بزرگی تمدن ما با کتاب شناخته می‌شود/توجه به کتاب را رونق بدهیم

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بزرگی تمدن اسلامی ایرانی ما با کتاب شناخته می‌شود و اگر بخواهیم به آن جایگاه بزرگ برگردیم، باید توجه به کتاب را رونق بدهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اهمیت هفته کتاب و فعالیت‌های این‌هفته، گفت: کتاب سرمایه تمدن اسلامی و ایرانی ما است و تمدن ما با کتاب شناخته می شود. اگر در جایی از تاریخ به بزرگی از ما یاد می شود با کتاب بوده است و اگر بار دیگر بخواهیم آن بزرگی و جایگاه را داشته باشیم، باید کتاب را با توجه بیشتر به آن و برگزاری چنین برنامه هایی رونق بدهیم.

وی افزود: در این‌زمینه ضروری است در جستجوی راه‌هایی باشیم که می‌توانند موجب منزلت و بزرگی جایگاه کتاب شوند و این مهم می‌تواند از طریق ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، اعتلای نقش کتاب در جامعه و احترام به مولفان و نویسندگان کتاب، به دست آید. با یافتن چنین راه‌هایی می‌توانیم شکوه تاریخی کتاب در ایران را احیا کنیم.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد گفت: همچنین لازم است کتاب در سیستم آموزشی و اداری ما جایگاه مناسبی پیدا کند و به آن احترام گذاشته شود. وقتی یک مدیری کتاب بخواند به طور قطع کارمندان او هم کتاب می خوانند. وقتی در یک سیستم اداری به کتاب ارزش و بها داده شود این بها و ارزش از سوی بقیه کارکنان آن مجموعه هم صورت می گیرد. در خانواده ها هم به همین صورت است و پدر خانواده می تواند نقش مهمی در علاقه ‌مندی اعضای خانواده به کتاب و مطالعه آن داشته باشد.

جوادی در پایان گفت: گام اول برای رونق‌بخشی به حوزه کتاب باید توسط کسانی برداشته شود که علاقه‌مند به ترویج کتاب هستند. با چنین‌کارهایی می‌توانیم به حوزه کتاب و کتابخوانی رونق ببخشیم و شاهد جایگاه بهتری برای کتاب باشیم.

کد خبر 5073689

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =