جزئیات اصلاح اساسنامه فدراسیون از زبان نبی/ارسال اساسنامه به فیفا

دبیر کل فدراسیون فوتبال ضمن تایید اصلاحات مدنظر فیفا در اساسنامه این فدراسیون که از سوی خبرگزاری مهر منتشر شده بود، اعلام کرد این اساسنامه امروز به فدراسیون جهانی ارسال می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی محمدنبی درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال و اصلاحات آن که امروز از سوی خبرگزاری مهر منتشر شده بود، گفت: به تاریخچه ورود نمی‌کنم ولی از شهریور سال گذشته گروهی از فیفا روی اساسنامه کار می‌کردند که به موضوعات اساسنامه سال ۱۳۹۰ نظر داشتند. خود من از فروردین امسال در فدراسیون مسئولیت گرفتم به اتفاق همکاران کار را پیگیری کردیم.

وی افزود: ظرف کمتر از ۲ ماه توانستیم این بخش را در اساسنامه با پیشنهادی که بعضاً از اعضای مجمع گرفتیم انجام بدهیم و جمعبندی این پیشنهادات را ۲۴ اردیبهشت به فیفا دادیم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: این مواردی که شهریور سال گذشته پیش آمد مربوط به بخش حقوقی فدراسیون فوتبال و یک بخش درباره ارکان مستقل از جمله ارکان قضائی، حسابرسی و انتخاباتی بود. باید این کمیته‌ها را در اساسنامه می‌آوردیم که آوردیم. بخشی هم مربوط به اعضای مجمع بود که در اساسنامه پیشنهادی دیده شده بود.

نبی ادامه داد: فکر می‌کنم تا ظرف یکی دو ساعت دیگر (بعدازظهر امروز جمعه) اصلاحات مدنظر به فیفا ارسال می‌شود.

وی درباره حضور وزیر در اساسنامه قبلی که با بحث استقلال فدراسیون منافات داشت و حذف این مورد در اساسنامه جدید اظهار کرد: موارد مدنظر فیفا را رعایت کردیم و در این بخش مشکلی نداریم. در بخش ارکان مستقل هم موارد فیفا را رعایت کردیم. کار سنگینی داشتیم چون تعطیلات زیادی بود و بحث کرونا هم پیش آمد.

دبیر کل فدراسیون فوتبال با اشاره به همکاری وزارت ورزش برای پیش نویس اساسنامه جدید خاطرنشان کرد: وزارت ورزش انعطاف به خرج داد و از دوستان تشکر می‌کنم.

وی که با برنامه «ورزش و مردم» گفتگو می‌کرد، در خصوص انتخاب اعضای کمیته‌های قضائی مثل کمیته انضباطی و اخلاق یادآور شد: اعضای این کمیته‌ها را مجمع باید با رأی گیری انتخاب کند. حتی کمیته حسابرسی هم همینطور است.

نبی در خصوص ایجاد تغییرات در شرایط کاندیداهای ریاست فدراسیون تاکید کرد: در بخش اساسنامه و کسانی که می‌خواهند کاندیدا شوند، انعطاف خوبی به خرج داده شده است. بعد از بازگشت اساسنامه از فیفا آنرا منتشر می‌کنیم. طبق قانون رفتار کردیم که در تاریخ فدراسیون فوتبال کم سابقه و بی سابقه است. اعضای مجمع مشارکت کردند و بخشی اعظمی از مواردی که در اساسنامه آوردیم، نظرات اعضای مجمع است.

دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: بعد از ارسال نظرات فیفا، مجمع فدراسیون را برگزار می‌کنیم و اساسنامه مصوب می‌شود. یک ماه زودتر آنرا برای اعضا ارسال می‌کنیم تا نظراتشان را بدانیم. کار خوبی شده و امیدواریم ختم به خیر شود. از اهالی ورزش که در فوتبال مسئولیت دارند خواهش می‌کنم همراهی کنند تا از این مسیر به خوبی و به اتفاق عبور کنیم. داریم یک کار جمعی می‌کنیم و ان شاءالله نتایجش هم خوب باشد.

دبیر کل کنفدراسیون فوتبال درباره خطر تشکیل کمیته عادی سازی و خطر تعلیق فوتبال تاکید کرد: نگرانی وجود ندارد. این حاشیه‌ها را باید کم کنیم!

نبی در خصوص اینکه همواره این کارها در وقت اضافه انجام می‌شود، گفت: دقیقاً!

دبیر کل فدراسیون فوتبال همچنین در خصوص احتمال برگزاری مسابقات لیگ برتر ادامه داد: برنامه ما این است که مسابقات را هفته اول تیر شروع کنیم تا باشگاه‌ها زمان بیشتری داشته باشند. البته این تصمیم به هیأت رئیسه سازمان لیگ برمی گردد.

کد خبر 4941685

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha