جنگ سایبری یکی از عرصه‌های نوین تهدید زا در کشور

قم- رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه امروز شاهد یک جنگ‌تمام عیار علیه زیرساخت‌های مبتنی بر فضای سایبری هستیم گفت: جنگ سایبری یکی از عرصه‌های نوین تهدید زا است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار غلامرضا جلالی در دیدار با آیت الله جوادی آملی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با مسئله دفاع در برابر انواع تهدیدات به ویژه تهدیدات نوین که غالباً پیچیده و هوشمند هستند تاکید دارند که منظومه دفاعی نیز باید کاملاً به‌روز، جامع و دقیق باشد و به بتواند به هنگام با تهدیدات مواجهه کند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی ما با مدلی از ترکیب تهدیدات از سوی دشمنان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی مواجه هستیم، تاکید کرد: آنها تلاش داشتند تا با استفاده از مؤلفه‌های قدرت خود جمهوری اسلامی را در کارزار فشار حداکثری و همه‌جانبه شکست دهند اما تجربه سه سال گذشته و سقوط دولت ترامپ و نتانیاهو نشان می‌دهد که عکس خواسته‌های دشمن اتفاق افتاده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه یکی از عرصه‌های نوین تهدید زا را عرصه جنگ سایبری خواند و گفت: ما امروز شاهد یک جنگ‌تمام عیار علیه زیرساخت‌ها مبتنی بر فضای سایبری هستیم.

وی با تاکید بر اینکه فناوری‌های نو دو لبه فرصت و تهدید را به صورت همزمان دار، تاکید کرد: قطعاً باید در مسیر توسعه کشور استفاده از فناوری‌های نو مورد توجه باشد اما باید دانست که این بهره‌برداری زمانی می‌تواند کمک کننده باشد که با یک نگاه پدافند غیر عاملی همراه گردد و تهدیدات آن فناوری حذف شود.

جلالی با اشاره به اقدامات و دستاوردهای سازمان پدافند غیرعامل در مسیر تحقق تدابیر مقام معظم رهبری در حوزه پدافند غیر عامل گفت: سازمان پدافند غیرعامل تلاش دارد تا نقش یک نهاد واسط و هماهنگ‌کننده بین بخش‌های غیرنظامی مانند دستگاه اجرایی و بخش‌های نظامی کشور باشد و هماهنگی و هم‌افزایی تمام ظرفیت‌های ملی کشور را در برابر تهدیدات ارتقا داده و از تاب‌آوری ملی صیانت کند.

وی با اشاره به اینکه اساساً تهدیدات از لبه دانش و فناوری شکل می‌گیرند، تصریح کرد: پدافند غیرعامل هم در مسیر توسعه خود تلاش داشته است تا کاملاً با یک رویکرد علمی و تخصصی مسئله رصد تهدید، پایش آسیب‌پذیری‌ها و برنامه‌های اقدام آمادگی را به پیش برد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در پایان سخنان خود با انتقاد از رویه دولت قبل که نوعی غفلت راهبردی از موضوع پدافند غیرعامل داشت: گفت خوشبختانه در دولت سیزدهم فهم مسئولان از مسئله تهدید دقیق‌تر، جامع‌تر و عملیاتی‌تر شده است و این امید می‌رود که رویکردهای پدافند غیرعامل با شتاب بیشتر و کیفیت بهتری توسعه پیدا کند.

کد خبر 5338266

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha