انتخابات میدان نبرد با دشمن / لزوم مشارکت آگاهانه و حداکثری

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی انتخابات را مهمترین میدان نبرد در جنگ نرم با دشمن دانست و گفت: باید با حضور آگاهانه و حداکثری دشمنان را ناامید و آینده کشور را تضمین کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر؛ حمید ملانوری بعدازظهر دوشنبه در جشن تکلیف سیاسی (همایش رأی اولی‌ها) خاطرنشان کرد: هر آنچه خداوند پس از خلقت انسان به عنوان اشرف مخلوقات در اختیار او قرار داده، برای این است که در مسیر زندگی خود به سعادت و کمال برسد و در مقابل تنها چیزی که از بندگان خواسته این است که شکر گذار خداوندی باشیم که با رحمت، مهربانی، بزرگی و کرامت، این نعمات را در اختیارمان قرار داده است.

وی ادامه داد: خداوند در طول سال‌های حیات بشری انبیا و اولیا و پس از آن، نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) را برای ما فرستاد تا امروز تحت ولایت و رهبری آن بزرگواران هدایت شده، بتوانیم راه درست را تشخیص دهیم.

استاندار خراسان جنوبی به تاریخ ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: ۶۰ سال پیش در این سرزمین، انسانی بزرگ بنام روح ا… الموسوی الخمینی (ره) به عنوان نماد انسانی متقی و آزادی خواه قیام کرد تا فریاد اسلام خواهی، خدا طلبی و معنویت سر دهد.

ملانوری تصریح کرد: امام آمد تا همچون ابراهیم خلیل الله، بت‌های خود ساخته بشر را بشکند، روح خدا را در جامعه بشری بدمد و رسالت پیامبر اکرم (ص) را در زدودن جهل و گمراهی از چهره غبار آلود مردم، دوباره نشان دهد.

وی ادامه داد: امام آمد تا با تأسی از ائمه اطهار، همه فضائل اخلاقی را به ما آموزش دهد و با این رفتار و ادبیات بود که مردم بیدار شدند، حکومت جهل و کج روی و استبداد را ساقط کرده، نظامی الهی و اسلامی مبتنی بر مردم سالاری و شایسته سالاری دینی را انتخاب نمودند.

استاندار از تأثیر شگرف نظام اسلامی بر دنیا گفت و اظهار داشت: مردم ایران با انتخابی شگفت‌انگیز نه تنها ایران بلکه دنیا را متحول کردند و امروز پس از گذشت ۴۰ سال تأثیر این انتخاب، هوشیاری همه ملت‌های آزادیخواه جهان است.

ملانوری با تأکید بر دشمنی‌های نظام سلطه علیه کشورمان، گفت: پس از تعیین نظام اسلامی توسط مردم و تحمیل دشمنی‌ها بر علیه این کشور، مردم در برابر این زورگویی‌ها، تحریم‌ها و.. ایستادگی و مقاومت را انتخاب کردند.

وی به اهداف بزرگ حضرت امام خمینی (ره) از اولین روزهای آغاز نهضت اسلامی اشاره و تأکید کرد: همواره تأکید حضرت امام (ره) بر استقرار نظامی بود که سرنوشتش توسط مردم تعیین شود، لذا بعد از شکل‌گیری انقلاب اسلامی با رأی قاطبه مردم، نظام جمهوری اسلامی بر کشور حاکم شد و پس از آن تا به امروز در انتخابات‌های مختلف، مردم در تعیین سرنوشت کشور نقش دارند.

استاندار خراسان جنوبی به تفاوت انتخابات در نظام اسلامی با سایر کشورهای جهان اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات در کشور ما، مظهر خلق یک حماسه بزرگ و جاودان بوده و به اعتقاد ما شرکت در انتخابات، تکلیفی الهی است.

ملانوری خطاب به دانش آموزان و جوانان رأی اولی گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در برابر یک جنگ بزرگ اقتصادی، روانی و تبلیغاتی قرار داریم که از آن به عنوان جنگ نرم یاد می‌شود و در قالب این جنگ دنبال آن هستند تا جوانان را از انقلاب بگیرند.

وی ادامه داد: مهمترین میدان نبرد در جنگ نرم، انتخابات است، زیرا بزرگترین سرمایه گذاری ها در تعیین سرنوشت و آینده صورت می‌گیرد.

به گفته وی؛ وظیفه همه ما این است که در فضای سالمی که توسط مدافعان حرم، وطن و سلامت ایجاد شده، رأی خود را به صندوق بیندازیم و آینده کشور را تضمین نمائیم.

استاندار خراسان جنوبی به لزوم هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمنان نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن همه توان خود را به کار گرفته تا بذر ناامیدی را در جامعه منتشر کند و اعتماد مردم به نظام را از بین ببرد.

ملانوری متذکر شد: ابزار لازم در مقابل این جنگ، دانشی است که اهمیت مشارکت را تبیین نماید.

به گفته وی؛ در کنار مشارکت، ما باید به کسانی رأی بدهیم که بتوانند بر اساس مسیر انقلاب و فرهنگ مردم، کشور را به اوج موفقیت برسانند.

وی از همه رأی اولی‌ها و عموم مردم خواست؛ با حضور پرشور و آگاهانه در انتخابات ۲۸ خرداد، برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام اسلامی بیفزایند.

کد خبر 5234786

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =