بچه‌هایی هستند که ما نمی‌بینیم

مهتاب کرامتی بازیگر و سفیر حسن نیت یونیسف در پیام نوروزی خود تاکید کرد نباید از بچه‌ها غفلت کنیم، زیرا آنها حق دارند که دیده و شنیده شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این پیام آمده است :"حاجی فیروزه! سالی یه روزه!" لابلای ماشین‌ها می‌چرخد. نگاهش در میان عابرینی که بی اعتنا و با شتاب می‌گذرند٬ می‌گردد.  پدر و مادرها دست بچه‌ها را گرفته‌اند و با عجله می‌روند. کیسه‌های خرید بین انبوه آدم‌ها تاب می‌خورند. چراغ سبز می‌شود و ماشین‌ها به سرعت می‌گذرند. هوا تازه است و لباس‌ها نو. نوروز می‌آید و سال عوض می‌شود اما برای او شرایط سخت زندگی فقط سالی یک روز نیست."

در بخش دیگر این یادداشت وی یادآور می شود: "بچه‌هایی هستند که ما آن‌ها را نمی‌بینیم. بچه‌هایی که ما آن‌ها را نمی‌شنویم٬ هرچند که بسیار به ما نزدیکند. بچه‌های کار٬ بچه‌های معلول٬ بچه‌های مهاجر٬ فراموش می‌کنیم که بچه‌های دور و اطرافمان در خانواده و همسایگی و محله‌مان حقوقی دارند.
یادمان می‌رود که در هر جایی که کار می‌کنیم٬ بچه‌ها و حقوقشان هم باید بخشی از برنامه‌هایمان باشند. فراموشمان می‌شود که بچه‌ها حق دارند بازی کنند. حق دارند به مدرسه بروند. حق دارند که خوب تغذیه شوند. حق دارند علیرغم مشکلات جسمی از امکانات برابر استفاده کنند."
 
وی در پایان خاطر نشان می کند:"فراموشمان می‌شود که تربیت بدون خشونت هم می‌شود. که کودک‌آزاری را نادیده نگیریم. که از بچه‌ها غفلت نکنیم. آن‌ها حق دارند که دیده شوند٬ که شنیده شوند. بهار باز مهمان ماست. بهار را بهانه کنیم و به کودکان بیندیشیم. به سالی نو برای آن‌ها. نوروزتان مبارک!"
  
 
کد خبر 1051376

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha