آب شرب شهرستان سمنان با کمک ۱۷ چاه فعال تامین می شود

سمنان - فرماندار شهرستان سمنان ضمن بیان اینکه آبدهی چشمه روزیه کاهش چشمگیری داشته است گفت: برای تامین آب شرب سمنان از ۱۷ چاه فعال موجود کمک گرفته می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سمنان، سید عباس دانایی در جلسه پیگیری مشکل قطع اب منطقه شمالی شهر سمنان در محل فرمانداری این شهرستان، با اشاره به شرایط فرسودگی شبکه توزیع آب شهر سمنان و کاهش منابع آبدهی چشمه روزیه از ۶۵۰ لیتر به ۳۵۰ لیتر در ثانیه، افزود: پیشگیری از قعطی آب شرب  سمنان در تابستان  مستلزم مشارکت بیشتر مردم در مصرف بهینه و صرف جویی است.

وی گفت: افزایش مصرف به دلیل فصل تابستان کفاف آب مورد نیاز شهروندان را نداشته و در شهرستان شاهد کاهش محسوس فشار آب در شبکه  و گاها با قطعی آب شرب روبه روهستیم  که این موضوع به شبکه توزیع نیز خسارتی وارد کرده است.

مقام عالی دولت در شهرستان سمنان با اشاره به فرهنگ بالای مردم سمنان در بخش مشارکتها در امورات مختلف گفت: در حال حاضر اولویت مشارکت مردم مصرف بهینه و صرفه جویی در آب است و برای پیشگیری از قعطی آب مشارکت بیشتر مردم ضروری است.

دانایی با اشاره به فصل گرما و افزایش مصرف آب خانوارها تصریح کرد: تامین منابع آبی مورد نیاز در راستای توسعه شهرستان در سالهای آتی و پشت سر گذاشتن کم آبی های موجود ضروری است.

وی همچنین با اشاره  اهتمام همه مدیران ارشد استان سمنان و به ویژه استاندار در حل مشکل کم آبی در میان مدت و کوتاه مدت و بلند مدت افزود: مردم و دولت در کنار هم و با همدلی و همزبانی این مشکل را پشت سر خواهندگذاشت.

مدیر کل آب و فاضلاب شهری استان سمنان نیز در این جلسه مشکل قطعی آب منطقه شمال سمنان را ایجاد نقص فنی در ایستگاه فشار شکن شماره شش سمنان عنوان کرد که کاهش آبدهی از ۳۲۰ لیتر در ثانیه به ۲۰۰ لیتر را در پی داشته است و گفت: رفع نقص فنی باعث قطعی بخشی از شمال شهر سمنان شد.

طاهریان با اشاره به اینکه این مشکل باعث آسیب به بخشی از شبکه توزیع نیز شده است ادامه داد: با تلاش و اهتمام مستمر کارشناسان فنی و متخصصان امور آب و فاضلاب شهری این مشکل تا ساعت ۹ صبح امروز مرتفع شد.

وی با اشاره به طرح زوم بندی شهر سمنان به صورت هفت زوم منطقه ای گفت: در مواقعی که ناچار به نوبت بندی قطع آب به دلایل مسائل فنی یا کم آبی باشیم این طرح در دسته تهیه است.

این مقام مسئول در حوزه آب و فاضلاب شهری، مزایای زوم بندی را مدیریت بهتر فشار آب و کاهش تبعات اجتماعی نوبت بندی قطعی آب دانست و گفت: یکسان سازی آب شرب شهر سمنان نیز از طرح های اولویت دار شهرستان است که این موضوع در دستور کار این اداره قرار دارد.

طاهریان همچنین در خاتمه، بر اطلاع رسانی و آگاه سازی بیشتر مردم در راستای مصرف بهینه و صرفه جویی بیشتر تاکید کرد و گفت: نقش رسانه ها در این خصوص بسیار قابل توجه است.

کد خبر 2785611

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =