تغییر ساعت رسمی از اول فروردین /برای لغو مصوبه مجلس تلاش می کنیم

سخنگوی دولت اعلام کرد دولت امسال قانون تغییر ساعت، مصوب مجلس شورای اسلامی را اجرا خواهد کرد و بر این اساس از ساعت 24 اول فروردین ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر غلامحسین الهام سخنگوی دولت با بیان اینکه بررسیهای کارشناسانه دولت نشان می دهد که تغییر ساعت در نیمه نخست سال موجب افزایش مصرف برق می شود ، افزود : با تغییر ساعت هزینه های مالی پنهان دیگری از جمله برای تنظیم و هماهنگی ساعت پروازهای بین المللی و تنظیم و تطبیق ساعات کار بانکها و موسسات مالی  با خارج از کشور  و ... ایجاد می شود.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه تفاوت افق میان شرق و غرب کشور پهناور عزیزمان بیش از یکساعت است ، گفت : این امر مردم را در نقاط مختلف کشور از نظر تنظیم ساعات کاری و تعیین اوقات شرعی در فصول مختلف دچار زحمت می کند در حالی که مردم عزیز ما در این دو سال از تثبیت ساعت رسمی کشور احساس راحتی و رضایت داشتند. 

 الهام با تاکید بر اینکه دولت هیچ تمایلی برای به رنج انداختن مردم ندارد، گفت : مع الوصف مجلس محترم با تصویب طرح تغییر ساعت در مورد ساعت رسمی کشور وضع جدیدی ایجاد کرد که نیازی به مداخله دولت نباشد یعنی مصوبه مجلس تنها اعلام وضعیتی است که خود به خود تحقق می یابد و لذا ساعت به طور قهری به جلو کشیده خواهد شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد : هر چند تغییر ساعت از ساعت 24 اول فروردین اجرا خواهد شد ولی دولت به دلیل جلوگیری از آثار منفی مالی و اجتماعی آن  تلاش قانونی خود را برای لغو  مصوبه مجلس پیگیری خواهد کرد.

کد خبر 656504

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =