سرپرست دانشگاه فرهنگیان:

دانشگاه فرهنگیان مشکلات جدی در فضاهای کاربردی خود دارد

شناسهٔ خبر: 4087032 -
 مشهد- سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان مشکلات جدی در فضاهای کاربردی خود دارد که باید به این موضوع توجه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود مهر محمدی ظهر پنج شنبه در مراسم شروع احداث پروژه آموزشی، رفاهی سرای دانشجویی کوثر دانشگاه فرهنگیان مشهد، ضمن ابراز خرسندی از احداث پروژه سرای دانشجویی این دانشگاه اظهار کرد: اجرایی پروژه هایی نظیر سرای دانشجویی کوثر در پردیس هاشمی نژاد دانشگاه فرهنگیان مشهد زمانی که در گستره کشور تعریف می شود امری نا ممکن را ممکن می کند. 

وی با اشاره اهمیت دانشگاه فرهنگیان در سطح ملی افزود: ما ماموریتی ملی را در اداره دانشگاه فرهنگیان داریم که این مهم عظمی ملی را برای تحقق ان می طلبد. 

سرپرست دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان از حیث فضای های کاربردی با مشکلاتی بسیار جدی رو به رو است و احداث تک پروژه در شهرهای مختلف پاسخگو نخواهد بود و نیاز است طرحی نو و  انقلابی برای تحول دانشگاه فرهنگیان ایجاد شود. 

مهر محمدی با اشاره نبود بودجه عمرانی در اعتبارات دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد : با توجه به گستردگی فضای فرسوده دانشگاه فرهنگیان در کل کشور و برآورد های انجام شده بوجه مورد نیاز برای بازسازی این فضاها حدود ۱۸ هزار میلیار تومان است که این رقمی دست نیافتنی است. 

وی افزود: امروز ما نیازمند احیا ۱۰۰ واحد آموزشی یا به عبارتی ۶۴ پردیس دانشگاهی موجودی در سراسر کشور هستیم که به اعتقاد من نباید برای دائر نگه داشتن این واحد های اموزشی از کیفیت تربیت معلمان بکاهیم. اگر برای ما جامعه و نسل آینده اهمیت داشته باشد باید تجدید نظری بر روی مدل اجرایی دانشگاه فرهنگیان داشته باشیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 1 =