"اخلاق در قرآن حکیم؛ از منظر علامه طباطبایی، شیخ طبرسی و سورآبادی" منتشر می شود

آکادمی مطالعات ایرانی لندن کتابهای "اخلاق در قرآن حکیم؛ از منظر علامه طباطبایی، شیخ طبرسی و سورآبادی" و "گزیده صفوة الصفا" منتشر می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آکادمی مطالعات ایرانی لندن کتابهای "اخلاق در قرآن حکیم؛ از منظر علامه طباطبایی، شیخ طبرسی و سورآبادی" و "گزیده صفوة الصفا" را در سال 1393 منتشر می کند. این دو اثر، تألیف و تحقیق مهوش السادات علوی است.

کتاب "اخلاق در قرآن حکیم" شامل دو فصل اصلی "اخلاق پسندیده" و "اخلاق نکوهیده" است. در این تحقیق حدود 1400 آیه مورد بررسی قرار گرفته است. پس از ذکر آیه و ترجمه فارسی، روایات وارده، شأن نزول، معانی لغات، احکام و تفسیر آیات ذکر شده است.

منابع اصلی این تحقیق قرآنی عبارتند از: تفسیر شریف "المیزان" اثر علامه سیدمحمدحسین طباطبایی، تفسیر "مجمع البیان" اثر ابوعلی فضل بن الحسن الطبرسی معروف به شیخ طبرسی به زبان عربی (ترجمه شده به فارسی) و "تفسیر سورآبادی" معروف به تفسیر التفاسیر اثر ابوبکر عتیق بن محمد هروی نیشابوری معروف به سورآبادی یا سوریانی نخستین تفسیر ادبی قرآن کریم به زبان فارسی.

صفوة الصفا کتابی است در ترجمه احوال و اقوال و کرامات شیخ صفی الدین اردبیلی اثر ابن بزاز اردبیلی با مقدمه و تصحیح غلامرضا طباطبایی مجد. در سلسله مقامات عرفای بزرگ، صفوة الصفا از نظر اهمیت در ردیف اسرارالتوحید، مناقب العارفین و رساله فریدون سپهسالار قرار دارد.

کتاب تحقیقی "گزیده صفوة الصفا" علاوه بر ذکر منبع کلیه آیات و احادیث، برای سهولت فهم مطالب به نثر فارسی امروزین نگارش شده است.

کد خبر 2201219

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =