عاملان اسیدپاشی های اصفهان باید به مردم معرفی شوند/ غرب پولی به ایران نداده است

قم - خبرگزاری مهر: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: عاملان اسید پاشی های اصفهان باید معرفی شوند تا مردم بدانند عوامل این اقدام وابسته به چه کسانی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه آلیا شامگاه دوشنبه در همایش خواهران مبلغه که در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد با بیان اینکه ساز و کار محیط برای امر تبلیغات در هر منطقه متفاوت است بیان داشت: باید مبلغین با توجه به مخاطب رویکرد متفاوتی را در تبلیغ مورد توجه قرار دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه در تبلیغ تنها مساله انتقال یا توصیف مطالب  مساله اصلی نیست ادامه داد: اخلاص و کمک خواستن از خداوند و توجه به زمانبندی و نیاز مخاطبان از جمله مواردی است که باید به آن توجه شود.

وی با اشاره به اینکه در ماه محرم مبلغان علاوه بر بیان وقایع تاریخی عاشورا و کربلا هدفمند بودن حرکت امام حسین (ع) را نیز تبیین کنند بیان کرد: موضوع محرم و سبک زندگی اسلامی نیز از جمله مواردی است که باید در تبلیغ به آن توجه داشته باشد.

آلیا افزود: محرم به لحاظ تاریخی موضوعیت دارد و خود از لحاظ تاریخی تاثیرگذار است و مطرح کردن بحث هایی که پیرامون لشکر حق و باطل در این زمینه مطرح است خود تاثیرگذار است اما در این زمینه باید در اولویت باشد مباحث معنوی و بیان این موضوع است که در حادثه عاشورا مقابله ارزش ها و فضایل با رذایل و ضد ارزش ها است.

معاصر سازی فرهنگ عاشورا هنر است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معاصر سازی و به روز کردن فرهنگ عاشورا یک هنر است بیان کرد: نشان دادن شمر زمان و مظلومان عصر کنونی و اینکه در حال حاضر چه کسانی بدن مطهر مظلومان را لگدکوب می کنند و بیان مصادیق و مثال در این زمینه باید مورد توجه باشد و این نکته نیز ضروردت دارد که مثال ها و مصادیق باید با فرهنگ دینی و مخاطب همخوانی داشته باشد.

آلیا در ادامه با اشاره ضرورت سبک زندگی و توجه به اینکه سبک زندگی اسلامی چیست؟ ادامه داد: باید سبک های زندگی متنوعی که وجود دارد مورد ارزیابی قرار گرفته و سبکی را که با ارزش های اسلامی حاکم باشد را تعریف و برای مخاطبان تبیین کرد.

وی ابراز داشت: مبلغان در امر تبلیغ باید در سلسله سخنرانی های خود شرایط محلی و منطقه، آداب و رسم و تنوع فرهنگی محل تبلیغ خود را مد نظر قرار داده که در این زمینه توجه به تنوع فرهنگی بسیار مهم است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد:‌ در زمینه سبک زندگی اسامی باید زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی را از یکدیگر تفکیک کنیم و با تعریف سبک زندگی اسلامی در هر یک از این موارد نقاط مشترک را پیدا کرده تا بهترین نوع سبک زندگی در هر سه موارد ذکر شده را بتوان تبین کرد.

وی عنصر عزت را از جمله موارد مشترک در سبک زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی دانست و با بیان اینکه این عزت مندی برگرفته از نهضت عاشورا است بیان کرد: در بحث مذاکرات هسته ای نیز یکی از موارد مهم و در اولویت توجه به بحث عزت است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از مباحثی که هم اکنون در جامعه مطرح است نوع رفتار با مذاکره کنندگان است بیان کرد: غرب میخواهد برخی از امتیازها را به ایران بدهد و از سویی دیگر برخی از مواردی که با عزت کشور در ارتباط است را از ایران بگیرد و به عنوان مثال می گویند شما عقب نشینی کنید ما پولهای شما را به شما می دهیم و این در حالی است که پولهای ایران را در بانکی دیگر قرار می دهند که اجازه استفاده کامل از این پولها وجود ندارد و تا الان نیز پولی به ایران پرداخت نکرده اند.

تحریم ایران به بهانه حقوق بشر

وی ادامه داد: غرب از سویی با ایران مذاکره کرده و قول پرداخت پولهای ایران را می دهد و بعد از سویی دیگر با بهانه حقوق بشر وارد شده و دوباره سعی می کند با این حربه ایران را تحریم کند و این نشان می دهد که نباید به تشویق ها و تحریم آنها توجه شود.

آلیا در ادامه با بیان اینکه فرهنگ عاشورا غنی ترین فرهنگ است به حضور حضرت زینب(س) در اجتماع اشاره و بیان کرد: باید به این نکته توجه داشت که آنچه درباره حضور زنان در اجتماع مهم است کمیت و تعداد نیست بلکه میزان تاثیرگذار و کیفیت حضور زنان در اجتماع است.

تبیین مسائل فتنه 88 در سخنرانی ها

وی در ادامه ضمن توصیه به مبلغان خواهر حاضر در جلسه برای تبیین مسائل فتنه 88 در سخنرانی های خود ادامه داد: نباید این طور تصور شود که فتنه تمام شده است چه بسا فتنه هایی دیگر در سر باشد که باید مردم را در این زمینه هوشیار کرد.

حمله به طرح عفاف و حجاب

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طرحی در زمینه جریمه کردن افراد بدحجاب وجود دارد گفت: برخی سعی کردند با بزرگ نمایی این طرح و بیان آن در جامعه و نسبت دادن امضا کنندگان آن به طیف و گروه های خاص و قرار دادن آن بر روی خروجی سایت ها ایجاد هرج و مرج در زمینه این طرح داشته باشند و هجمه سنگینی علیه این طرح آغاز کردند و این در حالی است که ما معتقدیم هرگونه برخورد با افراد باید قانونمند باشد و حتی قانون بد بهتر از بی قانونی است.

وی در این زمینه به ماجرای اسید پاشی های اخیر در اصفهان اشاره و ابراز داشت: این اقدام کار عوامل ضد انقلاب است و ما خواستار آن هستیم که قوه قضائیه افراد را دستگیر و به مردم معرفی کند تا مردم بدانند این اقدامات از کجا است و اینگونه نباشد که از این عمل به عنوان اقدامی برای ناامن کردن کشور در جوامع مختلف و دستاویزی برای حامیان به اصطلاح حقوق بشر شود.

کد خبر 2393322

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =