واریز ۲.۵ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه حوادث ساختمان

در راستای کمک به آسیب دیدگان از سیل و حوادث طبیعی اخیر، با واریز ۲.۵ هزار میلیارد تومان به حساب صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان موافقت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت دولت در خصوص واریز ۲.۵ هزار میلیارد تومان به حساب صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان را به وزرای کشور، اقتصاد و راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه، ۲ هزار و ۵۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در اختیار صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان قرار می‌گیرد.

محل تأمین منابع این اعتبار نیز بند «م» ماده ۲۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی ۲ مصوب ۱۳۹۳ بوده و بابت حق بیمه پایه واحدهای مسکونی سال ۱۴۰۱ هزینه می‌شود.

متن ماده قانونی مذکور (بند «م» ماده ۲۸ قانون الحاق ۲) به شرح زیر است:

بند «م» ماده ۲۸ قانون الحاق ۲: به دولت اجازه داده می‌شود به منظور پیش آگاهی، پیشگیری، امدادرسانی، بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه از جمله سیل، زلزله، سرمازدگی، تگرگ، طوفان، آتش سوزی، گردوغبار، پیشروی آب دریا، آفت‌های فراگیر محصولات کشاورزی و بیماری‌های همه گیر انسانی و دامی و حیات وحش و مدیریت خشکسالی، تنخواه گردان موضوع ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰ را به ۳ درصد و اعتبارات موضوع ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور مصوب ۱۳۸۷ را به ۲ درصد افزایش دهد. اعتبارات مذکور با پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ظرف مدت ۱۰ روز و تصویب هیأت وزیران قابل هزینه است.

گفتنی است در پی سیل مرداد ماه امسال در برخی استان‌ها از جمله تهران و کشته و مفقود شدن تعدادی از هموطنان، هیئت دولت با واریز ۲.۵ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان موافقت کرد.

واریز ۲.۵ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه حوادث ساختمان

کد خبر 5565005

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha