قدردانی رییس سازمان سینمایی از برگزارکنندگان «فیلم فجر ۳۹»

رییس سازمان سینمایی در نشستی با دست اندرکاران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، از تلاش‌های آنها برای برپایی این دوره جشنواره قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، رییس سازمان سینمایی در نشستی با دست‌اندرکاران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، از تلاش‌های آنها برای برپایی این دوره جشنواره قدردانی کرد.

در ابتدای این جلسه حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی با بیان اینکه مدیران جشنواره کار بزرگی انجام دادید گفت: ساده‌ترین راه ممکن این بود که بگوییم در شرایط فعلی کرونا جشنواره را برگزار نمی‌کنیم که اگر هم می‌گفتید از شما پذیرفته بود اما مدیر با نحوه تصمیماتش در شرایط سخت شناخته می‌شود و شما دشواری این تصمیم سخت را پذیرفتید.

وی با بیان اینکه کارهای بزرگ و جدیدی انجام شد که امیدوارم به عنوان تجربه بماند، ادامه داد: به سهم خودم از اقدامات و برنامه‌ریزی‌های شما از آقای طباطبایی نژاد که با تدبیر مدیریت کرد و همه مدیران بخش‌های مختلف که از مدیران ارزشمند هستند، تشکر می‌کنم، مجموعه مدیران سازمان سینمایی ترکیبی از دانش، مهارت، ارتباط با صنوف، دید وسیع و هماهنگی خوب با یکدیگر هستند که این موارد آنها را از دیگران متمایز می‌کند.

انتظامی ادامه داد: هرسال به دلیل اینکه خود را موظف می‌دانستیم حتماً ۲۲ فیلم در بخش مسابقه باشد مجبور بودیم برخی فیلم‌هایی که کیفیت هنری بالایی ندارند را به بخش مسابقه راه دهیم. این امر موجب می‌شد معدل کیفیت آثار سینمایی پایین بیاید زیرا سینمای ایران را با جشنواره فیلم فجر می‌شناسند. در جشنواره امسال خوشبختانه فیلم ضعیف نداشتیم همین تدبیر می‌تواند زمینه آزمایشی برای سال‌های آینده باشد.

رئیس سازمان سینمایی همچنین بر انتشار بیلان کار جشنواره پیش از پایان سال تاکید کرد.

در ادامه سید محمدمهدی طباطبایی نژاد دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر هم با تشکر از رییس سازمان سینمایی به خاطر توجه به جشنواره، پیگیری و حضور مداوم در طول برگزاری جشنواره گفت: ۴۸ ساعت قبل از انتشار فراخوان نظرها بر این بود که امسال جشنواره را برگزار نکنیم و رای مثبت آقای انتظامی و پایمردی ایشان برگزاری جشنواره را ممکن کرد.

وی ادامه داد: می‌خواستیم جشنواره به سلامت مسیر خود را بدون حاشیه پیش ببرد و امروز که خوشبختانه همه از شکل برگزاری با شرایط کرونا رضایت دارند باید قدردان شما باشیم. آنچه از منظر قضاوت بیرونی اتفاق افتاد با توجه به شرایط سخت کرونا خوشبختانه خوب بود. شرایط دشواری بود اما به لطف خدا و همدلی دوستان در مجموعه جشنواره به شایستگی به سرانجام رسید که از همه دوستان سپاسگزارم.

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در سخنانی با خشنودی از اینکه امسال چراغ سینماها روشن بود گفت: هنرمندان در این شرایط سخت فیلم می‌سازند، جشنواره سرپا است، رسانه‌ها فعال هستند و این هنر صنعت زنده است و همه تلاش این است که عقب نمانیم.

وی در پایان گفت: در سال کرونا سال پرکاری در بنیاد سینمایی فارابی از جهت حمایت از پروژه‌های تولیدی در سراسر کشور و پشتیبانی از فجر ملی، جهانی و کودک داشتیم. پیشنهاد می‌کنم نتایج این زحمات و دستاوردی که امسال شاهد آن بودیم با همت آقای طباطبایی نژاد و سایر دست‌اندرکاران جشنواره به نوعی آسیب شناسی و ارزیابی و مدون شود و برای دوره‌های بعد از این تجارب استفاده شود و چشم‌انداز روشن‌تری پیش روی مدیران و دست‌اندرکاران سینمایی باشد.

عزت الله علیزاده، سیمون سیمونیان، مسعود احمدیان، محمد رضا فرجی، محمدعلی دولتی، علی رمضانپور، طاها ذاکر، علی تاجیک و سید مهدی سجادی از مدیران حاضر در این جلسه بودند که نکاتی را درباره سی و نهمین جشنواره فیلم فجر مطرح کردند.

کد خبر 5165004

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha