ساماندهی صندوقهای قرض الحسنه و صرافیها در سال 90

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در سال 90 طرح تحول سیستم بانکی را خواهیم داشت و صندوقهای قرض الحسنه و صرافیها ساماندهی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود بهمنی گفت: به نظر من در سال 89 با توجه به تمام محدودیت ها و تحریم هایی که داشتیم، در حوزه های مختلف بسیار خوب عمل شد. به طور مثال، 20 درصد منابعی که به حساب صندوق ذخیره ارزی واریز می شد و می توانستیم با آن مبلغ، کل پروژه های نیمه کاره و طرح ها را به اتمام برسانیم، به دلیل این که حساب صندوق توسعه بلوکه شده بود، این مبلغ را نداشتیم اما خوشبختانه این طرح ها به طریق مختلف پیش رفت و کارها به پایان رسید.

بهمنی افزود: امیدوار هستیم با افزایش این منابعی که ایجاد می شود و منابع جدیدی که در سال آینده از صندوق توسعه ملی خواهیم داشت، این 20 درصد که چیزی حدود 28 تا 30 میلیارد دلار است، به کمک بودجه بیاید و بتوانیم طرح های نیمه کاره، سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و بسیاری از نیازهای کشور را با آن تامین کنیم.

وی در ادامه به طرحها در حوزه بانکی برای سال 90 اشاره کرد و گفت: در سال 90 طرح تحول سیستم بانکی را خواهیم داشت. در طرح ساماندهی موسسات اعتباری که امسال اجرایی شد به نتیجه بسیار مطلوبی رسیدیم، 1700 تعاونی ساماندهی شد و تعاونی های آزاد هم به طور کامل جمع شد و افرادی متولی شدند و قرار بر این شد که اینها را تحت پوشش قرار دهند تا جای هیچ گونه نگرانی برای سپرده گذاران وجود نداشته باشد.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: سال 90 و در مرحله بعد، صندوقهای قرض الحسنه و صرافیها ساماندهی می شوند و نرخ سود و تسهیلات بانکی به طور یقین کاهش خواهد یافت تا بتوانیم از این طریق مساعدت بیشتری به واحدهای تولیدی داشته باشیم.

کد خبر 1276892

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =