نیاز به راهبرد هوشمند فضای مجازی و فرهنگی داریم

اهواز - قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ما در دوره پیچیده‌ای هستیم که نیاز به راهبری هوشمند فضای مجازی و فرهنگی داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی عصر امروز سه‌شنبه در همایش راهبری رسش در اهواز با اشاره به نقش دستگاه تبلیغی در ترسیم تصویر تمدنی اظهار کرد: امام راحل در اولین پیام برای روز جمهوری اسلامی تعبیری را به کار بردند که حق آن تاکنون ادا نشده است.

وی ادامه داد: امام راحل روز جمهوری اسلامی را روز امامت ملت معرفی کردند یعنی کار به جایی می‌رسد که بشر از امامت فرد به امامت جمع و از امامت جمع به امامت جامعه می‌رسد؛ همچنین خداوند وعده داده که جامعه شما را به خلاف می‌رساند به معنای آنکه جامعه مؤمن با عمل صالح، جمع‌های متصل دارای آرمان و پختگی را که به بلوغ رسیده باشد و از دوره تمهید عبور کرده باشد به خلافت می‌رساند.

حریزاوی افزود: آرمان ما تمدن‌سازی و مقدمه آن دولت اسلامی است و خداوند وعده داده اگر همه با هم اهل ایمان شدید، من جامعه شما را به اسختلاف می‌رسانم؛ بنابراین یکی از نتایج رسیدن به آن تمکین دین است و نتیجه بعدی استخلاف جمعی این است که امنیت فکری – روانی و اخلاقی در جامعه حکم‌فرما می‌شود و جامعه به راحتی دچار خوف نخواهد شد.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه راهبرد، برنامه ناظر بر اهداف بلندمدت است و برنامه‌های فرهنگی را از جمله آن دانست و گفت: اتفاقات تمدن‌ساز باعث شکل‌گیری نسل‌ها می‌شوند و وقتی می‌خواهیم در حوزه فرهنگ و تبلیغ کار راهبردی انجام دهیم حتماً باید مطالعه بین نسلی و نگرش راهبردی داشته باشیم.

وی با اشاره به عملکرد فضای مجازی گفت: باید به این فضا به دید فرصت نگاه کنیم؛ مثلاً در فضای مجازی، عملیات، تهاجمی است و گاهی این عملیات حالت تدافعی هم به خود می‌گیرد یعنی دشمن شبهه می‌کند و ما پاسخ می‌گوئیم اما رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی شبهه محور نیست ما به شبهه پاسخ می‌دهیم اما دغدغه اصلی ما تهاجم است نه پاسخ.

حریزاوی بیان کرد: وقتی مقام معظم رهبری می‌گویند از شما راهبری هوشمند زیست‌بوم فرهنگی می‌خواهم، ایشان از یک تاریخ تحول علم فرهنگ و مدیریت فرهنگی صحبت می‌کند.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سال ۷۲ مقام معظم رهبری هشدار تهاجم فرهنگی را دادند که در اهواز و استان طرح تربیت کادرسازی بر مبنای اندیشه‌های شهید مطهری، مقام معظم رهبری و امام راحل طراحی شد که طراحی ایشان برای مقابله با این پدیده آتش به اختیار، حلقه‌های میانی و مقابله هوشمند بود.

وی اظهار کرد: ما در دوره پیچیده‌ای هستیم که نیاز به راهبری هوشمند فضای مجازی و فرهنگی داریم؛ بر اساس نظریه حلقه‌های میانی، حوزویان، مدارس صدرا، هیئت‌ها و فعالان قرآنی باید مسئله را شناسایی و حل کنند و این همان حوزه تبلیغ اصیل است.

حریزاوی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در سه سال اخیر در فضای تبلیغی و فرهنگی کشور پدیده مسئولیت اجتماعی را راهبری کرده است که مطالبه گری هدفمند و هوشمند از جمله آن است.

کد خبر 5247243

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =