ادارات در الگوسازی مصرف بهینه انرژی پیشگام باشند

رشت- استاندار گیلان با تأکید بر لزوم مدیریت مصرف انرژی، گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی در الگوسازی مصرف بهینه انرژی به ویژه برق پیشگام باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی بعد از ظهر یکشنبه در کارگروه مصرف و تقاضای برق گیلان در سالن شهید انصاری استانداری، اظهار کرد: برق و انرژی نیاز اصلی و اثرگذار جامعه امروز است و باید در حفظ و مصرف بهینه آن بکوشیم.

وی با انتقاد از عدم همکاری برخی دستگاه‌ها در مدیریت مصرف برق، افزود: مدیریت مصرف برق باید مورد توجه همه دستگاه‌ها و نهادها باشد.

استاندار گیلان با تاکید بر تبلیغات محیطی، رسانه‌ای و هنری در فرهنگ سازی مدیریت مصرف برق، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل صداوسیما باید فرهنگ سازی مدیریت مصرف برق باشد.

عباسی با بیان اینکه بخاطر برق نمی‌توانیم صنایع اثرگذار را تعطیل کنیم، گفت: برخی صنایع تعهدات صادرات دارند و اگر برق این صنایع قطع شود صادرات آنها متوقف می‌شود.

وی اضافه کرد: تعطیلی صنایع اثرگذار و مادر در گیلان به خاطر قطع برق، شوخی بردار نیست.

استاندار گیلان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص مدیریت مصرف برق، تصریح کرد: در مدیریت مصرف برق و انرژی باید همت همگانی صورت گیرد.

عباسی با تاکید ویژه از همکاری و تعامل دستگاه‌ها و نهادها در کاهش مصرف برق، بیان کرد: ادارات در الگوسازی مصرف بهینه برق، پیش قراول باشند.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی در مدیریت مصرف بسیار اهمیت دارد، افزود: مدیریت مصرف در تمام لایه‌های مدیریتی و زندگی نهادینه شود.

استاندار گیلان با تاکید بر استفاده از وسایل و لوازم کم مصرف خانگی و روشنایی‌های کم مصرف، بیان کرد: برای مردم تبیین شود که استفاده از لوازم کم مصرف، موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود.

عباسی، به منابع طبیعی در خصوص قطع درختان در راستای تسهیل بخشی خدمات رسانی توزیع برق، فرصت یک هفته‌ای داد و اضافه کرد: منابع طبیعی موظف است در خصوص قطع درختان و بریدن شاخ و برگ‌ها با متولیان توزیع برق همکاری کند.

وی با بیان اینکه مدیریت مصرف را از اتاق خود شروع کردم، نسبت به رعایت این موضوع در سایر ادارات و دستگاه‌ها تاکید کرد و افزود: سر زده از ادارات بازدید خواهیم کرد و نسبت به این موضوع با کسی تعارف نداریم.

کد خبر 5529854

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha