همایش بیوانفورماتیک ایران برگزار می شود

هفتمین همایش بیوانفورماتیک ایران درراستای دستیابی به اهداف سند چشم انداز و نقشه جامع علمی کشور در جهت توسعه علم و فناوری در حوزه بیوتکنولوژی، دی ماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، هفتمین همایش بیوانفورماتیک ایران ۱۳ تا ۱۵ دی ماه امسال توسط انجمن بیوانفورماتیک ایران در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

هدف اصلی از برگزاری این همایش ایجاد فضای تعامل و هم اندیشی علمی بین محققان و اندیشمندان در حوزه های مختلف بیوانفورماتیک، ارائه آخرین دستاوردهای علمی محققان در عرصه های مختلف این حوزه، برگزاری هم اندیشی، نشستهای تخصصی، کارگاههای آموزشی و تبادل نظر عنوان شده است.

مدل‌سازی ریاضی شبکه‌های بیوشیمیایی (متابولیکی، تنظیمی، سیگنالی و …)، واکاوی داده‌های امیکس و ادغام داده‌ها (ژنومیکس، ترانس‌کریپتومیکس، پروتئومیکس، متابولومیکس و …)، استفاده از رویکرد سامانه‌ها و بررسی برهم‌کنش‌های اجزاء زیستی، مهندسی متابولیک، زیست شناسی مصنوعی (Synthetic Biology) و طراحی مدارهای زیستی، مدل‌سازی چندمقیاسه و بررسی برهم‌کنش‌های بین سلولی و نیز کاربرد زیست‌شناسی سامانه‌ها در صنعت و پزشکی از جمله محورهای این همایش است.

آخرین مهلت ارسال مقالات به این همایش ۱۵ آبان ماه تعیین شده است و نتایج داوری مقالات از ۱۵ آبان تا اول آذرماه انجام می شود. تمامی صاحب نظران، اساتید، پژوهشگران، کارشناسان، دانشجویان و دست اندرکاران حوزه بیوانفورماتیک و علوم وابسته می توانند در این گردهمایی علمی شرکت کنند.

کد خبر 4131259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =