قیمت اینورتر و درایو از فروشگاه معتبر

قیمت اینورتر یا درایو صنعتی، یکی از مواردی است که مهندسین برق ما احتیاج دارند که به صورت آپدیت و به روز به آن دسترسی پیدا کنند.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، قیمت اینورتر یکی از اطلاعاتی است که مهندسین برق همواره به آن نیاز دارند. موتورهای الکتریکی نقش غیرقابل انکاری در کسب و کار ما ایفا می‌کنند. این موتورها چرخ زندگی ما را به حرکت در می‌آورند. تمامی این موتورها به منظور تامین نیروی گشتاور خود مقدار مشخصی انرژی الکتریکی نیاز دارند که اگر نیرو و سرعت گشتاور بیش از حد کم یا زیاد باشد، حرکت موتور کند شده، تغییر جهت داده و یا از کنترل خارج می‌شود. نتیجه‌ی این امر، ناکارآمدی و اتلاف انرژی می‌باشد.

به همین دلیل قیمت اینورتر یا درایو صنعتی، یکی از مواردی است که مهندسین برق ما احتیاج دارند که به صورت آپدیت و به روز به آن دسترسی پیدا کنند.

سرعت یک موتور الکتریکی باید دقیقآ به همان اندازه‌ای باشد که برای انجام فرایند به آن نیاز است. در گذشته با اتصال برق به موتورها، از همان زمان استارت و در شرایط باری مختلف با یک دور ثابت به کار خود ادامه می‌دادند. این امر باعث اتلاف زیاد انرژی و استهلاک بیش از حد تجهیزات می‌شود که مسلماً از هیچ جهت قابل‌قبول نیست! پس بهتر است از تجهیزی برای کنترل سرعت و گردش موتور، استفاده شود.

نکته‌ای که در مورد درایو باید به آن توجه کرد، این است که:

نام درست این تجهیز درایو کنترل موتور AC می‌باشد. اما در بین مهندسین برق ، اصطلاحاً به اینورتر نیز معروف است. البته این نام‌گذاری صحیح نیست ولی متاسفانه رایج است. برای همین در این مقاله، از هر دو اسم این تجهیز، استفاده می‌کنیم.

اینورتر یا درایو صنعتی چیست؟

قبل از استعلام قیمت اینورتر و درایو صنعتی و یا اقدام به خرید اینورتر، بهتر است که در ابتدا با این تجهیز، آشنایی کامل پیدا کنید.

امروزه راهی مناسب برای کنترل دور موتورها مورد استفاده قرار می‌گیرد که نه تنها مصرف انرژی را کاهش می‌دهد، بلکه باعث کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگه‌داری نیز می‌شود. تجهیزی که این عملیات را برای ما انجام می‌دهد، اینورتر یا درایو صنعتی نام دارد.

اینورتر یا درایو، وظیفه کنترل دور موتور یا سرعت چرخش آن را برعهده دارد. درایوها تجهیزاتی هستند که از قطعات الکترونیکی مانند ترانزیستورها ساخته شده اند. تنظیم دور در الکتروموتورها، در کاربردهای زیادی منجر به صرفه جویی انرژی می‌گردد.

درون درایو، برق AC ورودی توسط یک یکسوکننده به برق DC تبدیل می‌شود. سپس برق DC وارد خازن‌های درون درایو شده که این کار به منظور صاف کردن شکل موج DC انجام می‌شود. سپس انرژی از خازن‌ها وارد یک اینورتر می‌شود که در آن برق DC به AC تبدیل شده و وارد موتور می‌شود.

در این مرحله اینورتر یا درایو صنعتی، میزان فرکانس و ولتاژ موتور را بر اساس گشتاور مورد نیاز تنظیم می‌کند. این به این معناست که شما موتور AC خود را با سرعت یا نیروی گشتاور که مورد نیاز است به کار می‌اندازید.

به همین دلیل است که شما می‌توانید با استفاده از درایوهای Ac در حد زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری کنید. درایوها علاوه بر ذخیره‌ی انرژی باعث کاهش هزینه‌ی تعمیرات، ضایعات و حتی سر و صداها می‌شوند.

درایو یا اینورتر چگونه سرعت یک موتور را کنترل می‌کند؟

درایو بین منبع تغذیه و موتورهای القایی قرار می‌گیرد. برق با ولتاژ Ac که ولتاژ و فرکانس ثابتی دارد، وارد درایو می‌شود. ولتاژ ورودی توسط این تجهیز به ولتاژ DC تبدیل می‌شود که دارای ریپل‌هایی می‌باشد. در ادامه توسط یک مدار میانی ، این ریپل‌ها حذف شده و ما دارای یک ولتاژ DC ثابت خواهیم بود.

در نهایت درایو ، این ولتاژ DC را تبدیل به یک ولتاز AC با ولتاژ و فرکانس متغیر خواهد کرد که ما به عنوان کاربر و یا اپراتور می‌توانیم براساس کاتالوگ و تنطیمات هر درایو ، فرکانس و ولتاژ خروجی و تحویلی به موتور را تنظیم و از این طریق کنترل دور و یا گشتاور الکتروموتور را در اختیار بگیریم.

بلوک دیاگرام و قیمت درایو

چرا خرید و استفاده از اینورتر برای موتور ضروری است؟

به دلیل مزایای متعدد این تجهیز، بهتر است برای موتور AC مورد استفاده در سیستم خود، از درایو یا اینورتر نیز استفاده کنیم. در ادامه تعدادی از مزایای استفاده از اینورتر که باعث می‌شود خرید اینورتر ضروری باشد را نام برده‌ایم:

۱. کنترل سرعت و گشتاور در بهینه‌ترین حالت ممکن.

۲. کاهش مصرف انرژی

۳. راه اندازی و توقف الکتروموتورها به صورت نرم

۴. تغییر جهت گردش به آسانی

۵. کاهش نیاز به سیستم‌های حفاظتی جانبی

۶. کاهش جریان راه اندازی

طبقه بندی درایو یا اینورتر بر مبنای چه پارامترهایی انجام می‌شود؟

طبقه بندی اینورتر یا درایوها بر اساس کلاس ولتاژی و توان منبع تغذیه انجام می‌شود.

اینورترها معمولاً در کلاس‌های ولتاژی تک و سه فاز و رنج‌های ۲۰۰ ،۴۰۰ و ۶۹۰ ولتی در بازار رایج اند. این تجهیز از نظر توان منبع هم از ۱.۵ کیلووات به بالا عرضه می‌شود.

البته ناگفته نماند که کلاس‌های تولیدی هر برند متفاوت بوده و براساس کاتالوگ‌ها قابل بررسی می‌باشد.

درایوها در زندگی روزمره ما کجا قرار گرفته اند؟

در سال‌های گذشته نیاز به کنترل میزان سرعت الکتروموتورها به صورت چشمگیری در صنایع مختلف افزایش یافته است. این امر باعث شده اینورترها بیشتر در زندگی روزمره ما نقش ایفا کنند. به طور مثال در دستگاه‌های عکس برداری بیمارستان‌ها، آسانسورها، پله برقی‌ها، نوار نقاله‌های خط تولید شرکت‌ها، سیستم‌های ریسندگی، صنعت کاغذ و چرم سازی و بسیاری از دیگر صنایع.

نکات مهم برای انتخاب و خرید اینورتر و درایو صنعتی:

درایو در کاربردهای بسیاری مانند: پمپ، نوار تقاله، میکسر، پرس پانچ، اکسترودر و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. به منظور انتخاب یک درایو مناسب با توجه به کاربرد ما، توجه چند نکته مورد نیاز است:

سه فاز یا تک فاز بودن موتور

توان الکتروموتور و پارامتر FLA یعنی جریان در فول لود

در درایوها باید توجه کرد که آیا برای کار سنگین و یا برای کاربرد سبک مانند پمپ‌ها استفاده می‌شود.

با توجه به این موارد و بودجه خود، می‌توانید قیمت اینورتر را از فروشگاه‌های معتبر استعلام گرفته، و نسبت به خرید اقدام کنید.

معمولاً درایوهای تک‌فاز تا توان ۲.۲ کیلووات برای کاربری عمومی ساخته می‌شوند و در واقع تفاوتی بین سبک و سنگین آن قائل نمی‌شویم.

البته در بعضی برندها مانند invt دو مدل ارائه شده است. یکی تحت عنوان کاربری عمومی و دیگری با آپشن های بیشتر تحت عنوان کاربری سنگین می‌باشد.

برای درایو یا اینورترهای سه فاز تا توان ۴ کیلووات معمولاً تفاوتی بین کاربری سبک و سنگین قائل نمی‌شویم.

کاربرد درایو یا اینورتر

لیست قیمت به روز اینورتر و درایو صنعتی:

در فروشگاه اینترنتی تسلاکالا به نشانی teslakala.com، تلاش بر این است که بهترین قیمت درایو و اینورتر صنعتی برای شما با آپدیت روزانه قرار بگیرد. برای انتخاب و خرید آسان اینورتر و درایو با گارانتی سازنده، مشخصات کامل برندهای معتبر این تجهیزات به طور کامل در سایت برای شما قرار گرفته‌اند.

تعدادی از برندهای موجود در سایت تسلاکالا:

درایو دلتا delta

درایو ال اس LS

درایو زیمنس siemens

درایو پنتاکس pentax

درایو اینوت invt

برای خرید اینورتر و درایو صنعتی و استعلام قیمت اینورتر و درایو ، می‌توانید همواره با تسلاکالا در ارتباط باشید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5291825

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =