واگذاری اراضی و اجرای طرح گردشگری در مجاورت پیست اسکی فریدونشهر

فریدونشهر - معاون عمرانی فرمانداری شهرستان فریدونشهر گفت:در شهرستان فریدونشهر حدود ۱۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری در سطح شهرستان در حال اجرا است.

ابراهیم اصلانی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این مطلب که در شهرستان فریدونشهر در بخش گردشگری چیزی در حدود ۱۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در سطح شهرستان در حال اجرا است اظهار کرد: حدود چهار تا پنج میلیارد تومان از آن برای اجرای دو طرح بوم گردی هزینه شده است که علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم برای حدود ۱۳۰ نفر، برای ۷۰ الی ۸۰ نفر اشتغال ثابت ایجاد خواهد کرد و در کنار آن اشتغال‌های غیر مستقیم زیادی در شهرستان ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: ۱۵ و احد بوم گردی در شهرستان فریدونشهر راه اندازی شده است که شاخص@ترین آنها یک واحد بوم گردی در روستای سیبک و روستای صادقیه و دو واحد بوم گردی در روستای خویگان هستند.

اعطای مجوز به سه مجموعه گردشگری در فریدونشهر

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان فریدونشهر با بیان این موضوع که در شهرستان فریدونشهر به سه مجموعه گردشگری مجوز داده شده است، بیان داشت: دو مجموعه از آنها پروانه ساختشان صادر شده و عملیات اجرایی آنها فعال است، یکی از این مناطق گردشگری در روستای چقیورت و دیگری در روستای میدانک قرار دارد و سومین منطقه در اراضی اطراف شهر فریدونشهر است.

وی اضافه کرد: ما یک شرکت توسعه عمران را هم برای استفاده از پتاسیل های منطقه، در بخش ورزش‌های زمستانی بخش گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های تعاون و ظرفیت‌های بخش گردشگری ایجاد کردیم و به دنبال واگذاری اراضی و اجرای طرح گردشگری در مجاورت پیست اسکی فریدونشهر هستیم.

احداث سه واحد پرورش بوقلمون در فریدونشهر

اصلانی با بیان این موضوع که در بخش طیور و دام پروری که یکی از پتانسیل‌های منطقه هستند برای تولید گوشت سفید در طی دو سال اخیر سه واحد پرورش بوقلمون در شهرستان احداث شده است، اظهار کرد کرد: واحدهای دام داری مدرن مثل واحدهای دام داری لاکون فرانسه (بحث شیر)،نژاد رومانوف (بحث گوشت) در شهرستان راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: در بخش پرورش ماهی در سنوات گذشته بالغ بر ۱۰۰۰ لیتر تخصیص آب در منطقه را داشته‌ایم و با توجه به استعداد بالای طرح پرورش ماهیان سردابی لازم است جهاد کشاورزی زمینه ایجاد واحدهای جدید را فراهم نماید.

ایجاد شغل برای ۴۰ نفر در کارخانه قارچ

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان فریدونشهر با بیان این موضوع که در شهرستان فریدونشهر سرمایه گذاری خوبی در احداث کارخانه قارچ شده است، اظهار داشت: در این کارخانه به صورت مستقیم برای ۴۰ نفر شغل ایجاد می‌شود و ۶۰۰ تن ظرفیت تولید قارچ این کارخانه است که با اعطای تسهیلات جدید به سرمایه گذاران طرح هر چه زودتر به بهره برداری خواهد رسید.

تبدیل ۷۰۰ هکتار اراضی دیمی به اراضی آبی

اصلانی با بیان این موضوع که در بخش توسعه بخش کشاورزی اقداماتی در راستای شرکت تعاونی میدانک انجام شده است، بیان داشت :۷۰۰ هکتار از اراضی دیم این منطقه تبدیل به اراضی آبی شده است و اگر مجوز احداث سد میدانک اول را به ما بدهند ما می‌توانیم ۱۲۰۰ هکتار از اراضی دیمی را به اراضی آبی تبدیل کنیم که خیلی به ایجاد اشتغال و تولید ملی کمک می‌کند.

وی ادامه داد: به طور مثال طرح پمپاژ آب اسلام آباد که در سنوات گذشته انجام شده و تبدیل اراضی دیمی به اراضی آبی بوده است راندمان تولید را بسیار افزایش داده است.

فعال شدن دو معدن در چند سال اخیر در فریدونشهر

معاون عمرانی فرمانداری فریدونشهر با بیان این موضوع که در شهرستان فریدونشهر در چند سال اخیر در بخش معادن دو معدن را فعال شده است تصریح کرد: یکی از این معادن معدن «وان فن» فریدونشهر با ۱۵۰ نفر اشتغال و معدن روی و سرب تنگدزدان با ایجاد اشتغال برای ۳۰ نفر است.

وی اضافه کرد: ما در بخش منابع طبیعی هم توجه ویژه‌ای به بخش آبخیز داری داشته‌ایم زیرا توجه به این بخش علاوه بر ایجاد شغل، انجام طرح باعث ایجاد زیرساخت‌ها و زمینه‌های حفظ اشتغال‌های بخش‌های کشاورزی می‌شود.

کد خبر 5368558

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =