روحانی از بدعهدی غرب عبرت نگرفت/ کشور را ۱۰ سال به عقب بردند

عضو شورای مرکزی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی مجلس گفت: تجربه دولت روحانی در ارتباط با غربی‌ها به همه ثابت کرد که اعتماد به آنان نتیجه‌ای ندارد و این رویکرد غلط باعث مشکلات کشور شد.

عباس گودرزی عضو شورای مرکزی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در آخرین دیدار رئیس‌جمهور و دولت دوازدهم با ایشان مبنی بر اینکه آیندگان باید از تجربه اعتماد به غرب استفاده کنند و در این دولت هم معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد، اظهار داشت: تجربه دولت روحانی در ارتباط با غربی‌ها به همه ثابت کرد که اعتماد به آمریکا و غربی‌ها بی‌ثمر است و نتیجه‌ای برای ما ندارد.

اتکا به غرب مشکلات ایران را حل نمی‌کند

وی بیان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری اتکا به غرب مشکلات جمهوری اسلامی ایران را حل نمی‌کند، البته این اولین بار نیست که ما به چنین تجربه‌ای دست می‌یابیم و این تجربه را در سنوات و دوره‌های مختلف به دست آوردیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس تصریح کرد: ما قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هم این تجربه را به دست آوردیم که غربی‌ها قابل اعتماد نیستند و باید از تجربه‌های گذشته عبرت می‌گرفتیم، ما با استفاده از تجربه بی‌حاصل بودن اعتماد به آمریکا توانستیم انقلاب کنیم، پیروز شویم، یک چله پر افتخار را پشت سر بگذاریم، بر همه مشکلات فائق بیاییم، از همه پیچ‌ها و گردنه‌های تاریخی عبور کنیم، دوران هشت سال دفاع مقدس را اداره و در برابر جنگ‌های تمام‌عیار نظامی، اقتصادی و تحریم‌های فلج‌کننده دشمن، با عزت ایستادگی کنیم.

آمریکا توان مقابله با کشورمان را ندارد

عضو شورای مرکزی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی مجلس تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران یک قدرت انکارناپذیر است و آمریکا توان مقابله با کشورمان را ندارد، چرا که مؤلفه‌های قدرت در کشورمان بومی است و ما در شرایطی می‌توانیم در مقابل دشمنان بایستیم که در وهله اول قوی شویم و همچنین مؤلفه‌های قدرت‌مان وابسته به بیرون از مرزها نباشد، ما با این نگاه توانستیم این مسیر پر پیچ و خم را پشت سر بگذاریم و موفق شدیم که برای نیم قرن آینده کشور هم برنامه‌ای تحت عنوان «بیانیه گام دوم انقلاب» ارائه دهیم.

گودرزی با اشاره به اینکه متأسفانه جریانی در کشور وجود دارد که هنوز هم تصور می‌کند راه رفع مشکلات کشور ارتباط گسترده با غربی‌هاست، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون ما شاهد تقابل دو جریان فکری در کشور هستیم؛ به این صورت که گروهی هستند که از تجربه بدعهدی غربی‌ها درس نمی‌گیرند و اصرار دارند که باید مشکلات را با اتکا به غربی‌ها و استفاده از توان کشورهای خارجی حل و فصل کرد اما در مقابل جریانی در کشور هستند که همواره معتقدند با اتکا به ظرفیت‌های داخلی می‌توانیم به بازدارندگی دست پیدا کنیم و باید از این طریق کشور را از تعرض بیگانگان مصون کرد.

دولت تدبیر و امید عبرتی برای آیندگان شد

وی با بیان اینکه متأسفانه با وجود عدم همراهی آمریکا و غربی‌ها در مذاکرات اما روحانی باز هم اصرار به توافق داشت، ادامه داد: دولت‌های یازدهم و دوازدهم با وجود تجربه‌های بسیار زیادی که از بدعهدی‌های آمریکا و غربی‌ها داشتیم، اما از این تجارب عبرت نگرفت و دولت تدبیر و امید عبرتی برای آیندگان و مشخص شد که آمریکا و برخی از کشورهای غربی قابل اعتماد نیستند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس تأکید کرد: تجربه دولت روحانی به همه ما ثابت کرد که مشکلات کشور و مردم ما با پیوند زدن مقدرات، آینده، سرنوشت و امور کشور به زلف اراده آمریکا و غرب حل نمی‌شود و دشمنان تا هر جایی که بتوانند به ما ضربه می‌زنند و اگر هم در جایی به ما ضربه نزدند، به عدم توانایی آنان بازمی‌گردد.

گودرزی متذکر شد: برای مثال، غربی‌ها در بحث هسته‌ای اصرار داشتند که ما فردو را تعطیل کنیم و علت اصرار آنان بر تعطیلی فردو این بود که دور از دسترس دشمنان است و آنان نمی‌توانند از فردو به ما آسیبی وارد کنند، در واقع، از آنجایی که پدافند غیرعامل در فردو رعایت شده و این مرکز هسته‌ای در ده‌ها متر زیر زمین و زیر کوه‌ها طراحی شده است، اصرار غربی‌ها این بود که تعطیل شود و می‌گفتند چرا مرکز هسته‌ای خود را در جایی زدید که از دسترس ما خارج است. پس این مسئله نشان می‌دهد که آنان فقط به دنبال ضربه زدن به ایران هستند.

دولت روحانی از تجربه گذشتگان استفاده نکرد

وی اظهار داشت: متأسفانه دولت روحانی جزو دولت‌هایی بود که نه از تجربه گذشتگان استفاده کرد و نه از تجربه خودش؛ در واقع و با وجود آنکه دولت تدبیر و امید بارها تجربه بدعهدی غربی‌ها را پشت سر گذاشت، اما باز هم بر ضرورت حل مسائل کشور با اتکا به اعتماد به آمریکا و غرب اصرار کردند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی مجلس یادآور شد: متأسفانه روحانی و برخی از دولتمردان تصور می‌کردند که تغییر رئیس‌جمهور آمریکا به معنای تغییر رویکرد، نگرش و سیاست در آمریکاست، در حالی که آمریکایی‌ها یک سیاست واحد را دنبال می‌کنند و تغییر رؤسای جمهور آمریکا، تغییری در خط‌مشی و سیاست آنان در مقابله با کشورمان ایجاد نمی‌کند.

گودرزی تأکید کرد: ممکن است یک مقام آمریکایی دم از مذاکره با ایران و مسئول دیگری دم از گزینه‌های روی میز و تهدید ایران بزند، اما اگر ما صاحب بصیرت باشیم و به تجربه‌ها و گذشته‌ها توجه کنیم، باید به این نتیجه برسیم که همه آنان یک سیاست را دنبال می‌کنند و به دنبال نقشه‌ای شوم برای کشورمان هستند.

دولت روحانی باعث شد کشورمان ده‌ها سال به عقب بازگردد

وی یادآور شد: رویکرد اشتباه دولت روحانی باعث شد که فرصت‌های زیادی را از دست دهیم و کشور ده‌ها سال به عقب رانده شود چرا که زمانی که ما منتظر حل مشکلات توسط دشمن بمانیم، در حوزه‌های مختلف اعم از انرژی، تولید، ساخت مسکن و احیای ظرفیت‌های درونی کشور باز می‌مانیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس بیان کرد: نتیجه تفکر و راه غلط دولت روحانی این شد که ایران به کشور اول در سطح دنیا در استفاده نکردن از ظرفیت‌های داخلی خودش تبدیل شود. متأسفانه و با وجود آنکه ایران بسیار ثروتمند، پرقدرت و دارای ظرفیت‌های سرشار است اما مشکلات زیادی داریم که این مشکلات محصول تفکر حاکم بر نظام اجرایی کشور است. قطعاً با تغییر رویکرد، نگرش و جهت‌گیری در بخش اجرایی کشور خواهیم توانست این مشکلات را پشت سر بگذاریم.

باید دشمنان را از دشمنی با ایران ناامید کنیم

عضو شورای مرکزی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی مجلس ادامه داد: ما باید دشمنان را از دشمنی با جمهوری اسلامی ایران ناامید کنیم تا فکر دشمنی با کشورمان را کنار بگذارند و تنها زمانی این اتفاق می‌افتد که ما قوی شویم و مؤلفه‌های قدرت‌مان هم باید بومی و غیر وابسته به اراده دشمنان باشد.

گودرزی تأکید کرد: امیدوارم آیندگان همان طور که حضرت آقا فرمودند از تجربه دولت روحانی به نحو مطلوب استفاده کنند و مردم بدانند که ادامه این رویکرد و خط مشی چیزی جز از دست دادن فرصت‌ها و انباشته شدن مشکلات غیر قابل جبران در کشور نخواهد بود و اگر زمان را از دست دهیم و از رشد، توسعه و پیشرفت باز بمانیم، رفع این مشکلات کار سختی است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی مجلس تصریح کرد: به عنوان نمونه، الآن سالانه به یک میلیون مسکن نیاز داریم، اما علاوه بر این، از برنامه چهار میلیون عقب هستیم و حتی اگر سالانه یک میلیون خانه بسازیم، جبران عقب‌ماندگی کشور در ساخت مسکن کار دشواری است، ما باید با توجه به ظرفیت‌هایی که داریم، روی پای خودمان بایستیم و با نگاه به قله‌ها و افق‌های دوردست، مسیر عزت، پیشرفت و عدالت را طی کنیم، گذشته به ما نشان داده است که این امکان در کشور وجود دارد و می‌توانیم با تکیه بر ظرفیت‌های خودمان مشکلات کشور را حل کنیم.

کد خبر 5268285

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۷
   5 0
   اینکارها مأموریت شیخ حقوقدان بوده براي کدخدا انجام‌ بده وپیشرفت وتوسعه ایران سال‌ها به‌ عقب‌ بيندازد
  • IR ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۷
   4 0
   دولت 8 سال ناکامی خود از دشمن را در کانال ها و رسانه های تلگرامی به حساب رهبری منظور کرد باید فکری کرد حتی تلگرام اقتصاد مشهد علت افزایش طلا و دلار را بیانات رهبری خواند نباید نظارت کرد نباید جلوی تهمت را گرفت دولت 8سال ملت را خار و ذلیل کرد چرا این را کانالها نمی‌زنند و آخرش هیچ! خدا لعنت کنه روحان
  • امیر CA ۲۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۷
   4 0
   منتظر هستیم تا بجای این عقب افتادگی با آمدن آقای رییسی همانند دوره آقای احمدی نژاد بیست سال جلو بیافتیم.
  • ناصر IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۷
   3 3
   آیا آقای روحانی همه کاره مذاکرات بود ؟؟رهبری گفتند دولت فقط مجری بوده تو این ۸ سال هیچ کس و ارگان و مقام دیگر تصمیم گیر نبودند؟؟؟؟ یک مصوبه مجلس در زمان نامناسب باعث نا تمام ماندن مذاکرات برجام شد بنظر می آید نظام نمی خواهد تحریمها رفع شود خدا داند
  • شکوهی IR ۰۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
   0 0
   روحانی یک غربزده لیبراله که هیچ وقت پیشرفت مملکت برایش مهم نبوده و نیست۰
  • احمد خرمی IR ۰۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
   0 0
   معاویه مردمو غارت میکرد مینداخت گردن حضرت امیر،ع، _ مثل روحانی و دارو دسته اش !! هشت سال ملت بیچاره رو غارت کردن حالا میگن نگذاشتند کار کنیم !!
  • IR ۰۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
   0 0
   اولا رهبری گفتند وزارت خارجه مجریه نه دولت ، دوماً چرا حضرات هشت شرط رهبری را در قرارداد برجام نگنجاندند و بندهایی را در برجام قبول کردند که بضرر ما بود !؟
  • مهدی GB ۰۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
   0 0
   آقای گودرزی زیاد تند نروید و زود نتیجه‌گیری نکنید، ما صبرمان زیاده ، کمی صبر کنیم و ببینیم در دولت جدید چه اتفاقاتی خواهد افتاد ، آنوقت بهتر است شما تحلیل کنید و نتیجه بگیرید.
  • علی CA ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
   0 0
   آخه شما که کشور را پانصد سال جلو بردید حق دارید بابت ده سال عقب رفتن کشور عصبانی باشید.
  • IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
   0 0
   قبول نیست دیدی.
  • علی IR ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
   0 0
   نمی دانم چرا ضوابطی نظری برای طرح گفتمان سیاسی و مراعات سلسله مراتب اخلاقی وجود ندارد. و هر کسی از هر جایگاهی کلنگ بدست به جان خرابه های ساختار نظام افتاده و دنبال گنج می گردد.