این کتاب‌ها را به فهرست خریدتان اضافه کنید

در آخرین روز از سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گزارشی از کتاب ها و انتشاراتی را که باید آن ها را به فهرست خریدتان از نمایشگاه کتاب اضافه کنید تهیه کرده ایم.

خبرگزاری مهر، گروه فرهنگ و اندیشه_ فاطمه میرزاجعفری: تنها چند ساعت به پایان سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران باقی مانده و بهار کتاب ایران شنبه ۳۱ اردیبهشت به کار خود پایان می‌دهد. اما در همین روز پایانی هم جمعیت مشتاق کتاب و کتابخوانی خود را به هر طریق به مصلی امام خمینی (ره) می‌رسانند تا کتاب‌های محبوب خود را تهیه کنند.

دیروز جمعه ۳۰ اردیبهشت هم جمعیت زیادی از همان ساعات اولیه شروع دهمین روز نمایشگاه کتاب خود را به مصلی تهران رساندند تا در همین نفس‌های به شماره افتاده این رویداد بزرگ کتاب‌های مورد علاقه شأن را خریداری کنند؛ طبیعتاً یکی از شیوه‌های سهل خرید کتاب در چنین رویدادی تهیه فهرست کتاب‌های موردعلاقه و نشانی غرفه انتشارات مورد نظر است اما از آنجایی که شاید این کار برای شما سخت باشد ما شما را یک قدم جلوتر برده و لیستی از تازه‌های نشر به همراه محل قرارگیری غرفه‌ها در بخش ناشران عمومی و کودک و نوجوان در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب برایتان تهیه کردیم تا بتوانید خرید بسیار خوب و خاطره‌ای به یادماندنی داشته باشید.

انتشارات کتابستان معرفت

انتشارات کتابستان با حدود ۲۷ عنوان کتاب چاپ اول در نمایشگاه حضور پیدا کرده است و ۴۰ عنوان هم کتاب‌های تجدید چاپ شده دارند که تقریباً تمامی کتاب‌هایی که در این انتشارات به چاپ رسیده است در نمایشگاه عرضه شده است؛ انتشارات کتابستان در زمینه‌های مختلف ادبیات ترجمه‌ای، رمان‌های ایرانی فعالیت می‌کند اگر شما هم به دنبال خرید از این غرفه هستید کتاب‌های زیر را به لیست خریدتان اضافه کنید.

«دیدار با تاریکی» یک کار فانتزی برای مخاطب عمومی به خصوص نوجوان است در این کتاب قهرمان داستان در یک سرزمین که نمی‌داند کجاست گیر افتاده است و می‌خواهد از آن خارج شود این کار درون مایه‌های دینی دارد و آنچه که در محتوای کتاب تاکید شده این است که جهان بدون خدا به چه شکل است.

کتاب «گلوله فیروزه‌ای» یک رمان عاشقانه است که در قبل از انقلاب در بیرجند و پس از مرگ اسدالله علم است که وزیر دربار شاه بوده است؛ داستان درباره دختر و پسری است که دخترعمو و پسرعموی هم هستند، دختر یک پرستار وفادار به شاه و پسر یک مبارز انقلابی است؛ این دو باهم چالش دارند در این کتاب به آمدن شاه به بیرجند در سال ۵۷ و زلزله طبس پرداخته شده است.

«مثل نهنگ نفس تازه می‌کند» عنوان یک داستان عاشقانه در خصوص زنی است که در اجتماع فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و دچار بارداری ناخواسته می‌شود و درگیر این است که به خاطر بچه از کارش گذشت کند و یا برعکس درواقع چالش‌های یک زن مسلمان را به تصویر کشیده است.

جلد پنجم رمان «هفت جن» که در آن قهرمان داستان ما دختری به نام میراناست و به دنبال راه حلی برای مبارزه با جن هاست تا علی را نجات دهد.

انتشارات کتابستان در راهروی ۱/‏۱۰‬ غرفه یک در شبستان اصلی مصلی تهران قرار دارد.

انتشارات نردبان

در این غرفه شما با ۹۰۰ عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان رو به رو هستید، انتشارات نردبان همچنین ۴۰۰ کتاب تجدید چاپی و حدود ۳۰۰ عنوان کتاب چاپ اولی دارد، مخاطبان عرضه شده کتاب‌های این غرفه از شش ماه تا ۱۳ سال هستند و کتاب‌های برجسته و شعر دالی بازی در این غرفه وجود دارد که حدود ۲۲ عنوان دارد همچنین کتاب‌های کار پیش دبستانی را پوشش می‌دهد کتاب‌های مهارت‌های زندگی در غالب داستان، مسائل ترس، شجاعت، مجموعه‌های محیط زیستی، حیوانات، آلودگی و آلاینده‌ها، کتاب‌های علمی در این غرفه در اختیار فرزندان شما قرار گرفته است.

انتشارات قدیانی

۴ هزار عنوان کتاب در غرفه انتشارات قدیانی در بخش کودک و نوجوان پذیرای مخاطبان بسیار زیادی است، کتاب‌های این بخش رده سنی کودک و خردسال را پوشش می‌دهد و کتاب‌های ادبیات کهن به زبان کودکان ساده نویسی شده است؛ همچنین ۵۰ جلد کتاب‌های آموزش سواد مالی برای کودکان در این غرفه حضور دارد که ۸ جلد آن در نمایشگاه سی و سوم اضافه شده است که آموزش می‌دهد پول‌های خود را چطور مدیریت کنند و چطور آن را خرج کنند، مجموعه کتاب‌های هشدارهای جنسی برای کودکان، مجموعه آموزشی کتاب کار کانی را برای بچه‌ها داریم که آنها را برای مقطع دبستان آماده می‌کند داستان واره های احکام از ائمه معصومین و تمام زمینه‌های مورد نیاز کودک و نوجوان در این انتشارات موجود است.

انتشارات اطراف

نشر اطراف ناشر تخصصی روایت مستند و تجربه قصه‌های واقعی است که در شاخه‌های مختلف در کتاب‌های نظری، جستار و کودک و نوجوان کتاب‌های خود را دنبال می‌کند.

کتاب «قصه‌ای که انتخاب می‌کنیم» بوده است، این کتاب زیر عنوان تغییر تجربه‌های زندگی با روایت درمانی است که می‌گوید هر کدام از ما قصه‌ای را راجع به خودمان باور کردیم و با این قصه زندگی می‌کنیم اما شاید این قصه؛ قصه درستی نباشد و شاید اگر آن را تغییر دهیم بهتر بتوانیم از تجربه‌های تلخ عبور کنیم نویسنده این کتاب یک روان درمانگر است و شیوه‌ای که برای داستان به کار برده است روایت درمانی است.

کتاب «دیگر ما رها و ناهوشیار می‌نویسم» است این کتاب درباره هنر جستار نویسی است نویسنده این کتاب چندین بار در نوشتن شکست خورده است ولی یک مسیر برای نوشتن پیدا می‌کند تا بتواند نویسنده خوبی باشد و در این کتاب در غالب یک جستار راهکار می‌دهد که چطور نویسندگی را شروع کنیم و چطور در آن درخشان باشیم.

کتاب «خانه خوانی» درباره خانه‌های دهه ۴۰ و ۵۰ است که آجرهای قرمز رنگ دارند نویسنده این کتاب معمار است و با ساکنان این خانه صحبت کرده است و به دنبال این است که پیوند زندگی و معماری را بررسی کند.

محل قرار گیری این انتشارات در شبستان اصلی مصلی راهروی ۵ غرفه ۱۴ است.

انتشارات به نشر

انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) شامل انتشارات بنیاد پژوهش‌های اسلامی، مدرسه جوانان آستان قدس رضوی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی است که ۶۰۰ عنوان را به نمایشگاه آورده است.

کتاب‌های «من و آقای همسایه» درباره دختری است که پدرش به دلیل بیماری فوت کرده و این سختی‌ها سبب شده تا به خدا و ائمه شک کند اما در انتهای این کتاب از طریق شخصی به نام آقای همسایه به تمام جواب‌هایش می‌رسد و در نهایت به جوابی که باید برسد می‌رسد.

«مرا با خودت ببر» در زمان امام جواد و اتفاقات آن دوران است که درباره عشق بین یک دختر و پسر است و امام جواد راه رسیدن به عشق را برای پسر سفر حج می‌داند که در این سفر پسر توسط مامون دستگیر می‌شود و ماجرای فرار و بازگشت آن چالش‌های کتاب است.

«پرواز اسب سفید» کتابی است که در آن پدر دختری حکم اعدام گرفته است و تمام سعی این دختر بازگرداندن حکم است.

«من ضامن» درباره خانواده ۵ نفری است که پدر خانواده برای حاجت گرفتن به مشهد آمده است؛ دختر خانواده نیز با برادرش به مشهد می آیند و اتفاقی برای آنان به وجود می‌آید که ضمانت آنها را یک فرد مشهدی می‌کند و این داستان ادامه دارد و حتی بعد از آن هم بین این خانواده چالش‌های مختلفی به و جود می‌آید.

انتشارات به نشر در راهروی ۲۷ غرفه ۱۱ قرار دارد.

انتشارات شهید کاظمی

بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب تازه منتشر شده در نمایشگاه سی و سوم در این غرفه عرضه شده و حدود ۵۵۰ عنوان کتاب دارد که در سال ۱۴۰۰ حدود ۸۵ کتاب منتشر شده است.

«مجموعه تبار انحراف» در پنچ جلد به بحث تبار شناسی انحرافات با محوریت یهود می‌پردازد که از زمان حضرت آدم شروع و به اهل بیت می‌رسد.

کتاب «شهاب الدین» زندگی داستانی آیت الله مرعشی نجفی است؛ «از معراج برگشتگان» که بعد از حدود ۸ سال تجدید چاپ شده است در دو جلد خاطرات حمید داوودآبادی را مطرح می‌کند و مزین به تقریظ مقام معظم رهبری است؛ کتاب «بینایی» درباره اصحاب عاشورایی سیدالشهدا به غیر از بنی هاشم است که بخش‌های کوتاهی از آن در این کتاب جمع آوری شده است؛ «آرامش» رمان و داستان بلندی با محوریت زندگی امروز ما است که اشاره‌ای به بحث مجاهدین خلق دارد؛ «زندگی نامه و تاریخ شفاهی» علی محمدی مشاور اقتصادی رهبری در مجمع تشخیص مصلحت نظام است؛ جلد دوم کتاب «تو زودتر بکش» وحید خضاب ۶۰ سال ترور فرمانده‌های مقاومت است؛ کتاب «شهادت طلبان» حمید داوودآبادی عملیات‌های استشهادی لبنان، فلسطین و شهدای مقاومت است؛ کتاب شهید فخری زاده با نام «پرواز پای دماوند «برشی از زندگی شهید فخری زاده است.

انتشارات شهید کاظمی در راهروی ۱۵ غرفه ۲ واقع در شبستان اصلی مصلی تهران قرار دارد.

انتشارات ۲۷ بعثت

کتاب «از من نخواه آرام بگیرم» زندگینامه شهید سید احسان میر سیاح از مدافعان حرم است؛ کتاب «سیگاری‌ها رو سوریه نمی‌برند» زندگینامه علی اکبر شیرعلی؛ چاپ ۸۲ «خداحافظ سالار» است؛ زندگینامه شهید کارور با عنوان «گمشده مجنون» است؛ زندگینامه شهید خلوص با عنوان «این آمدن نبود» کتاب‌های حاج آقا بابایی با عنوان «صبح روز نهم» و «کوهستان آتش» که جایزه ادبی جلال را دریافت کرده است؛ کتاب «من زینب تو هستم» یک خواهرانه است درباره شهید سعید فرزانه نامدار است؛ چاپ سوم «در یاد تو خواهم ماند» زندگینامه شهید عاشوری از جمله کتاب‌هایی است که باید به لیست خریدتان از این انتشارات اضافه کنید.

انتشارات ۲۷ بعثت غرفه‌ای را در بخش کودک و نوجوان هم دارد و با ۲۵ عنوان در این غرفه حاضر شده است که یک سری کامل ۱۰ تا ۱۵ زندگینامه شهداست که هم برای مخاطب بزرگسال و هم خردسال کتاب‌هایی را دارد

انتشارات ۲۷ بعثت در راهروی ۲۶ غرفه ۳۴ شبستان اصلی مصلی قرار دارد.

انتشارات یازهرا (س)

کتاب «نمی‌توانست زنده بماند» درباره زندگی شهید مهدی باکری، «از برف تا برف» شهید مهدی زین الدین؛ «زندگی با فرمانده» شهید حسین خرازی؛ کتاب «حاج قاسم» کتاب «من و عباس بابایی»؛کتاب «شهید ابراهیم هادی» با عنوان جوانمرد یک و دو؛ کتاب «مدافعان حرم» با عنوان مصطفی و مرتضی و «زیر تیغ» شهید حججی؛ «به نام مادر» شهید تورجی زاده همچنین کتاب «راز احمد» حاج احمد متوسلیان از انتشارات یا زهرا منتشر شده است.

این انتشارات در حوزه دفاع مقدس، خاطرات شهدا را از زبان همرزمان شأن در قالب کتابی جمع آوری کرده است.

انتشارات یا زهرا (س) در راهروری ۲۷ غرفه ۱۸ قرار دارد.

انتشارات سوره مهر

کتاب «عمارت هیتلر»، «برده سور»، «کوه مرگی»، «گریه نکن آقای گاو» که مخصوص حوزه کودک است، مجموعه «گام به گام تا داستان نویسی حرفه‌ای» در ده جلد برای افرادی که می‌خواهند داستان نویسی را آغاز کنند است کتاب «سد نصرالدین» نوشته امیر خیام «تلگرافی برای شاه»، «بازگشت به مقصد»، «خطبه علی اصغر»، «خانه‌ای برای سیمرغ»، «تلخی رهایی» کتاب‌های عرضه شده در انتشارات سوره مهر است.

این انتشارات در راهروی ۲۳ غرفه ۳۴ قرار دارد.

انتشارات امیرکبیر

کتاب «ریشه‌ها»، «خوشه‌های خشم»، «جنگ و صلح»، «بینوایان»، «مرشد و مارگریتا»، «شازده کوچولو»، «ناتور دشت»، «مجموعه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» ۸ جلدی بوده که تجدید چاپ شده است و در این غرفه عرضه می‌شود این عناوین تجدید چاپ شده و حدود ۵۰۰ عنوان کتاب در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می‌شود، حدود ۷۰ عنوان از کتاب‌ها چاپ اول هستند همچنین ناشر عمومی در حوزه تاریخ و جغرافیا، ادبیات، فلسفه، رمان، روانشناسی، دین و مذهب، لغت نامه فرهنگ و مرجع کتاب‌های خود را عرضه می‌کند.

این انتشارات در راهروی ۴ غرفه ۳۶ قرار گرفته است.

انتشارات روایت فتح

۲۰ کار جدید در سی و سومین نمایشگاه کتاب در این غرفه عرضه می‌شود؛ کتاب «از بوانات تا آبسالا» که راوی این کتاب در عملیات فاو جانباز می‌شود و زمانی که چشم باز می‌کند می بیند که در شهر ابسالای سوئد است و قصه خود را گفته است؛ کتاب «سردار سربلند»؛خاطراتی از سردار سید محمد حجازی است که در این کتاب جمع آوری شده است؛ «عقربه‌های جامانده» زندگینامه شهید احمد فرگاه که به عنوان دانشجوی زمان شاه است و در سال ۶۵ شهید می‌شود، کتاب «دفترچه نیم سوخته» خاطرات شهید قربان زاده است که تحول را به طور کامل نشان می‌دهد و خاطرات روزانه شهید است.

انتشارات روایت فتح همچنین در رده علما هم کتاب دارد که در هفت جلد پیش بینی شده است کتاب‌هایی در خصوص امام خمینی، آیت اله بروجردی، آیت الله مرعشی نجفی، آیت الله سید علی قاضی طباطبایی و مصطفی خمینی در یک حجم کم با قطع کوچک در ۶۰ تا ۷۰ صفحه زندگی ساده علما را بازگو کرده است از جمله ازدواج، تحصیلات و توضیحی در خصوص شخصیت شهید است، همچنین کتاب «داوت» درباره یکی از جانبازان دفاع مقدس است که به روستایی برای فعالیت‌های جهادی می‌رود و کتاب خواندنی است.

انتشارات روایت فتح در زمینه دفاع مقدس، مدافعان حرم، علما و بین الملل اسلام کار می‌کند و زمینه فعالیت آن راوی فتوحات انقلاب اسلامی است.

این انتشارات در راهروی شش غرفه ۴ در شبستان اصلی مصلی تهران قرار دارد.

کد خبر 5494542

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha