پرستاران مظهر استقامت، صبرو شکیبایی در جامعه هستند

رشت - خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: پرستاران مظهر استقامت، صبرو شکیبایی در جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، انوش برزیگر ظهردوشنبه در جمع پرستاران  استان افزود: این قشر در محیط کار خود با افراد بیمار و رنجور مواجه هستند که با مهربانی و صبوری از آنها مراقبت می کنند.

وی اظهارداشت: انسان تنها کالبد نیست اصل روح انسان است که خداوند ذات خود را در آن دمیده و پرستاران با توجه به اینکه از شرایط و وضعیت بیماران آگاهی دارند روح بیماران را با ارائه خدمات خود شاد می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت:پرستاران با توجه به محیط کارشان که بیمارستان ها است در معرض خطرات بیماری های عفونی و غیره قرار دارند و کمبود نیروی پرستاری در بیمارستان ها، کارکردن در شیفت های طولانی و عدم هماهنگی مبالغ دریافتی با مخارج و هزینه ها از مشکلاتی هستند که موجب می شود پرستاران از لحاظ روحی و جسمی دچار آسیب شوند.

زحمات پرستاران با هیچ چیزی قابل جبران نیست

وی ادامه داد: زحماتی را که پرستاران در طول خدمت خود برای ارائه خدمات به بیماران متقبل می شوند با هیچ چیزی قابل جبران نیست.

برزیگربا بیان اینکه خدا نخستین پرستاری است که وقتی از ابتدا جنین در زندان رحم مادر است روح خود را در آن می دمد، تصریح کرد:همه موجودات دارای روح می باشند اما در انسان علاوه بر روح ذات خداوند نیز نهفته است که انسان می تواند با انجام اعمال نیک این ذات را ارتقا داده و تجلی بخشد.

وی عنوان کرد: مادر دومین پرستار و مهمترین و ارزشمندترین پرستار بعد از خدا است که از فرزندش با تمام وجود محافظت و پرستاری می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پرستار سوم را پرستارانی عنوان کرد که در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی از بیماران مراقبت می کنند و حتی گاهی به بیماران حیات دوباره می دهند.

وی با اشاره به اینکه اعمال خوب پرستاران موجب ارتقای روح آنان می شود، بیان داشت: خدا از طریق پرستاران به بیماران جان مجدد می دهد.

برزیگر گفت: به یاری خدا و همکاری پرستاران ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان به گونه ای برنامه ریزی می کند تا پرداخت حقوق و مزایای پرستاران به تعویق نیفتد.

وی همچنین از پرداخت چهار ماه اضافه کار، پرداخت چهار ماهه کمک های رفاهی، پرداخت پاداش بازنشستگان سال 92 و غیره به پرستاران تا پایان سال جاری خبر داد.

3400  نفر کادر پرستاری در گیلان فعالیت دارد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این مراسم با بیان اینکه سه هزار و 400 نفر کادر پرستاری در استان فعالیت می کنند، گفت:در کادر پرستاری هر بیمارستان یا مرکز بهداشتی و درمانی به ازای هر هزار نفرپرستار یک نفر پرستاربه عنوان نمونه کشوری انتخاب می شود.

مرتضی رهبر تصریح کرد:در این مراسم سه نفر پرستار نمونه کشوری، دو نفر از پرستاران پیشکسوت و 13 نفر از همکاران بیمارستان ها از لحاظ  عملکرد بهتر مورد تشویق و تقدیر قرار می گیرند.

مدیر اجرایی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان رفع مشکلات کادر پزشکی، پرستاری و بهورزان را از وظایف مسئولان استان عنوان کرد.

مهدی مجرد اظهار داشت: تاثیرگذاری استان از لحاظ علم، فرهنگ، فقاهت، دین، ادب، عرفان، اصول و غیره مثال زدنی است.

وی افزود: گیلانی ها از تبار آل کیا، آل بویه، میرزای گیلانی، مهیار دیلمی و غیره هستند.

مدیر اجرایی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه حضرت آیت الله بهجت فومنی بزرگی از دیار استان است، گفت: اگرچه گیلانی ها در زمان آل بویه و آل کیا به اسلام روی آوردند شیعه شدند اما جهان شیعه و ایران اسلامی وامدار گیلانی ها هستند.

مجرد ادامه داد: از این جهت به گیلانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا گیلان استانی تاثیر گذار در جهان اسلام، جهان شیعه و ایران اسلامی است.

وی همچنین گیلان را زادگاه استاد معین، پروفسور سمیعی که از افتخارات بزرگ دنیای جهان پزشکی است، عنوان کرد و گفت: بدین جهت است که گیلانی ها کارهای مهمی انجام می دهند نمایندگان گیلانی برتر هستند و مسئولان گیلانی در کشور مسئولیت های بزرگی دارند.

مجرد بیان کرد: سید رضی که جمع آوری کننده نهج البلاغه است مادرش اهل گیلان بوده است.

رفع مشکلات کادر پزشکی ، پرستاری و بهورزان از وظایف مسئولان استان است

وی با اشاره به اینکه فخر رازی، پروفسور رضا، پروفسور نصیری، اکبرزاده و غیره همه از افتخارات دیار گیلان هستند، اذعان داشت:برای اولین بار روز عاشورا را گیلانی ها تعطیل اعلام کردند.

مدیر اجرایی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان تاکید کرد: مسئولان استانی برای رفع مشکلات می توانند ازوجود محمدباقر نوبخت در دولت تدبیر و امید استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی صدای مردم هستند، تاکید کرد:نمایندگان استان باید مشکلات استان بویژه قشر زحمتکش پرستاران را در سطح کشور بیان کنند.

مجرد تصریح کرد: وظیفه پرستار کمتر از پزشک و اجر آن هم کمتر از پزشک نیست و پرستاران که انسان هایی پرتلاش هستند با تلاش بیشتری وظایف خود را دنبال کنند.

وی تاکید کرد: رفع مشکلات کادر پزشکی، پرستاری و بهورزان از وظایف مسئولان استان از جمله استاندار، نمایندگان و مدیران کل است.

کد خبر 2258445

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =