دلیل پرداخت نشدن دستمزد و جوایز جشنواره «بیست و نه، یازده»

دبیر جشنواره «بیست و نه، یازده» بیان کرد ۳۵۰ میلیون تومان از بودجه برگزاری این جشنواره که اسفند سال گذشته برگزار شد هنوز پرداخت نشده است.

مهدی میرتیموری دبیر جشنواره «بیست و نه، یازده» از برنامه‌های کنگره ملی اقتصاد مقاومتی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه هزینه‌های آن جشنواره هنوز پرداخت نشده در نتیجه آنها موفق به تسویه حساب با برخی از برندگان و داوران نشده‌اند، گفت: به عنوان دبیر جشنواره قراردادی را با کنگره ملی اقتصاد مقاومتی برای برگزاری این جشنواره منعقد کردیم که براساس این قرارداد رقم مشخص و معینی به عنوان بودجه برگزاری جشنواره باید در اختیار دبیرخانه قرار می گرفت و بر همان اساس فعالیت در این جشنواره آغاز و داوری ها نیز براساس برنامه‌ریزی انجام شد.

وی ادامه داد: براساس قرارداد باید تا قبل از برگزاری جشنواره ۸۰ درصد مبلغ پول خود را می گرفتیم، یعنی باید ۸۰ درصد از ۴۵۰ میلیون تومانی که قرارداد جشنواره به شمار می رفت می گرفتیم اما در طول برگزاری جشنواره مبالغ اندکی را به ما پرداخت کردند. این روند تا روز پایانی جشنواره ادامه داشت و با توجه به اینکه بحث داوری ها انجام شده بود ما دیگر نمی توانستیم مانع از برگزاری جشنواره شویم.

دبیر جشنواره «بیست و نه، یازده» توضیح داد: بعد از پیگیری های انجام شده قرار بود در روز اختتامیه جوایز نقدی را پرداخت کنند که این مبلغ نزدیک به ۶۰ میلیون تومان بود که این اتفاق هم رخ نداد. در نهایت مبلغی نزدیک به ۳۵ میلیون تومان به ما پرداخت کردند. از این مبلغ بخشی از جوایز برگزیدگان جشنواره پرداخت شد و باقی مانده آن به کسانی که در برگزاری این جشنواره ما را همراهی کردند پرداخت شد.

وی ادامه داد: مساله این است که از ۴۵۰ میلیون تومان بودجه برگزاری این جشنواره تنها ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت شده و نزدیک به ۶ ماه است که اعلام می کنند فردا و یا پس فردا بودجه پرداخت می شود. این را هم باید بگویم که به تازگی اظهارنامه قانونی را آماده کرده ام و به زودی آن را به مرحله اجرا می رسانم.

میرتیموری در پایان گفت: کنگره ملی اقتصاد مقاومتی، توسط فردی به نام مجید قبادی فرد که مجموعه ای به نام اندیشکده مدیریت راهبردی میثاق را راه اندازی کرده است، مدیریت می شد. او برای برگزاری این جشنواره هم بودجه و محل برگزاری در اختیار گرفته بود اما مشخص نیست که آن هزینه ها چگونه صرف شد.

به گزارش مهر دبیران بخش‌های فیلم، فیلمنامه، عکس و کاریکاتور نخستین جشنواره بیست و نه یازده (اقتصاد مقاومتی) با نگارش نامه‌ای اعتراض خود را نسبت به تسویه نشدن حساب داوری و پرداختن نشدن رقم جایزه برخی از برگزیدگان اعلام کرده‌اند.

کد خبر 3778498

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =