برگزاری رویداد ملی هسته‌های پیشرفت توسط انجمن ملی تغذیه سالم

رویداد ملی هسته های پیشرفت و سلامت برای اولین بار توسط انجمن ملی تغذیه سالم برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این رویداد تلاش می‌شود تا تمامی تیم‌های فعال و همچنین ایده‌های موجود به هسته پیشرفت و سلامت تبدیل شوند و با مفهوم کاربردی پیشرفت که دغدغه سالیان متمادی رهبری است بیشتر آشنا شوند. فراخوان تشکیل رویداد هسته های پیشرفت و سلامت برای اولین بار توسط انجمن تغذیه سالم منتشر شده است. در این رویداد، هسته به حداقل تیم‌های سه نفره که با دغدغه مندی و به منظور عزم جدی برای تغییر و تحول، و یا ایجاد یک اتفاق در منطقه پیرامون خود جمع شده باشند گفته می‌شود.

تعدادی از مواردی که از مفهوم حوزه پیشرفت به عنوان شاخص ورود تیم ها به رویداد و داوری آنها در نظر گرفته شده شامل موارد زیر است:

۱. عدالت محور بودن تیم ها یا افراد از مهم‌ترین شاخص‌های هسته‌ها خواهد بود.

۲. فعالیت‌ها و ایده های مبتنی بر تحول منطقه‌ای یعنی افراد عزم تحول در منطقه خود را داشته باشند هر چند این تحولات کوچک باشند.

۳. چند منظوره بودن ایده‌ها و فعالیت ها. یعنی افراد دغدغه فکر کردن به مسائل گوناگون را داشته باشند و در حوزه های کاری مختلف فعالیت کرده و یا حتی قصد انجام فعالیت داشته باشند.

۴. ایده‌ها حتی الامکان مبتنی بر توان مردم منطقه باشند. یعنی اولویت اعضای هسته و روحیه تیمی شان در جهت پیشبرد اهداف تعیین شده گروه به خدمت گرفتن اهالی منطقه خود باشد.

در این رویداد حوزه های مرتبط با سلامت، موارد متفاوتی را شامل می‌شود.

۱. ایده ها و فعالیت های حوزه بهداشت و درمان

۲. ایده ها و فعالیت های حوزه پیشگیری

۳. ایده ها و فعالیت های حوزه تجهیزات پزشکی

۴. ایده ها و فعالیت های حوزه دارو

۵. ایده ها و فعالیت های حوزه کشاورزی

۶. ایده ها و فعالیت های حوزه دامپروری

۷. ایده ها و فعالیت های حوزه صنایع تبدیلی

۸. ایده ها و فعالیت های حوزه تغذیه سالم

۹. ایده ها و فعالیت های حوزه امنیت غذایی

۱۰. و....

اگر در انتخاب ایده‌ها همه شاخص‌های پیشرفت و سلامت در یک تیم جمع شده باشد، به معنای وجود یک هسته ایده‌آل و یک الگوی موفق است در حالی که انجمن ملی تغذیه سالم در این رویداد تلاش می‌کند تا هسته‌ها و یا تیم ها با داشتن حتی یک مولفه از شاخص‌های موجود هم به رویداد ورود کرده و با کمک و حمایت تبدیل به هسته پیشرفت و سلامت شوند.

پس تمام افراد یا تیم هایی که به موضوع سلامت علاقه‌مند هستند و تجربه فعالیت های اجتماعی را دارا باشند و بالعکس (گروه های جهادی، مسجد و خیریه، شورای روستا یا محله، انجمن های مردم نهاد و…) می‌توانند در این رویداد شرکت کرده و انجمن تغذیه سالم را در جهت تشکیل هسته های پیشرفت و سلامت همراهی کنند.

دقت داشته باشید که در مسیر شرکت در این رویداد پشتیبان هایی انتخاب شده اند که در طی مسیر در کنار شما خواهند بود.

این رویداد جذاب در دهه اول بهمن ماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد و از تمام شما دغدغه مندان حوزه پیشرفت و سلامت دعوت می شود تا در آن شرکت کرده و اتفاقی بزرگ را در این مسیر رقم بزنید.

کد خبر 5105302

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha