ترغیب دشمن برای دخالت در امور کشور و تشدید تحریم‌ها منافقانه است

خرم آباد - امام جمعه موقت خرم آباد گفت: تشویق و ترغیب دشمن برای دخالت در امور داخلی و تشدید تحریم ها مجرمانه، منافقانه و خائنانه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: نامه ۵۳ نهج البلاغه امام علی(ع) خطاب به مالک اشتر درباره تقوای سیاسی اجتماعی است.

وی ادامه داد: در این نامه آمده است که از همکاران نزدیک خود سخت مراقبت کن و اگر یکی از آنان دست به جنایت زد و گزارش بازرسان تان آن خیانت را تایید کرد، او را با تازیانه بزن و آنچه از اموال را که در اختیار دارد از او باز پس گیر و او را خوار دار و خیانت کار بشمار.

حضور میلیونی مردم در مراسم ۹ دی

خطیب موقت جمعه خرم آباد با تشکر از حضور میلیونی مردم در مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی اظهار داشت: شرکت مردم در مراسم ۹ دی حقیقتا بیان گر حضور مسئولانه، مومنانه و به موقع ملت برای گرامیداشت این یوم الله است.

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه این حضور تجلی روح دیانت حاکم بر دلها بود، تصریح کرد: حماسه ۹ دی حرکت در سایه دین و تحقق وعده های الهی بود.

 وی افزود: در ۹ دی معجزه گری ایمان مردم به منسه ظهور گذاشته شد و قوی ترین و آخرین ضربه محکم را به دشمنان اسلام وارد کرد.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به اینکه حضور میلیونی مردم در گرامیداشت ۹ دی تاکید بر این بود که عده ای هنوز از جرم خود متنبه نشده اند و باید متنبه بشوند، گفت: برخی هنوز بزرگی آن جرم را باور نکرده اند و حضور مردم برای آگاهی بخشی به عده ای بود که هنوز تشکیک می کنند.

حادثه قبل از ۹ دی بازی در زمین دشمن بود

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه حادثه قبل از ۹ دی بازی در زمین دشمن بود، تصریح کرد: مردم برای پایان دادن به مواضع طلبکارانه بعضی از افراد و تاکید بر اینکه تشویق و ترغیب دشمن برای دخالت در امور داخلی و تشدید در تحریم ها مجرمانه، منافقانه و خائنانه است حضور یافتند.

وی با تاکید بر اینکه در فتنه سال ۸۸ عده ای به اسم صیانت از آرا، حق مردم را پایمال کردند و در نهایت مردم برای پایان دادن به خودکامگی و نمایاندن اینکه ادعای تقلب، شعار براندازی، آشوب و به طمع انداختن دشمن حرکتی از پیش طراحی شده بود و سرانجام شان هجمه به اعتقادات دینی بود، در راهپیمایی ۹ دی شرکت کردند.

خطیب موقت جمعه خرم آباد یادآور شد: از حضور آگاهانه و مسئولانه ملت ایران و مردم لرستان تقدیر می کنم.

حجت الاسلام متقی نیا در ادامه با اشاره به اینکه در سالگرد شهادت شهدای هویزه هستیم، اظهار داشت: یاد و خاطره این شهدا را گرامی می داریم و تاکید می کنیم که علاوه بر بزرگداشت نام شهدا، زنده نگه داشتن راه شهدا جزو آرمان های شهدا است.

پیام رهبری به جوانان غربی، دعوت به حق و معنویت بود

وی همچنین به سالروز پیام تاریخی امام راحل به گورباچف اشاره کرد و افزود: در سال گذشته و سالهای قبل نیز رهبر معظم انقلاب در همان راستا به جوانان غربی پیام دادند.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه در یک جایی ولی فقیه هیئت رئیسه یک کشور را دعوت به حق می کند و در جایی که سران کشورها گوش شنوا برای دعوت به حق و عدالت ندارند، ولی فقیه وجدان های پاک جوانان را مورد خطاب قرار می دهد، تصریح کرد: این پیام ها برای دعوت به حق، توحید، عدالت و معنویت در یک راستا هستند.

حجت الاسلام متقی نیا با اشاره به اینکه در هفته گذشته ارتحال امام جمعه سابق خرم آباد و نماینده سابق امام راحل و رهبر معظم انقلاب در استان را داشتیم، افزود: مرحوم آیت الله حسینی میانجی که بیش از یک ربع قرن مسند امامت جمعه و ایراد خطبه را به نمایندگی از امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب را داشتند به ملکوت اعلی پیوست.

وی با بیان اینکه فقه و فقها و علم و علما به خصوص علمای شیعه نقشی به سزا در تعلیم اسلام داشته اند، تصریح کرد: علما و فقها که چراغ هایی بر روی زمین هستند سه وظیفه مهم در طول تاریخ داشته اند.

خطیب جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر اینکه احیاء، ترویج، تبلیغ و تثبیت دو معجزه پیامبر اکرم(ص) یعنی قرآن و مکتب اهل بیت از وظایف علما است، گفت: پاسخ دادن به نیازها و نواندیشی ها در زمینه نیازهای معنوی مردم از دیگر وظایف علما و فقها است.

حجت الاسلام متقی نیا ادامه داد: آنگاه که لازم بوده علمای ما عزیزترین چیز خود یعنی جان شان را تقدیم اسلام کرده اند.

برخورد قاطع در فتنه ۷۸ از ویژگی های آیت الله میانجی

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد شهید را روحانیت تقدیم انقلاب و دفاع مقدس کرد ه است و افتخار می کنیم که کتاب حوزه های علمیه را کسی نوشته که پس از خطابه خود به شهادت رسیده است، تصریح کرد: مرحوم میانجی نیز در طول حیات خود سعی در ترویج و تبلیغ ساده زیستی داشتند.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به اینکه تبلیغ آداب و سنت های صحیح به جای آداب و سنت هایی که سند و مستند صحیح نداشت از ویژگی های مرحوم آیت الله میانجی بود، اظهار داشت: ترویج ازدواج آسان، دفاع از حقوق مشروع زنان، تاکید بر پایان یافتن رسمی به نام خون بس، آداب ساده مجلس ترحیم اصرار بر وحدت از دیگر ویژگی های ایشان بود.

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه برخورد قاطع با قدرتمندان و بی توجهی به تخریب ها و شایعات بی اساس و برخورد مناسب و با قاطعیت در فتنه ۷۸ از ویژگی های آیت الله میانجی بود، ادامه داد: ایشان در محور نیروهای مخلص قرار می گرفت و دورویی و نفاق را در بین کسانی که خود را مسئول در انقلاب می دانستند بر نمی تابید.

کد خبر 3863794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =