پیگیری بیمه سلامت برای الکترونیکی شدن خدمات پزشک خانواده

رئیس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پیگیری الکترونیکی شدن خدمات و پزشک خانواده اولویت بیمه سلامت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا سعیدی با اشاره به اینکه بیمه سلامت یکی از بیمه‌های بزرگ و با پوشش بالغ بر ۴۲ میلیون نفر است، اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت از صندوق‌های مختلفی بیمه‌ای تشکیل شده که افراد بسیاری از جمله نیازمندان را تحت پوشش قرار داده است، همچنین یکی از افتخارات تمدن بشری تشکیل بیمه‌ها بوده که می‌تواند از افزایش آسیب افراد در شرایط خاص جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه هیأت مدیره نقش سیاستگذاری، برنامه ریزی و تعیین اهداف استراتژیک بلند مدت را ایفا می‌کند، افزود: باید نقشه راه مناسب را تنظیم و هدف گذاری کرد، به طوری که باید با منابع محدود نقشه راه را به نوعی تنظیم کرد که بتوان به نیازهای نامحدود حوزه سلامت پاسخ حداکثری داد، بنا بر این باید اولویت‌ها به درستی تعیین شده و نظارت و برنامه ریزی دقیق بر اجرای برنامه‌ها صورت گیرد.

سعیدی تاکید کرد: پرونده الکترونیک سلامت یکی از برنامه‌هایی است که در نظام‌های سلامت پیشرفته دنیا اجرا شده است، این روش می‌تواند به جلوگیری از هدر رفت منابع کمک کند؛ طبیعتاً یکی از اولویت‌های ما پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده است، که باید در این خصوص نظارت‌ها افزایش پیدا کرده و از تیم فنی قوی و مشوق‌های لازم استفاده کرد؛ البته هنوز مشکلاتی در این حوزه وجود دارد و تنها پزشک خانواده روستایی به صورت ناقص در شهرهای کوچک اجرایی شده است.

رئیس هیأت مدیره سازمان بیمه سلامت گفت: یکی از متولیان نظام ارجاع بیمه‌ها هستند که باید در دریافت خدمات سلسله مراتبی و پلکانی حرکت کرد؛ همچنین کنترل تقاضای القایی یکی از برنامه‌های بیمه‌های سلامت است که باید در این زمینه فعالیت کنند.

سعیدی اظهار داشت: تجمیع صندوق‌ها نیز معضل مزمنی است که باید در این خصوص تصمیم گیران تأثیرگذار در کشور ورود کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

کد خبر 5396568

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha