۸۰ ورزشکار مدال آور ملی و بین المللی از مناطق عملیاتی دیدن کردند

شناسهٔ خبر: 4159089 -
آبادان- امروز ۸۰ مدال آور ملی و بین المللی از مناطق عملیاتی جنوب غرب در شهرهای آبادان و خرمشهر بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این آئین که هر سال با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان و نام آوران این عرصه برگزار می شود، حاضران در سفری یک روزه ضمن بازدید از مناطق و عملیاتی و یادمانهای شهدا با رشادتها و جانفشانی های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس آشنا شده و با آرمانهای والای شهدا نیز تجدید میثاق بستند.

معاون فرهنگی آموزشی و پژوهش وزیر ورزش و جوانان که در این سفر ورزشکاران را همراهی می کند در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تاکید بر نیاز جامعه ورزش به آشنایی با مباحث فرهنگی و ارزشی گفت: مناطق عملیاتی دفاع مقدس یادآور ایثارگری های رزمندگان دفاع مقدس و فضای معنوی حاکم بر آن شخصیت ساز است. 

عبدالحمید احمدی افزود: اگر چه ورزشکاران قهرمان  ما برای شرکت در عرصه های مختلف ورزشی به کشورهای گوناگون جهان سفر می کنند اما فضای معنوی منبعث از  استقامت، پایداری، گذشت و ایثارگری رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس در این مناطق روحیه ای مضاعف و حال و هوای دیگری را نصیب ورزشکارانمان می کند که در تمامی مراحل زندگی شان کارگشا است.

رئیس سازمان بسیج جامعه ورزشکاران نیز ارتقا افکار، رفتار، معنویت و اخلاق را در جامعه ورزش ضروری خواند و گفت: جامعه ورزش با داشتن روحیه پهلوانی مشتاقانه خواهان حضور در سرزمین هایی است که محل رشادت و جانفشانی قهرمانان واقعی ایران اسلامی است.

سردار داور آذرنوش افزود: یادآوری جهاد و ایثار رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس برای قهرمانان عرصه بین المللی سبب افزایش تلاش برای به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس کشورمان در سطح بیت الملل می شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 13 =