٢٠ جایگاه عرضه سی ان جی در استان تهران پلمپ شد

مدیرکل استاندارد استان تهران: ۲۰ جایگاه عرضه سوخت «سی ان جی» به علت وضع بحرانی، پلمپ و از دسترس خارج شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا وسیما، مسلم بیات با اشاره به اینکه بازرسی و استانداردسازی۲۴۰ جایگاه «سی ان جی» استان تهران از دوسال گذشته با همکاری شرکت پخش استان آغاز شد، گفت: تاکنون ۱۲۰ جایگاه با رفع نواقص جزئی و بحرانی موفق به دریافت گواهی تایید و مجوز فعالیت شدند.

وی با بیان اینکه برخی از این جایگاه ها مانند ۲ جایگاه «سی ان جی» در ایران خودرو خصوصی است ، گفت : ۲۰ تا ۲۵ جایگاه «سی ان جی» در اختیار شهرداری تهران است که برای بازرسی مکاتبه کردیم اما خودداری ، مانع از بازرسی استاندارد شده است. شهرداری تهران تا اول آبان برای رفع نقص جایگاه ها فرصت دارد در غیر اینصورت این جایگاه ها را پلمپ می کنیم.

بیات همچنین از استانداردسازی مخازن «سی ان جی» خودروها به عنوان کار جدیدی که امسال اغاز شده است ، یاد کرد و افزود : از یک ماه قبل کارها اغاز شده است وازمایش های هیدرواستاتیک حدود ۴ هزار مخزن «سی ان جی» انجام شد.

وی با اشاره به بازرسی آسانسورها در شش ماه امسال گفت : بیش از ۱۹ هزار و ۲۵۰ آسانسور بازرسی و فقط ۶ هزار و ۴۱۸ گواهی استاندارد صادر شده است..براساس توافق استاندارد با شهرداری تهران برای ساختمان هایی که گواهی استاندارد آسانسور را دریافت نکنند پایان کار صادر نمی شود.بر اساس مقررات ملی ساختمان ، مالکان و مدیران آپارتمان ها و ساختمان ها در برابر نگهداری و بروز رسانی سیستم های مورد بهره برداری در ساختمان و نیز نقص و ایراد تجهیزات و سیستم ها ، مسئول هستند.

این مقام مسوول با اشاره به وجود ساختمان های زیادی که قبل از اجباری شدن استاندارد آسانسورها در سال ۸۲ ، احداث شده است ، گفت : در طرح طاها بیش از ۵ هزار آسانسور را رایگان رفع نقص کردیم و استاندارد استان تهران با ۲۴ شرکت بازرسی و ۱۵۰ بازرس در حوزه آسانسور از آمادگی کامل برای بازرسی رایگان آسانسور ساختمان هایی که قبل از سال۸۲ احداث شده ، برخوردار است .

بیات افزود : در شش ماه امسال همچنین۱۱۰۰ فقره وسایل و تجهیزات شهربازی ها و نیز زمین بازی و تله کابین و کابل روها در این مدت بازرسی و ۲۸۳ تجهیز و وسیله به علت مغایرت با استاندارد پلمپ و برای ۶۱۵ تجهیز گواهی استاندارد صادر شده است.

وی با اشاره به وجود ۱۶ خط کابل ران در قالب تله کابین و تله سیژ در استان تهران گفت : ۳ خط تله کابین و ۳ خط تله سیژ در توچال موفق به دریافت گواهی استاندارد شد ، همچنین ۱ خط تله کابین و ۱ خط تله سیژ پیست اسکی دربندسر موفق به دریافت گواهی استاندارد شده ولی ۱ خط تله کابین آن فاقد گواهی بهره برداری است ، در پارک ارم نیز ۱ خط تله سیژ موفق به دریافت گواهی استاندارد شده  و در مجموع ۹ خط از مجموع خطوط دارای گواهی استاندارد است.

مدیرکل استان تهران ادامه داد: هر چند گواهی ها یک ساله صادر می شود ولی بهتر است برای اطمینان بیشتر هر ۲ ماه یک بار این تجهیزات و خطوط بازرسی شود ، ۴ خط کابل رو هم در حال ساخت داریم که ۱ خط در علوم تحقیقات در حال ایجاد است و چنانچه بهره برداران به ویژه در شمشک برای رفع نواقص جزئی و بحرانی اقدام نکنند اجازه بهره برداری داده نخواهد شد.

بر اساس بازرسی ها و نمونه برداری ها ۲۱۰ مورد پروانه کاربرد علامت استاندارد را که شرایط استاندارد را رعایت نکرده بودند ، تعلیق و ابطال کردیم و علیه ۱۷۴ واحد تولیدی که تخلفات استانداردی داشتند اعلام جرم کردیم که البته برخی از این واحدهای تولیدی مربوط به استان های دیگر بود اما محصولات آنها را در شبکه عرضه تهران نمونه برداری کردیم.

وی بازرسی از صنایع انرژی بر را جزء اقدامات جدید اداره کل استاندارد استان تهران برشمرد و گفت : ۷۰ مورد بازرسی از ۷۰ واحد صنعتی انرژی بر بزرگ از جمله صنایع آهک ، گچ و سیمان در این مدت انجام شد که برای برخی از محصولات انرژی بر ، بر اساس رتبه بندی مصرف انرژی ، گواهی انرژی صادر کردیم.

بیات همچنین افزود : معاینه فنی موتورخانه های دستگاه های دولتی را که پیاده سازی استاندارد ۱۶۰۰۰ است ، اغاز  کردیم که می تواند به کاهش مونو اکسید کربن و کاهش آلودگی هوای تهران کمک کند. همچنین اعتبارات لازم تصویب شده که با این اعتبار ، این کار را در همه دستگاه های اجرایی و دولتی مستقر در استان تهران انجام خواهیم داد و به کاهش آلاینده های زیست محیطی هم کمک بزرگی خواهد کرد.

وی گفت : ۲۸ هزار اظهارنامه واردات کالا هم که به استاندارد استان تهران ارجاع داده شده بود در گمرکات ارزیابی شد و از ورود بیش از ۵۰ محموله ای که با استاندارد مغایرت داشت ، جلوگیری شد. در شش ماه امسال ۵۰۰ استاندارد ملی را که قابلیت استفاده و اجرا در سراسر کشور را دارد تدوین یا بازنگری کردیم .

کد خبر 4115966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =