رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین:

یک تن گوشت قرمز فاقد هویت در قزوین کشف شد

شناسهٔ خبر: 4196727 -
قزوین- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: در سردخانه یکی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، یک هزارو ۲۱۸ کیلو گرم گوشت قرمز فاقد هویت کشف و ضبط شد.

عیسی یزدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نظارت و کنترل بر فرآورده های خام دامی یکی از وظایف اداره دامپزشکی بوده و در همین راستا، کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان قزوین به صورت روزانه و دوره ای تمامی واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی، شرکت های بسته بندی، تالارها و رستوران ها و کشتارگاه ها ومراکز آموزشی و درمانی را مورد بازررسی قرار می­دهند.

وی افزود: طی همین بازرسی های انجام شده در سردخانه ی یک واحد عرضه گوشت قرمز، مقدار یکهزارو ۲۱۸ کیلوگرم گوشت قرمز منجمد فاقد هویت کشف شد و برای حصول از سلامت فرآورده های مکشوفه نمونه برداری صورت گرفت که نتایج بدست آمده حاکی از این بود که محموله غیر قابل مصرف است.  

یزدی خاطر نشان کرد: عرضه فرآورده های خام دامی بدون هویت در تمامی واحدهای عرضه تخلف محسوب شده و در صورت مشاهده چنین محصولاتی از سوی اداره دامپزشکی با واحد متخلف از طریق مراجع قضایی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

این مقام مسئول در پایان به عموم مردم توصیه کرد: گوشت و مرغ و ماهی مصرفی را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مرتبط با فرآورده های دامی مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی استان قزوین اطلاع رسانی کنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 11 =