۱۰ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۲۶

تکمیل 2 سد جدید در غرب کشور/ آبگیری مروک و ایوشان در لرستان

تکمیل 2 سد جدید در غرب کشور/ آبگیری مروک و ایوشان در لرستان

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: دو سد مروک دورود و ایوشان خرم‌ آباد به‌ ترتیب از پیشرفت 95 و 96 درصدی برخوردار هستند که در صورت تامین اعتبار در هفته دولت امسال به بهره‌ برداری خواهند رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، علی امید سیفی درباره سد ایوشان گفت: کار احداث سد ایوشان از سال 83 آغاز شد که در زمان حاضر بدنه این سد 96 و شبکه پایاب آن 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی درباره میزان اعتباری که تاکنون برای این سد هزینه شده است بیان داشت: کل اعتبار هزینه‌ شده 500 میلیارد ریال بوده و برای بهره‌ برداری کامل از آن به 350 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان افزود: اقدامات باقیمانده برای تکمیل سد ایوشان شامل 1500 مترمکعب بتن‌ ریزی، آسفالت و روشنایی تاج سد است.

سیفی درباره اهداف احداث سد ایوشان گفت: تامین آب کشاورزی برای 4350 هکتار از زمین‌های دیم و مستعد پایاب در دشت ایوشان، جلوگیری از خسارت سیلاب‌های بهاره و توسعه صنعت گردشگری از اهداف احداث این سد است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از سدهایی که قرار است در هفته دولت به بهره‌برداری برسد، مروک است خاطرنشان کرد: این سد از پیشرفت فیزیکی 95 درصد برخوردار است که حدود یکهزار میلیارد ریال برای آن هزینه شده و اعتبار امسال طرح 200 میلیارد ریال است، ضمن آنکه برای بهره‌برداری و تکمیل این سد به 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان تامین کمبود آب کشاورزی زمین‌های پایاب سد و توسعه آبیاری، کنترل سیلاب‌های بهاره، کمک به تغذیه مصنوعی دشت، تولید انرژی برق‌آبی و اشتغال‌ زایی را از اهداف احداث این سد برشمرد.

کد خبر 2340297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha