غدیر مسئله ای متواتر و غیر قابل انکار است

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از غدیر به عنوان یک مسئله متواتر یاد کرد و گفت: انکار غدیر نشانه جهل انسان بوده و به هیچ عنوان نمی توان علی(ع) و غدیر را انکار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر دوشنبه در جلسه تأسیس دفتر نمایندگی بنیاد بین‌المللی غدیر در رابطه با انکار ماجرای تاریخ اسلام در غدیر، افزود: برای هر انسانی دو اصل آگاهی و آزادگی باعث می‌شود تا هیچ ابهامی در مسائلی که عالمان دین به آن می‌پردازند، ایجاد نشود و در صورت نبود این دو خصلت در انسان جهد غلبه می‌کند.

وی با بیان اینکه مسئله غدیر را نمی‌توان انکار کرد، ادامه داد: غدیر یک مسئله متواتر بوده و مسائل تاریخی را به هیچ عنوان نمی‌توان انکار کرد.

وی به احادیث و اشعار بزرگان اهل سنت و علمای این مذهب اشاره کرد و گفت: افرادی که تاریخ اسلام و غدیر را منکر شوند اهل حدیث و فن نیستند.

آیت الله عبادی از حضرت علی (ع) به عنوان اولین مظلوم عالم یاد کرد و افزود: اینکه گفته می‌شود علی (ع) اول مظلوم عالم است مراد اولین مظلوم از نظر تاریخی نیست بلکه منظور مظلوم درجه اول است، یعنی همه از فضائل او می‌دانستند و به او ظلم کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: مدت‌ها فرزندان حضرت علی (ع) را می‌کشتند، شیعه او را قتل عام و کار را به جایی رساندند که هرکس نامش حضرت علی (ع) را می‌کشتند.

به گفته وی، علت اینکه مقبره بیشتر امامزاده‌ها در روستاها و کوه‌ها قرار دارد، این است که از دست دولت‌ها متواری بودند و در این مکان‌ها که دولت نفوذ نداشتند، سکونت داشتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: حضرت علی (ع) مظلومیت خود را از خدا گرفته و این در حالی است که حضرت علی برای خودش هیچ چیزی نخواسته و راه و رسم وی در اجرای عدالت نصیب بشر می‌شود.

عبادی با بیان اینکه گاهی برخی حق را انکار می‌کنند که جای تعجب دارد و برخی بین امام حسین (ع) و یزید شک می‌کنند، گفت: هیچ شک و تردیدی بین حق و باطل نیست و این شک‌ها از نیت فاسد است.

وی با بیان این که نفس بداندیش مسلمان شدنی نیست، افزود: نفس تابع دلیل نیست بلکه تابع خواهش است.

کد خبر 5525015

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha