رونمایی از پوستر و نشان جشنواره ملی تئاتر «سردار عشق» در شیراز

شیراز - در تدارک برپایی جشنواره تئاتر «سردار عشق» از پیشکسوت تئاتر دفاع مقدس فارس، عبدالحمید زارع و بهنام چاره‌ای، طراح پوستر جشنواره و نشان ملی سردار عشق تکریم شد.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون هنری و سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ظهر دوشنبه در مراسم رونمایی از نشان و پوستر جشنواره ملی «سردار عشق»، گفت: نباید به یک نوبت برگزاری جشنواره نمایش «سردار عشق» اکتفا کنیم و باید شرایط لازم را برای راه‌اندازی دبیرخانه دائمی این جشنواره در شیراز فراهم کنیم.

بهروز مرامی افزود: موارد مشابه این جشنواره را در برخی استان‌ها شاهد هستیم اما امیدواریم با توجه به پتانسیل و توانمندی شهر شیراز و پشتوانه و پیشینه ای که این شهر در برگزاری رویدادهای بزرگ دارد شاهد تحولی در برگزاری این جشنواره باشیم تا این جشنواره بتواند شکل دائمی به خود بگیرد.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ادامه داد: نباید به یک نوبت برگزاری این جشنواره اکتفا کنیم و می بایست اقدام به راه‌اندازی دبیرخانه دائمی این جشنواره در شیراز کنیم.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اضافه کرد: شهید سلیمانی را از بازخوردهایی که از سایر کشورها به ما رسید بیشتر شناختیم رسانه ها در کشورهای مختلف همواره از شهید سلیمانی به احترام یاد می‌کنند و این موضوع نشانگر آن است که فقط به کشور ایران تعلق ندارد و فراتر از مرزها است.

هویت امروز ایران اسلامی به سردار سلیمانی گره خورده است

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در این مراسم گفت: برای پی بردن به اینکه چرا ما تصمیم گرفتیم از ابزار هنر برای انتقال هویت شهید بزرگوار سلیمانی این بزرگمرد تاریخ سرزمین کهن و اهورایی به نسل‌های آینده از ابزار هنر بهره بگیریم باید برگردیم به روزی که خبر شهادت سلیمانی به دست ما رسید.

مصطفی مشفقیان ادامه داد: اتفاق مشترکی که در آن صبح جمعه افتاد این بود که قطره اشکی بر گونه همه ما جاری شد و آن لحظه مهم نبود که چه کسی چپ یا راست است یا چه کسی همراه است یا چه کسی همراه نیست شهید سلیمانی توانسته بود کاری کند که در فراقش همه گریه کنند و این بزرگترین دستاوردی بود که حاج قاسم برای ما به جا گذاشت.

او اضافه کرد: هویت امروز ایران اسلامی به عنوان محور مقاومت در منطقه به هویت این شهید بزرگوار گره خورده است. اما متأسفانه حافظه تاریخی ما ضعیف است و اگر ابزار هنر را به کار نگیریم شاید نسل آینده ما متوجه نشوند در مورد چه کسی صحبت می کنیم.

معاون شهردار شیراز ابراز کرد: جای بسی خوشحالی است که این رویداد هنری مورد استقبال هنرمندان واقع شده است‌و امیدواریم این سرآغازی برای برگزاری اثرگذار این جشنواره در امسال و سالهای آینده باشد و این جشنواره بتواند مفهوم را به نسل‌های آینده منتقل کند.

کد خبر 5402022

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =