حزب الله هرگز خلع سلاح نمي‌شود/ روياي تسلط بر لبنان هيچگاه تعبير نخواهد شد/ رفتار و شعر مداح اهل بيت نبايد موجب روي آوردن به مسائل ظاهري شود

در خجسته سالروز ميلاد دخت گرامي پيامبر اعظم (ص) حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها و سالروز ولادت امام خميني (ره) مراسم مولودي خواني و ذكر مناقب آن بانوي بزرگوار امروز در حضور حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري "مهر"، حضرت آيت الله خامنه اي در اين مراسم ضمن تبريك سالروز ميلاد زهراي اطهر سلام الله عليها، به جنايتهاي اخير رژيم صهيونيستي در فلسطين و لبنان و حمايتهاي وقاحت آميز امريكا و برخي كشورهاي غربي از اين جنايتها اشاره و تصريح كردند: قضاوت وجدانهاي بيدار و انسانهاي آزاده سراسر جهان، بر ضد اين ظلم و جنايت بي سابقه رژيم صهيونيستي و حاميان آن است و قطعا اين قضاوت بشري تأثير خود را خواهد گذاشت.

ايشان با اشاره به حملات همه جانبه غاصبان صهيونيست به فلسطين و همچنين جنايت آفريني آنان در لبنان و سكوت بعضي از دولتهاي عربي و اسلامي افزودند: جنايتها و ظلم هاي هفته هاي اخير و پايمال شدن ارزشهاي انساني در فلسطين و لبنان بار ديگر ثابت كرد كه وجود صهيونيستها در منطقه وجودي شيطاني و سرطاني و اين رژيم غده اي چركين براي تمام جهان اسلام است.

رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر اينكه دولت كنوني آمريكا زشت ترين دولت اين كشور در سالهاي اخير است كه با وقاحت تمام از كشتار زنان ، مردان و كودكان بي دفاع در فلسطين و لبنان حمايت مي كند خاطرنشان كردند : نقطه مقابل جنايتهاي بي سابقه اخير، حركت اصيل اسلامي حق جويانه و عزت خواهانه در دنياي اسلام است كه به هيچ وجه با گذشته قابل مقايسه نيست و اكنون پيشرفت، اقتدار و عزت آن مثال زدني و مژده اي براي جهان اسلام است.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به احساس غرور مسلمانان در كشورهاي مختلف اسلامي از حركت شجاعانه و عزتمندانه حزب الله در لبنان تأكيد كردند: اينگونه احساسات در گذشته در كشورهاي عربي و اسلامي وجود نداشت و در كشوري همانند لبنان كه تلاش بسياري براي تبديل آن به پايگاه اصلي فرهنگ غربي انجام شد، اكنون فرهنگ جهاد، ايستادگي و عزت بر جوانها حاكم است و اين نقطه مقابل خواست زورمداران و قدرت طلبان جهاني است.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به سخنان رئيس جمهور آمريكا مبني بر لزوم خلع سلاح حزب الله تأكيد كردند: اين اتفاق هيچ گاه نخواهد افتاد زيرا مردم لبنان قدرشناس حزب الله هستند و مي دانند كه بازوان توانمند و مقتدر مقاومت اسلامي است كه در مقابل صهيونيستها ايستاده و موجب شده است خواب آشفته آنان براي تسلط بر لبنان، تعبير نشود.

حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار كه جمعي از مداحان، ذاكران و شاعران اهل بيت عليهم السلام حضور داشتند، حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها را كوثر حقيقي خير و رحمت براي امت اسلامي دانستند و افزودند: پيروان و محبان اهل بيت عليهم السلام بايد ضمن تقويت ارتباط قلبي و روحي خود با اين ستارگان درخشان، قدر آن را بدانند زيرا اين ارتباط معنوي وسيله اي براي كسب فيض معرفت، محبت، كمال و رشد است.

ايشان اين ارتباط روحي را ارتباطي تعليمي و تربيتي خواندند و افزودند: كساني كه به واسطه اين ارتباط با تعاليم و معرفت اهل بيت عليهم السلام و به ويژه حضرت زهرا سلام الله عليها آشنا باشند و در مسير آنان حركت كنند، فرزندان حقيقي حضرت فاطمه سلام الله عليها هستند.

رهبر انقلاب اسلامي وجود جميع فضائل و تلاطم معنويت در حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها را نشان دهنده ديدگاه اسلام به جايگاه تعيين كننده و مهم زن دانستند و تأكيد كردند: برخلاف ديدگاه مكاتبي كه زن و مرد را دو جنس و دو نوع تعبير مي كنند و زن را وسيله اي براي ارضاي خواستهاي شهواني جنس مقابل مي دانند، اسلام قائل به آزادي، كرامت و شرف واقعي براي زنان است و منزلت آنان را در جايگاه معلم بشر مي داند.

ايشان، برخورد دنياي به اصطلاح متمدن امروز با زن و شعار دفاع از حقوق زن را فريبي دردناك و تحقير زنان خواندند و افزودند: امروز جمهوري اسلامي ايران درخصوص مباحث و مسائل مربوط به زنان مدعي است و موضعي تهاجمي دارد زيرا دنياي غرب بايد پاسخگوي ظلم كنوني به زنان و استفاده ابزاري از آنان براي شهوتراني باشد.

حضرت آيت الله خامنه اي همچنين خاطرنشان كردند: وظيفه دولت، مبلغان ديني و دستگاههاي تبليغاتي تبيين جايگاه واقعي زن در اسلام و تزريق آن به جامعه است.

مقام معظم رهبري در بخش ديگري از سخنان خود، جامعه مداحان را از جمله گروههاي تأثيرگذار دانستند و افزودند: گروههاي تأثيرگذار بر افكار مردم همواره آماج تحرك ها و توطئه هاي دشمنان هستند بنابراين بايد بسيار مراقب و هوشيار باشند.

ايشان، لزوم پرهيز از هرگونه اقدام وهن آلود و مخالف اهداف علوي و فاطمي را يادآور شدند و تأكيد كردند: نبايد رفتار و يا شعر مداح و ذاكر اهل بيت موجب فاصله گرفتن مخاطب از عمل به مسائل ديني و روي آوردن به مسائل ظاهري شود.

حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: عامل سعادت و پيشرفت مردم تعبد محض و عمل به سنت پيامبر (ص) است و محبت و ارادت به اهل بيت عليهم السلام بايد زمينه ساز عمل به واجبات ديني و دستورهاي اسلام باشد.

در اين مراسم جمعي از مداحان، ذاكران و شاعران اهل بيت عليهم السلام ضمن مولودي خواني، سروده هاي خود را نيز در وصف حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها قرائت كردند و همچنين سرود جمعي در وصف حضرت صديقه كبري سلام الله عليها اجرا شد.

کد خبر 353826

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =