی، و یا حضوری باشد؛ روش های مذکور با هماهنگی دانشجو و استاد و گروه مربوطه در اسرع وقت مشخص و توسط گروه به دانشجویان ابلاغ خواهد شد.

تعداد دانشجویان در یک زمان برای امتحان، در دانشکده های هنر و فرهنگ و ارتباطات و گروه عمومی حداکثر ۶۰ و در دانشکده معماری ۴۰ نفر تعیین شد. برای جلوگیری از تداخل، امتحانات نظری دانشکده ها از یکشنبه ها تا چهارشنبه ها، و گروه عمومی شنبه ها و پنجشنبه خواهد بود. تحویل نمره امتحانی نیز دو هفته پس از برگزاری امتحان تعیین شد. همچنین کلاس های جبرانی نیز باید قبل از شروع امتحان برگزار شود.

نحوه برگزاری دروس نظری- عملی: با توجه به این که درس های نظری- عملی، همزمان با دروس نظری و به شیوه مجازی آغاز شده، کلاس ها به همین منوال تا آخر ادامه خواهد داشت. در صورت درخواست دانشجویان و استاد مربوطه تعدادی از جلسات باقیمانده، با نظارت دقیق گروه، به صورت حضوری برگزار می شود.

تاریخ پایان کلاس ها و امتحانات این دروس همانند دروس نظری خواهد بود؛ اما در صورت تشخیص استاد مربوطه تاریخ تحویل کار و امتحان این دروس می تواند تا پایان مرداد ادامه یابد. آن دسته از دروس نظری- عملی که با تشخیص استاد به صورت مجازی برگزار نشده، با برنامه ریزی گروه و هماهنگی با دانشجویان، از ۱۷ خرداد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

نحوه برگزاری کلاس دروس عملی یا کارگاهی: در صورت پیشنهاد استاد و امکان، چند جلسه مقدماتی می تواند به صورت مجازی از ۱۰ خرداد به بعد برگزار شود. شروع کلاس های حضوری این دروس، بعد از پایان امتحانات، با تشکیل دو جلسه در هر هفته انجام خواهد شد. از گروه عمومی نیز درس تربیت بدنی با همین روش انجام خواهد شد.

شرایط دانشجویان نیمسال آخر رشته های صنایع دستی، هنر اسلامی و ارتباط تصویری: با هدف پایان تحصیل دانشجویان رشته های مذکور و عدم نگرانی آن ها برای تحصیل در مقطع ارشد مقرر شد کلاس های کارگاهی این رشته ها از ۱۷ خرداد آغاز شود. 

شرایط مهم ورود به دانشگاه برای کلاس های حضوری

ساکن نبودن در استان های قرمز، ارائه پرینت گواهی سلامت از سامانه وزارت بهداشت و ارائه به حراست دانشگاه هنگام ورود، اطمینان از نداشتن کرونا در میان اعضای خانواده و نزدیکان از جمله این شرایط است.

همچنین دانشجویان می توانند در کلاس های حضوری نظری، نظری عملی و کارگاهی شرکت نکنند، به شرط این که با استاد مربوطه هماهنگ کرده و تکالیف، تحقیقات و پروژه های کلاسی درخواستی استاد را انجام دهند. 

با هدف کمک به دانشجویانی که احتمالأ نیاز به گذراندن تعدادی دروس عمومی برای فراغت از تحصیل دارند، ترم تابستان به صورت مجازی بعد از پایان امتحانات و در ماه های مرداد و شهریور برگزار خواهد شد که اطلاعات کامل آن در تیرماه ابلاغ خواهد شد.

کد خبر 4939194

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =