خواب غلط دشمن با مشارکت مردم در انتخابات محقق نمی‌شود

سمنان- معاون سیاسی استاندار سمنان بابیان اینکه خواب غلط دشمن با مشارکت مردم محقق نمی‌شود، گفت: انتخابات اوج تجلی حضور مردم و کاهش تهدیدات دشمنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور شامگاه دوشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان سمنان با حضور معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور به میزبانی سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان ضمن بیان اینکه طرح جامع پدافند غیرعامل، نقشه راهی مشخص برای دستگاه‌های اجرایی استان در راستای مصون‌سازی مجموعه‌های خود از خطرات احتمالی است، ابراز داشت: در طرح جامع پدافند غیرعامل استان، نقاط آسیب‌پذیر احصا شده و راهکارهای لازم برای مصون‌سازی از خطرات احتمالی برای هر مورد اتخاذشده است.

وی ضمن بیان اینکه ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی نیز از دیگر اهداف این طرح است، افزود: این طرح یک فایل قابل‌ویرایش است و با توجه به اینکه اماکن و تأسیسات و همچنین نوع و میزان خطرات احتمالی، به‌روز شده و تغییر می‌کنند، این طرح نیز باید در زمان موردنیاز ویرایش شود.

لزوم احصا خطرات احتمالی جدید در استان سمنان

معاون سیاسی استاندار سمنان بابیان اینکه همواره می‌بایست خطرهای جدید احصا شده و در اولویت قرار گیرند، ابراز داشت: دستگاه‌های اجرایی استان باید حساسیت ویژه‌ای در این خصوص داشته باشند و راهکارهای موجود در طرح را مورد استفاده خود قرار دهند.

خجسته پور با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در امر انتخابات، اقدامی غیرمسلحانه و به‌نوعی پدافند غیر عامل در برابر تهدیدات دشمنان نظام جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: اوج تجلی حضور مردم، عرصه انتخابات است و اگر بخواهیم به مقوله انتخابات از زاویه دیگر نگاه کنیم، برگزاری، حضور و شرکت در انتخابات، یک اقدام غیرمسلحانه و پدافند غیرعامل در برابر تهدیدات دشمنان نظام است.

وی بابیان اینکه پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات غیرمسلحانه برای افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقا پایداری ملی و سایر موارد مرتبط است، افزود: هر اقدام غیرمسلحانه در برابر تهدیدات دشمنان، در زُمره پدافند غیرعامل قرار می‌گیرد که حضور مردم در صحنه‌های انتخابات نیز اقدامی غیرمسلحانه است که باعث می‌شود تهدیدات دشمنان کاهش پیدا کند.

مشارکت مردم در انتخابات عامل بازدارنده دشمن

معاون سیاسی استاندار سمنان بابیان اینکه به دلیل حضور مردم در صحنه و انتخابات پر شور به عنوان یک اقدام بازدارنده دشمن به عقب رانده شد، ابراز داشت: اگر می‌خواهیم این موضوع با اقدامات بازدارنده ادامه داشته باشد، می‌طلبد تا به میزان مشارکت و حضور در صحنه مردم به عنوان یک امر پدافند غیرعامل و بازدارنده توجه شود، چراکه باعث خواهد شد خواب غلط دشمنان با مشارکت مردم به هیچ عنوان تعبیر نشود.

خجسته پور در ادامه تصریح کرد: هر زمان که مردم حضور و مشارکت فعال در عرصه‌های حساس نظام جمهوری اسلامی داشتند، در عرصه بین‌المللی نیز حاکمیت، نظام، دولت و دولتمردان ما به پشتوانه این مهم که عامل اصلی بازدارندگی دشمن است، در مذاکره‌ها باقدرت حضور یافتند.

وی افزود: دشمن قطعنامه‌ای بر علیه ایران صادر و ایران را در ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل قرارداد، این مهم یعنی مقرر بود اقدام مسلحانه‌ای علیه کشور صورت گیرد و دشمنان علیه کشور جنگ راه بیندازند، اما با حضور مردم در یک حماسه سیاسی، در یک انتخابات مطلوب، باعث ایجاد بازدارندگی و عقب‌نشینی دشمن شد و قطعنامه بر علیه کشور را باطل و ایران را از ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل خارج کردند.

کد خبر 5235026

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =