۸۰ ورزشکار مدال آور ملی و بین المللی از مناطق عملیاتی دیدن کردند

شناسهٔ خبر: 4159089 -
آبادان- امروز ۸۰ مدال آور ملی و بین المللی از مناطق عملیاتی جنوب غرب در شهرهای آبادان و خرمشهر بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این آئین که هر سال با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان و نام آوران این عرصه برگزار می شود، حاضران در سفری یک روزه ضمن بازدید از مناطق و عملیاتی و یادمانهای شهدا با رشادتها و جانفشانی های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس آشنا شده و با آرمانهای والای شهدا نیز تجدید میثاق بستند.

معاون فرهنگی آموزشی و پژوهش وزیر ورزش و جوانان که در این سفر ورزشکاران را همراهی می کند در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تاکید بر نیاز جامعه ورزش به آشنایی با مباحث فرهنگی و ارزشی گفت: مناطق عملیاتی دفاع مقدس یادآور ایثارگری های رزمندگان دفاع مقدس و فضای معنوی حاکم بر آن شخصیت ساز است. 

عبدالحمید احمدی افزود: اگر چه ورزشکاران قهرمان  ما برای شرکت در عرصه های مختلف ورزشی به کشورهای گوناگون جهان سفر می کنند اما فضای معنوی منبعث از  استقامت، پایداری، گذشت و ایثارگری رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس در این مناطق روحیه ای مضاعف و حال و هوای دیگری را نصیب ورزشکارانمان می کند که در تمامی مراحل زندگی شان کارگشا است.

رئیس سازمان بسیج جامعه ورزشکاران نیز ارتقا افکار، رفتار، معنویت و اخلاق را در جامعه ورزش ضروری خواند و گفت: جامعه ورزش با داشتن روحیه پهلوانی مشتاقانه خواهان حضور در سرزمین هایی است که محل رشادت و جانفشانی قهرمانان واقعی ایران اسلامی است.

سردار داور آذرنوش افزود: یادآوری جهاد و ایثار رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس برای قهرمانان عرصه بین المللی سبب افزایش تلاش برای به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس کشورمان در سطح بیت الملل می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 8 =