دستگاهها حق امروز و فرداکردن کار مردم را ندارند

چالوس - استاندار مازندران تاکید کرد: هیچ دستگاه و مسئولی حق ندارد کار مردم را امروز و فردا کند و باید خالصانه خدمت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی، عصر چهارشنبه، در جلسه شورای ادارای شهرستان چالوس، با بیان اینکه کشور و انقلاب ما در دوران ممتازی از لحاظ موقعیت جهانی و منطقه‌ای قرار دارد، افزود: استکبار و صهیونیست از کوچک‌ترین نقطه ضعف ما و حرکتی که از جنس اعتراض، تقابل و تخریب باشد به احسن وجه حداکثر استفاده می‌کند و از همه ظرفیت‌ها، تریبون‌ها و ابزارها استفاده می‌کنند تا به اهداف خود برسند.

وی با بیان اینکه در مباحث امنیت بین‌الملل و کشورها، همه کشورها در جهت تأمین اهداف و امنیت ملی، بدون تردید نیاز به یک عمق راهبردی دارند، افزود: اگر در ادبیات راهبردی داشتن عمق راهبردی برای کشورها مجاز است؛ یک عمق راهبردی برای جمهوری اسلامی ایران، صرف نظر از برخی مسائل ایمانی و اعتقادی، این است که عمق راهبردی او فلسطین باشد و این امر را انقلاب اسلامی، مردم، قانون اساسی و امام راحل تعیین کردند و همه دولت‌ها و سلایق سیاسی به آن پایبند بودند و همین امر عامل پیروزی ما در عرصه بین الملل و منطقه است.

اسلامی با اشاره به اینکه اکنون در مرحله خوبی بسر می‌بریم و این امر مرهون ایثارگری همه نیروها است، گفت: همه دولت‌ها در گذشته با فراز و نشیبی به این عمق راهبردی اهتمام داشتند اما امروز روزی است که ما به مرحله بهره‌برداری رسیده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ما امروز در شرایطی هستیم که تمام این حرکت‌ها به لطف خدا و حرکت هوشمندانه مردم در صحنه ناکام مانده، افزود:همه فعالان و نخبگان درک بسیار صریح و روشنی از موضوع داشتند و با عدم همراهی و مقابله آن را متوقف کردند.

اسلامی با بیان اینکه هیچ دستگاه دولتی و مسئولی حق ندارد کار مردم را امروز و فردا کند، خاطرنشان شد: همه وظیفه داریم تا خالصانه به مردم خدمت کنیم و پاسخگوی مردم نبودن، پذیرفتنی نبوده و موجب موضع قاطع قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به فشارهای گوناگون همچون مباحث اقتصادی و بیکاری بر گرده مردم، گفت: دولت تمهیدات لازم را پیش‌بینی کرده و دستگاه‌ها باید با استفاده از مقدورات مردم و بضاعت سیستم دولتی پاسخگوی نیاز مردم باشند و این توجه به مسائل مردم نیازمند حرکت جهادی است.

استاندار مازندران با بیان اینکه کسانی که برای مردم نارضایتی ایجاد می‌کنند و علیه دولت حرف می‌زنند، آب به آسیاب دشمن می‌ریزند، افزود: ملت و دولت یکپارچه هستند و دولت برخاسته از رای مردم است و مردم مشروعیت نظام را با مشارکت حداکثری رقم زده‌اند.

وی با تأکید بر اولویت چهار خطه کردن تا روستای دزدبن، افزود: هنگامی که جاده توسط پلیس راه دو طرفه می‌شود از مرزن‌آباد بسته نشود و از دزدبن بسته شود و این امر موجب کمتر شدن فشار و مزاحمت بر مردم شده و از این رو باید به‌طور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی در رابطه با البرز مرکزی گفت: کار در مناطق چهارگانه نیازمند مصوبه عالی شورای محیط‌زیست دارد اما الحمدلله اکنون با تغییرات در ساختار و عملکرد مدیریت محیط زیست، اگر کار عمومی عام‌المنفعه داشته باشیم که آثار مخرب زیست محیطی نداشته باشد، می‌توانیم از محیط زیست مجوز بگیریم و فضا تغییر کرده است و رئیس محیط‌زیست تعامل صریح‌تر و روان‌تری دارند.

استاندار مازندران در رابطه با آزاد راه گفت: شرایطی پیش آمده که ما باید کمک کنیم تا این پروژه تسریع شود، اما باید کرویدورهای تخلیه نیز پیش‌بینی شود و این امور نیز نیاز به هزینه دارند و با توجه به محدویت منابع ما را دچار ضایعاتی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر منطقه چهار آزادراه بهره‌برداری می‌شود و منطقه سه تا درصدی کار شده، افزود: باید این جاده به صورت ساحلی تا انزلی ادامه یابد چراکه برای اقتصاد غرب مازندران و ترافیک شهری نیز موثر خواهد بود و نباید سرمایه‌گذار م

اسلامی در رابطه با طرح هادی روستایی و روستاهای جلگه‌ای-جنگلی گفت: باید طرح‌های روستایی توسط کارشناس خبره بازبینی شود و ما باید بتوانیم حوایج روستاییان بدون زمین کشاورزی و ارزشمند خود را از دست دهیم، برآورده کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه تسهیل ارزان قیمت برای تثبیت جمعیت روستایی است، گفت: حرکت ما یک حرکت توسعه‌ای بوده و سکونتگاه و فعالیت کسب‌وکار در هم آمیخته است و هر دو مسئله باید در طرح هادی لحاظ شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه در رابطه با پسماند باید همه ما اعم از مردم و مسئولان متعهد شویم که این بلیه را از مازندران برداریم، افزود: باید پسماند در آنجا تصفیه شده و دیگر در زمین رودخانه‌ها رها نشود.

وی در رابطه با پسماند، به تفکیک از مبدا تأکید کرد و افزود: پسماند خشک پول بوده و اشتغال‌زا است و پسماندتر نیز با دستگاه‌هایی در خانه به کمپوست تبدیل می‌شود و دیگر نیازی به ایجاد کوهی از زباله نیست.

اسلامی با بیان اینکه چالوس پیشانی مازندران است بر زیباسازی و پاکسازی آن تأکید کرد و افزود: این امر موجب ایجاد جاذبه و توقف گردشگر می‌شود و چالوس را جزء محفوطات سفر خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه فقر موجب انواع آسیب‌های اجتماعی می‌شود بر فقرزدایی تأکید کرد و سه راهکار دولت برای ایجاد اشتغال را وام خود اشتغالی با تسهیلات کم‌بهره برای توانمندسازی افراد کم بضاعت، وام برای دانش‌آموختگان در مباحث آی تی در اداره کار و همچنین، وام برای بوم‌گردی از طریق صندوق توسعه منابع ملی اشاره کرد.

 استاندار مازندران با اشاره به اینکه ظرفیت استخدام دولتی پایین است، خاطرنشان کرد: استخدام‌ها از طریق آزمون است و این امر برای ایجاد سلامت اداری بوده که در دولت تدبیر و امید انجام شده است.

کد خبر 4196572

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha