۳۰ قلم كالای غیر استاندارد در خراسان شمالی توقیف شد

اختصاص۴۰۰ میلیون ریال اعتبار به کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، توقیف۳۰ قلم كالای غیر استاندارد و... از مهمترین عناوین اخبار کوتاه امروز این استان است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی، هاشم شیرازیان از تخصیص اعتبار۴۰۰ میلیون ریالی به مناسبت ۱۹مهر، سالروز ورود مقام معظم رهبری  به استان خراسان شمالی  و دهه امامت و ولایت به کانون های فرهنگی و هنری مساجد این استان خبرداد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی افزود: این اعتبار به عنوان سرانه فرهنگی به ۳۳۵ کانون فرهنگی و هنری مساجد استان از محل اعتبارات ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه مبلغ سرانه پرداختی به کانون ها در سال جاری۳۰درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، تصریح کرد: این اعتبار با توجه به افزایش کمی کانون ها و درجه بندی آنها به ترتیب به مبلغ ۱۰ میلیون ریال برای ۳۰ درصد کانون‌ها، هفت میلیون برای ۴۰ درصدکانون‌ها و چهار میلیون ریال برای ۳۰ درصد کانون‌ها رسیده است.

شیرازیان گفت: بر این اساس، میزان اعتبارات تخصیصی سال گذشته که هفت میلیارد و۸۰۰ میلیون ریال بوده است در سال جاری با ۳۰ درصد افزایش به یک ۱۰۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال افزایش می یابد.

توقیف۳۰ قلم كالای غیر استاندارد در خراسان شمالی

مدیر كل استاندارد خراسان شمالی از توقیف ۳۰ قلم کالای غیر استاندارد در این استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره كل استاندارد خراسان شمالی؛ فهیمه مهمان نواز افزود: در شهریور ماه سال جاری، كارشناسان این اداره كل در راستای اجرای طرح طاها و  نظارت و بازرسی از سطح بازار۳۰ قلم كالای غیر استاندارد را شناسایی، توقیف و جمع آوری كردند.

وی اظهار كرد: این كالاها شامل  گندم پوست كنده، آرد برنج، مایع دستشویی، آرد سوخاری، كیك، محافظ الكتریكی و... است که در راستای نظارت بر اجرای استاندارد سازی اجباری و بازدید كارشناسان این اداره كل از برخی مراكز تولید و عرضه صورت گرفته است.

وی گفت: محصولات مذكور به علت نداشتن پروانه كاربرد علامت استاندارد از بازار جمع آوری و توقیف شده اند.

اجرای طرح‌های آسفالت در مناطق متصل به راههای ارتباطی به شهرها

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی بر اجرای طرح‌های آسفالت از محل قیر تامین شده در مناطق متصل به راه‌های ارتباطی به شهرها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی، علی اصغر بدیعی مقدم گفت: اجرای طرح‌های آسفالت از محل قیر تامین شده باعث عمران وآبادانی شهرها می‌شود.

وی با اشاره به پیگیری ۱۲ هزار و ۵۰۰تن قیر برای شهرداری‌ها توسط این اداره کل، افزود: یک هزار تن قیر از این میزان تاکنون تأمین شده است.

بدیعی مقدم یادآور شد: هم اکنون از مجموع ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن قیر برای شهرداری‌های خراسان شمالی نیز هشت هزار تن وارد استان شده که اخیراً بین شهرداری‌های خراسان شمالی توزیع شده است.

وی افزود: شهرداری‌های جدیدی که تاکنون اجرا آسفالت در شهرها نداشته اند نیز برای اجرای آسفالت قیر دریافت کرده اند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: حدود چهار هزار و ۵۰۰ تن از سهمیه  قیر استان نیز باید با پیگیری‌ راه و شهرسازی و شهرداری‌ها باید تامین و به خراسان شمالی حمل شود.

کد خبر 2928999

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =