سرلشکر سلامی: به‌دنبال پیشرفته‌ترین سلاح‌ها هستیم

فرمانده کل سپاه گفت: ما به دنبال تولید و در اختیار گرفتن پیشرفته ترین سلاح‌ها هستیم، ‌ اما به آنها تکیه نمی‌کنیم و از سلاح معجزه نمی خواهیم. بلکه به خدا تکیه می کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آئین تجلیل از برگزیدگان دوازدهمین جشنواره مالک اشتر سپاه؛ ایمان توکل، عمل صالح، اندیشه الهی، تفکر انقلابی، روحیه جهادی و اتصال به منبع حکمت ولایت و ولی امر که از کلامش جز نور قرآن چیزی نمی‌جوشد را ضامن موفقیت سپاه و پاسداران انقلاب دانست و گفت: در زبان و بیان رهبران و امامین انقلاب اسلامی چیزی جز منطق و کلام طیب و عمل صالح که به آن رفعت می‌دهد ندیده‌ایم و حرکت سپاه چون به این چشمه حکمت بالغه الهی تکیه می‌کند و ما را در امتداد خطوط جهاد هدایت می‌کند، موفق است.

وی افزود: موفقیت در قلب‌ها و ذهن‌های نورانی است که به نصرت الهی تکیه می‌کنند و به همین دلیل هرچه جبهه دشمنی‌ها علیه شما وسیع می‌شود شما کم نمی‌آورید.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه از اول انقلاب تا به امروز ما همواره با گشودن جبهه‌های جدید دشمن مواجه بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: چون دشمن همواره در پی رویش قدرت جدید، تولید خطر جدید، سلاح جدید، سیاست جدید، جغرافیای جدید، راهبرد جدید است و در این راه همه عرصه‌ها را گشوده و خط قرمز خود را پیروزی ما می‌داند، نمی‌تواند موفقیت‌ها و پیشرفت‌های ملت ایران و نیروهای مسلح مقتدر و سپاه مصمم را تحمل کند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ذات باطل همین است که قدرت تحمل درخشش نور حق را نداشته باشد، گفت: هر جامعه‌ای اگر ضعیف باشد او را حذف می‌کنند، در نقشه سیاسی جهان امروز جهان ضعیف عزیز هیچ جایگاهی ندارد، یا باید اسیر شود یعنی جزئی از نقشه سیاسی دیگران شود، یا اگر می‌خواهد مستقل و عزیز باشد باید قوی باشد.

وی قوی شدن را منطقی امام و انقلاب اسلامی و مسیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توصیف و تصریح کرد: قوی شدن را در صحنه‌های مجاور و دوردست نگاه کنید. تسلیم شدن و تکیه کردن به قدرت‌ها هم، راه حیات عزتمندانه و امن نیست. خیلی از کشورها به قدرت آمریکا تکیه کرده‌اند اما یا فرو پاشیدند و یا ویران شدند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: شما امروز وضعیت اوکراین را ببینید، به قدرت آمریکا و اروپا تکیه کردند اما در حال ویران شدن است. عربستان را هم ببینید که به قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی و بعضی از متحدان و شرکای منطقه‌ای خود در جنگ یمن تکیه کرد، اما در اوج ناباوری با آتش بی به شکست رسید.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: آتش بس وقتی بین دو قدرت نابرابر برقرار شود، معنای آن شکست قدرت قوی‌تر است؛ چون اگر قدرت قوی‌تر غلبه داشت اجازه آتش بس نمی‌داد!

وی با تاکید بر اینکه در واقع هر کسی به آمریکا تکیه کرد ناتوان شد گفت: هر کسی به انقلاب اسلامی تکیه کرد شرافتمندانه ماند، حتی اگر آسیبی هم دید، اما به شرافت و عزتش آسیبی نرسید، ممکن است به زیرساخت‌هایشان آسیبی وارد شده باشد و تلفاتی هم داده باشند اما عزتشان پابرجا است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز به فضل الهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قدرت عظیمی را در پرتو هدایت‌های فرماندهی عزیز و معظم کل قوا ساخته است و این قدرت هر روز رو به کمال است و به عنوان خادم کوچک سپاه گواهی می‌دهم هیچ روزی نیست که سپاه در هر عرصه‌ای نمادی از پیشرفت را تجربه نکند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما امروز به واقع تحت فشار و تحریم اقتصادی هستیم اما آیا چهره کشور ایران و سیمای قدرت دفاعی ما شباهتی به یک کشور تحریم شده دارد؟ افزود: در عرصه دفاعی ما دیگر بسیار کم دستاوردها و توانمندی‌های خود را رونمایی و افتتاح می‌کنیم این سیاست جدید ما است که کمتر دستاوردهای خود را رسانه‌ای کنیم.

وی با تاکید بر اینکه به فضل الهی بیش از گذشته در حال تکامل قدرت و نیز تکوین قدرت به مفهوم تولید جدید و فناوری‌های جدید هستیم گفت: ما در یک جنگ رسانه‌ای و فرهنگی قوی قرار داریم و علاوه بر تحریم و جنگ اقتصادی فشار سیاسی، عملیات روانی و ترور هم دستور کار جاری دشمن است.

فرمانده کل سپاه، بسیج همه اشرار عالم برای پیگیری خط ترور در کشور را واقعیتی انکار ناپذیر توصیف و تصریح کرد: اما این در یک مقیاس تاکتیکی است، یک نفر بی دفاع در جایی میان مردم به زمین می‌افتد واقعاً این هنر است!؟ این غلبه استراتژیک است؟

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن با حماقت‌های خود ره به جایی نخواهد برد، افزود: آنها یک نفر را با دست‌های خودشان به وسعت یک ملت بزرگ می‌کنند، او شهید می‌شود اما همه مردم ما قوی می‌شوند.

وی تاکید کرد: در جدار مرزهای تصنعی دشمن توسط سپاه قدرتی ساخته شده است که اگر به حرکت درآید یک عملیات بیت المقدس برای آنها کافی است؟ حالا غلبه استراتژیک کجاست؟

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه همه عالم پشت مرزهای ما جمع شده است تا شرارت را به درون کشور ما سرریز کنند، اما رزمندگان مؤمن و غیرتمند ما همه شعله‌های آتش را خاموش کرده‌اند، گفت: دشمنان ملت ایران بدانند اگر عملی انجام می‌دهند در سرزمینشان پاسخ می‌گیرند، یک انفجار در تأسیسات یا یک عمل سایبری در یک نقطه اتفاق می‌افتد اما دشمنان ما می‌دانند در مقابل چند برابر پاسخ می‌گیرند ولی آنها سانسور خبری می‌کنند و ما هم فعلاً سیاستی برای رسانه‌ای کردن همه اتفاقات نداریم.

سرلشکر سلامی اظهار کرد: ما به دنبال تولید و در اختیار گرفتن پیشرفته‌ترین سلاح‌ها هستیم، اما به آنها تکیه نمی‌کنیم و از سلاح معجزه نمی‌خواهیم. بلکه به خدا تکیه می‌کنیم.

وی در پایان با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری دوازدهمین جشنواره مالک اشتر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بویژه دبیرخانه اشراف فرماندهی کل سپاه و دقت نسبت به فرایندهای انتخاب برگزیدگان گفت: نگاه و قضاوت ما صفر و یک نیست که یک خوب است و دیگر هیچ! ما با شما در همه صحنه‌ها همراه هستیم و تلاش شما را می‌بینیم و در مراسم امروز طبق سنت جشنواره برخی از عزیزان به عنوان نماد تلاش همه فرماندهان و مسئولین مورد تقدیر قرار گرفتند.

کد خبر 5545873

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha