افزایش بیش از دو برابر حوزه های امتحان نهایی در تهران

 مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت از دو حوزه امتحان نهایی شهر تهران و فرایند برگزاری امتحانات در این حوزه ها بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این بازدیدهای سرزده که از دبیرستان پسرانه شهید آیت الله مدنی و دبیرستان دخترانه نمونه دولتی فراست واقع در منطقه یک شهر تهران صورت گرفت، خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت با اشاره به اینکه پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا به مدارس ابلاغ شده است، گفت: حوزه‌های امتحان نهایی باید تمامی ضوابط مربوط به برگزاری امتحانات نهایی را رعایت کنند و دانش‌آموزان پیش از شروع امتحان و برای ارتقای امنیت و صحت امتحانات دانش آموزان نیم ساعت قبل از شروع امتحانات وارد سالن و روی صندلی‌ها نشسته باشند.

وی در ادامه با اشاره به افزایش امنیت امتحانات گفت: ارسال سوالات رمز گذاری شده و بازگشایی رمز سوالات از طریق الکترونیکی بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه وابسته به مقدار زمان لازم برای تکثیر و تعداد سوالات پیش از امتحان به قرنطینه و اتاق تکثیر سوالات واقع در حوزه اجرا ارسال و در این مدت سوالات تکثیر شده به حوزه امتحانی ارسال می‌شود.

عبدالرضا فولادوند، مدیرکل شهر تهران با اشاره به اهمیت آزمون‌های حضوری در پایه نهم و دوازدهم گفت: امتحانات پایه نهم در انتخاب رشته دانش‌آموزان و آینده شغلی دانش‌آموزان مؤثر است و امتحانات پایه دوازدهم هم به دلیل تأثیر معدل دیپلم در کنکور دارای اهمیت است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ضرورت پیشگیری بر اساس پروتکل‌های بهداشتی بیان کرد: آموزش و پرورش شهر تهران برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی تعداد حوزه‌های آزمون‌های نهایی را از ۲۷۴ حوزه به ۵۰۰ حوزه افزایش داده است و تعداد دانش‌آموزان در حوزه‌های امتحان نهایی از تعداد ۲۷۴ نفر به ۱۲۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

فولادوند گفت: تعداد ۵۰۰ تب سنج برای حوزه‌های امتحانات نهایی خریداری شده است تا پیش از ورود عوامل اجرایی و دانش‌آموزان حرارت بدن آنها سنجیده شود. همچنین با بسیج توافق کرده‌ایم تا برای ضد عفونی مدارس در قبل و بعد از برگزاری آزمون به ما کمک کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اهمیت آموزش جهت پیشگیری از تکثیر کرونا گفت: مربیان بهداشت و مدیران حوزه‌های اجرا آموزش‌های لازم را پیش از برگزاری امتحانات جهت پیشگیری از شیوع کرونا دیده‌اند و با توجه به این آموزش‌ها تمامی پروتکل‌های بهداشتی در هنگام برگزاری آزمون‌ها رعایت می‌شود و خانواده‌ها از این بابت و در مورد سلامت فرزندانشان نگرانی نداشته باشند.

در طی این دو بازدید از نحوه ضد عفونی دانش آموزان هنگام ورود به مدرسه، استفاده از ماسک و دستکش، رعایت فاصله گذاری بین صندلی‌ها در محل برگزاری آزمون، مخزن سوالات و … مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

کد خبر 4942393

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =