شماره نوروزی «شوکران» روی دکه رفت

شناسهٔ خبر: 3934259 -
شماره‌های ۵۴ و ۵۵ فصلنامه ادبی «شوکران»(بهار ۹۶) با آثار و گفتارهایی از مفتون امینی، سودابه فضائلی، احمد پوری، ادگار آلن‌پو، گابریل گارسیا مارکز و دیگران، روی دکه‌های روزنامه‌فروشی رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، پونه ندایی» سردبیر «شوکران» در سرمقاله شماره نوروزی این نشریه ادبی، با اذعان به مشکلاتی از قبیل انتشار دیرهنگام، آنها را موجب تصمیم‌گیری او برای تغییر دوره انتشار «شوکران» به فصلنامه عنوان کرده و نوشته است: برای حفظ ثبات در استقلال فکری نشریه شوکران، تغییر و تحول بر اساس جنس زمانه لازم بوده و خواهد بود.

در بخش شعر این شماره، آثار از شاعرانی مانند مفتون امینی، رضا زاهد، صفورا نیری، سارا عبدی، علیرضا بهرامی، اسماعیل نیک‌سرشت، هادی خورشاهیان، عباس رضوانی، محمدعلی نوری، شهرزاد خادم، داوود ملک‌زاده، افشین خماند، ابرایم عدل، حسن گوهرپور، زیبا محیسناوری دریس، ادگار آلن‌پو، آرمنوهی سیسیان و آنتونین بارتوشک، را می‌خوانیم.

این نشریه با سودابه فضائلی مترجم، داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس هم گفتگویی را انجام داده است. در ادامه موضوع ترجمه، در میزگردی با حضور احمد پوری و فواد نظیری، دو مترجم پیشکسوت، به بحث و بررسی گذاشته شده است.

داستان «گل‌های سرخ کاغذی» از گابریل گارسیا مارکز، گفتگویی با حمیدرضا ساعتچی نویسنده و کارگردان تئاتر و معرفی چند کتاب تازه‌منتشرشده، دیگر مطالب شماره نوروزی «شوکران» را شامل می‌شوند. شماره تازه (۵۴ و ۵۵) فصلنامه ادبی «شوکران» (بهار ۹۶) در ۴۵ صفحه و با بهای ۷۰۰۰ تومان روی دکه رفته است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 3 =