تیم اقتصادی تحرک خود را در حوزه سرمایه‌گذاری ایلام بیشتر کند

ایلام-استاندار ایلام گفت: تیم اقتصادی استان تحرک خود را در حوزه سرمایه‌گذاری بیشتر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا عصر سه شنبه در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با بیان این مطلب که از سرمایه‌گذاری در استان استقبال می‌کنیم و دست سرمایه گذاران را به گرمی می‌فشاریم، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۸۰ واحد صنعتی در شهرک صنعتی استان مشغول فعالیت هستند و تعداد ۵ طرح سرمایه گذاری در حوزه‌ی شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز در دست اقدام است.

استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت بالای حوزه سرمایه گذاری اقتصاد و دارایی استان خواستار فعال سازی این بخش شد و تأکید کرد: برای جذب سرمایه گذاران سازمان برنامه و بودجه، اقتصاد و دارایی، معاونت اقتصادی استانداری باید پای کار بیایند و تحرکات بیشتری داشته باشند.

وی افزود: این مجموعه بایست پروژه‌های مختلف استان را بررسی نموده و مشخص کنند که کدام یک با اعتبارات ملی و استانی قابل اجراست و کدام یک را می‌توان به بخش خصوصی واگذار کرد.

بهرام نیا در ادامه خواستار تحرک بیشتر تیم اقتصادی استان در جهت شناسایی سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای مشارکت در طرح‌های عمرانی استان خاطر نشان کرد: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و در قالب قراردادهای BOT می‌توان بسیاری از پروژه‌های عمرانی استان را با مشارکت سرمایه گذاران به بهره برداری رساند.

وی تصریح کرد: آماری ارائه شده که دستگاه‌های اجرایی بیش از ۱۰۰ طرح عمرانی را آماده نموده‌اند ولی به علت عدم گزارش دهی مناسب و کم کاری رتبه استان کاهش یافته است.

استاندار ایلام در ادامه بر ضرورت ایجاد زنجیره‌ی حمایت از سرمایه گذاران در ایلام تأکید کرد و گفت: برای ورود سرمایه گذاران به استان بایست فرش قرمز پهن کنیم در این راستا لازم است ضمن حذف بروکراسی، مشوق‌های سرمایه گذاری از جمله معافیت‌های مالیاتی در سامانه سرمایه گذاری ایجاد شود.

وی در ادامه با انتقاد از عدم ایجاد برخی زیرساخت‌ها در حوزه گردشگری گفت: در استان ما که میزبان گردشگران بسیاری از کشور عراق است چرا نباید یک هتل مناسب بین المللی داشته باشیم.

زیرساخت‌های مناسبی برای جذب گردشگران نداریم

وی افزود: این درحالی است که استان ایلام علی رغم اینکه ظرفیت‌های مهم از جمله آب و هوای چهارفصل، طبیعت بکر، آثار باستانی، یادمان‌های دفاع مقدس و … وجود دارد اما متأسفانه زیرساخت‌های مناسبی برای جذب گردشگران نداریم که بایست رفع این موانع در دستور کار قرار گیرد.

استاندار ایلام در ادامه با اشاره به ایجاد پنجره‌ی واحد مجوزها و تعریف ۳۰ طرح بی نام در استان تصریح کرد: دستگاه‌ها در یک زمان مشخص یک ماهه نسبت به تکمیل این مجوزها و ارائه آنها در سامانه اقدام نموده و اولویت را به شهرستان‌های کمتر برخوردار استان قرار دهند.

وی در ادامه با اشاره به کاهش نرخ تورم در استان، گفت: استان ایلام در سال ۱۴۰۰ اولین استان از نظر تورم در کشور بود اما خوشبختانه با تلاش و همت ناظرین و همه‌ی عوامل طبق آمار رسمی کشور رتبه استان در تورم سالانه به رده سوم کاهش یافته است.

وی ادامه داد: همچنین در تورم ماهانه استان نوزدهم کشور هستیم و در تورم نقطه به نقطه هم رتبه‌ی یازدهم کشور را کسب کرده‌ایم.بهرام نیا با عنوان این مطلب که البته هنوز نیاز به تلاش داریم که جایگاه استان را ارتقاء دهیم و تورم استان را نسبت به گذشته کاهش دهیم، اضافه کرد: یکی از مواردی که می‌تواند باعث کاهش این تورم شود راه اندازی میدان میوه و تره بار در استان است.

وی در پایان منافع مردم را خط قرمز دولت در استان دانست و گفت: باید برای منافع مردم هر اقدامی که لازم است انجام دهیم و در این راستا با توجه به اختیاراتی که به سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسی کل داده شده است می‌توان به خوبی عمل کرد.

کد خبر 5531775

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha