تفاوت دستگاه قهوه‌ساز خانگی و صنعتی دلونگی

در ادامه قصد داریم با ذکر چند مثال و توضیحات مناسب تفاوت این دو نوع دستگاه را بازگو کنیم.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، قهوه و مشتقات آن در بسیاری از کشورهای جهان مورد استقبال قرار گرفته است. از این رو دستگاه‌های قهوه ساز خانگی و صنعتی زیادی تولید شده است که کار آنها تهیه قهوه و اسپرسو است. در این بین هم برندهای زیادی وجود دارند که توانسته‌اند دستگاه‌های بسیاری را تولید کنند. اما باید بدانید که فارغ از هر برندی، اسپرسو ساز دلونگی بهترین است و در عین حال دستگاه قهوه ساز در دو نوع وارد بازار شده‌اند که هر یک مزیت و ویژگی مخصوص به خود را دارا است. نوع خانگی که در ابعاد کوچک‌تر موجود بوده و می‌تواند در سریع‌ترین زمان و فقط با فشردن یک دکمه قهوه را برای شما و اعضای خانواده تهیه نماید. نوع دوم صنعتی بوده که بیشتر برای اداره‌ها و کارخانجات مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسبت به نوع خانگی قدرتمند تر بوده اما ظرافت نوع خانگی را دارا نیست. اما هر دو آنها قادر هستند سرویس دهی خوبی را ایجاد کنند. در ادامه قصد داریم با ذکر چند مثال و توضیحات مناسب تفاوت این دو نوع دستگاه را بازگو کنیم.

اسپرسوساز دلونگی

در بین تمامی دستگاه‌های قهوه ساز، برند دلونگی نسبت به بقیه برندها حرف اول را می‌زند، زیرا توانسته است رضایت اکثر مشتریان را در سراسر جهان کسب کند. همچنین فروشگاه دلونگی مارکت به عنوان نماینده رسمی دلونگی در تهران بوده و دستگاه‌های اورجینال همراه با گارانتی را به فروش می‌رساند. شما عزیزان می‌توانید با رجوع به سایت دلونگی مارکت و رفتن به قسمت خرید دستگاه قهوه ساز، انواع مدل‌های خانگی و صنعتی را دیدن کرده و به راحتی آن را خریداری نمایید. اما در این بین بهتر است توجه داشته باشید که نوع خانگی اگرچه دارای قیمتی ارزان‌تر از نوع صنعتی است اما از آن نباید برای کافی شاپ خود استفاده نمایید. زیرا یک تصور اشتباه باعث شده است که بسیاری از مشتریان فکر کنند که با خرید اسپرسو ساز خانگی می‌توانند از آن برای کسب و کار خود در هتل‌ها و یا کافی شاپ ها استفاده کنند. اما باید بدانید برای این طور موارد حتماً باید از دستگاه قهوه ساز صنعتی استفاده شود. زیرا هم دارای قدرت بالاتری بوده و هم سرویس دهی بیشتری را ایجاد می‌کند.

تفاوت دستگاه قهوه‌ساز خانگی و صنعتی

فرق بین دستگاه قهوه ساز خانگی و صنعتی

دو تا از مهمترین سوالاتی که بسیار از شما می‌پرسید این است که آیا طعم و مزه واقعی دو دستگاه صنعتی و خانگی در تهیه قهوه متفاوت است یا خیر؟ همچنین اگر پاسخ منفی بوده و این دو دستگاه قادر هستند که طعم یکسان را ایجاد کنند چرا نباید از نوع خانگی برای کافی شاپ ها مورد استفاده قرار گیرد؟ از این رو قصد داریم به طور کامل تفاوت‌های این دو دستگاه را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید خرید به صرفه تری داشته باشید و با دیدی باز اقدام به خرید نمایید. به عنوان مثال فکر کنید یک لپ تاپ معمولی دارید و به کمک آن می‌توانید کارهای محاسباتی ساده و ابزارهای مورد نیاز برای تهیه یک گزارش اداری را به خوبی با آن انجام دهید. آیا به صرفه است تا برای انجام چنین کاری هزینه گزافی را متحمل شده و ابر کامپیوتر را خریداری کنید؟ قطعاً خیر. زیرا هم لپ تاپ معمولی سبک تر بوده و هم جوابگو کار شما است. اما اگر نیازمند به کنترل چندین دستگاه کامپیوتری باشید بهتر است از ابر کامپیوتر استفاده نمایید زیرا لپ تاپ معمولی در بهترین حالتش هم نمی‌تواند چنین کاری را برای شما انجام دهد.

تفاوت دستگاه قهوه‌ساز خانگی و صنعتی

از این رو می‌توانید کامل متوجه شوید که دستگاه قهوه ساز خانگی با صنعتی دقیقاً به همین صورت است. دستگاه قهوه ساز یا اسپرسوساز دلونگی زمانی می‌تواند طعم خوبی ارائه دهد که فشار خوبی را ایجاد کند. یعنی پمپ قدرتمندی داشته باشد اما باید بدانید این پمپ، فشاری که تولید می‌کند بسیار کمتر از نوع صنعتی بوده و نمونه کوچک شده آن است. همچنین میزان تولید قهوه با کمک نوع خانگی بسیار کمتر از نوع صنعتی است. قهوه ساز نوع صنعتی بی امان در حال کار بوده و تمامی افراد اداره و یا محیط کار از آن برای تهیه قهوه استفاده می‌کنند. یا به نوعی همیشه روشن است، اما نوع خانگی نمی‌تواند به این صورت مداوم قهوه را برای شما آماده کند. زیرا ظرافت بیشتری نسبت به نوع صنعتی داشته و بیشتر در حالت استراحت قرار می‌گیرد.

تفاوت دستگاه قهوه‌ساز خانگی و صنعتی

عامل دوم دیگری که در هیچ مقاله‌ای به آن اشاره نمی‌شود و بیشتر جنبه مهندسی دارد این است که عموماً مکان‌های پر رفت و آمد مثل اداره‌ها و کافی شاپ ها دمای محیط بسیار زیادتری از محیط خانه را دارا هستند. از این رو دستگاه‌های اسپرسوساز نوع خانگی قطعاً به دلیل عناصر الکترونیکی ضعیف‌تر و ظریف‌تر از نوع صنعتی بیشتر دچار سوختگی و خرابی خواهند شد. زیرا نوع صنعتی مقاومت بالاتری نسبت به نوع خانگی در برابر تنش‌های دمایی دارد.

همچنین قهوه سازهای نوع خانگی دلونگی به دلیل زیبایی ظاهری که دارند اغلب به صورت ظریف و سبک ساخته می‌شوند. پمپ بکار برده شده در دستگاه هم در حد استاندارد فشار تولید می‌کند. اما نوع صنعتی دارای بدنه مستحکم‌تری بوده و از جنس فولاد ضد زنگ می‌باشد. همچنین نوع دیگ به کار برده شده در قهوه ساز دارای بدنه مستحکم‌تر با تولید فشار قوی‌تر می‌باشد. همچنین ایستگاه تولید آب در آن به صورت چند کاره بوده که سرویس دهی بهتری را ایجاد می‌کند. همچنین قدرت ورودی نوع خانگی بسیار کمتر از نوع صنعتی می‌باشد. که همین عامل قدرت بیشتری را برای قهوه ساز صنعتی فراهم کرده است. تفاوت دیگر آنها این است که نوع خانگی قابلیت حمل داشته و می‌توانید از یک اتاق به اتاق دیگر آن را حمل کنید. اما نوع صنعتی ثابت است و امکان حمل ندارد.

تفاوت دیگر قهوه ساز صنعتی با خانگی در میزان حجم قهوه دم کشیده بوده که میزان قهوه تولید شده توسط نوع خانگی به گونه‌ای است که میزان اشتیاق شما را در طول روز کم کرده و به گونه‌ای شما را پر از انرژی با تعداد کم قهوه می‌کند. اما نوع صنعتی به تعداد ۱۰۰ فنجان در طول روز قهوه را دم داده و میزان مصرف آن بالاتر است.

تفاوت دستگاه قهوه‌ساز خانگی و صنعتی

با توجه به تفاوت‌هایی که توضیح دادیم، اگر قرار است برای جمع خانوادگی قهوه ساز تهیه کنید، به صرفه تر هم از نظر مصرف انرژی و هم از نظر هزینه این است که نوع خانگی را انتخاب کنید. اما اگر در اداره و هتل یا کافی شاپ در حال کار هستید نوع صنعتی را انتخاب نمایید. در این راه فروشگاه بزرگ دلونگی مارکت مفتخر است بهترین دستگاه اسپرسوساز را با قیمتی استثنایی و گارانتی ۲۴ ماه معتبر تقدیم شما کند. با رجوع به سایت delonghimarket.com و رفتن به اسپرسو سازها می‌توانید انواع قهوه ساز و اسپرسوسازهای دلونگی، دلونگی ایتالیا و … را مشاهده کرده و اقدام به خرید کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ارسال محصوات کافی است با کارشناسان ما در تماس باشید.

شماره تماس دفتر مرکزی: ۰۲۱۳۶۶۲۱۶۱۰

مدیر فروش: ۰۹۱۲۸۲۴۹۶۳۷

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5575165

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha