تلاش بیمه سلامت در پوشش همگانی افراد غیر برخوردار

عضو هیأت مدیره سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سازمان بیمه سلامت تلاش می‌کند تا تمامی افراد غیر برخوردار فاقد پوشش بیمه سلامت، تحت پوشش این سازمان قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی حسن زاده درباره عملکرد سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت تاکنون تلاش‌های بسیاری در جهت تحت پوشش قراردادن افراد فاقد بیمه داشته است، به همین دلیل با پیگیری‌های صورت گرفته آئین نامه‌ای در هیأت دولت تصویب شد؛ تا بر اساس آن در قالب پوشش همگانی مشخص شود که افراد به چه شکلی تحت پوشش این سازمان قرار گیرند.
عضو هیأت مدیره سازمان بیمه سلامت ایران افزود: به طور کلی در تمام دنیا افراد غیر برخوردار و آنهایی که توان پرداخت حق بیمه را ندارند، توسط دولت تأمین منابع بیمه‌ای می‌شوند، لذا در این آئین نامه نیز چنین موضوعی در نظر گرفته شده؛ تا دستیابی به عدالت در بهره مندی از خدمات سلامت صورت گیرد.

وی تصریح کرد: مطالعات نشان می‌دهد که در گذشته متأسفانه در کشور ما اقشار برخوردار بیشتر از افراد غیر برخوردار از یارانه بهره مند شدند؛ بنابر این آئین مذکور در همین راستا بوده و سازمان بیمه سلامت نیز تلاش می‌کند، تا افراد فاقد پوشش را به گونه‌ای بیمه کند، تا از عدم دسترسی مردم به خدمات سلامت جلوگیری شود، البته در صورت اجرای آئین نامه پوشش همگانی اقشار آسیب پذیر به خدمات دسترسی پیدا خواهند کرد و مواجهه با هزینه‌های کمرشکن برای این اقشار کاسته خواهد شد. هدف از پوشش بیمه‌ای جمعیت غیر برخوردار این است که اگر فرد به ناچار به علت بیماری مواجه با هزینه کمرشکن شد، در تله فقر گرفتار نشود.

حسن زاده تاکید کرد: سازمان بیمه سلامت ایران با توجه به موارد گفته شده در تلاش است تا پوشش افراد غیر برخوردار را انجام دهد، تا به هدف نهایی که پوشش همگانی بیمه سلامت برای آحاد ایرانیان است بتوان دست پیدا کرد

کد خبر 5332199

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =