۲۴ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۴۷

صحرایی مطرح کرد؛

ساخت طرح‌های آموزشی با اسم «یادگار ابراهیم»

ساخت طرح‌های آموزشی با اسم «یادگار ابراهیم»

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ساخت طرح‌های آموزشی با اسم «یادگار ابراهیم» گفت: از افتخارات دولت سیزدهم این بود که ۴۰ درصد دانش آموزان متوسطه دوم به هنرستان‌ها رفتند.

به گزارش مهر، رضامراد صحرایی در گردهمایی رؤسا و مدیران عامل مجامع خیرین مدرسه ساز کشور با بیان اینکه رئیس جمهور شهید همیشه برای خیرین وقت می‌گذاشت، گفت: مردم داری، مردم یاری و با مردم بودن وجه تمایز آیت الله رئیسی در ماندگار شدن است.

وی با بیان اینکه شهید رئیسی بسیار بر عدالت محوری تاکید می‌کرد، افزود: درون‌مایه انقلاب اسلامی ایران نیز عدالت است. در ۳۳ ماه اخیر بیش از ۳ و نیم میلیون متر مربع به فضای آموزشی کشور اضافه شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در اعتبارات، خیرین کمک زیادی به مدرسه سازی کردند، ادامه داد: میانگین سرانه کشوری فضای آموزشی در کشور با کمک خیرین به حدود ۵ متر و ۳۰ سانتی متر رسیده است.

صحرایی با بیان اینکه باید طوری کار کنیم که همه دانش آموزان طعم عدالت را بچشند، گفت: ما باید مدرسه یاری را ترویج کنیم.

وی با بیان اینکه از افتخارات این دولت این بود که ۴۰ درصد دانش آموزان متوسطه دوم به هنرستان‌ها رفتند، افزود: آئین نامه تقویت مهارت در اردیبهشت ماه تصویب شد که بر مبنای آن ۲۵۰۰ هنرستان تولیدی خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این موضوع مسیری در جهت عملی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، اظهار کرد: در مجموعه طرح‌های آموزشی با اسم «یادگار ابراهیم» ۵۰۰۰ کلاس درس در استان خراسان رضوی ساخته خواهد شد.

صحرایی اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان که ضعیف شده بود در این دولت جانی دوباره گرفت اما باید در فضای آموزشی به این دانشگاه کمک شود.

کد خبر 6135233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha