کاهش۹۰میلیارد تومانی درآمد شهرداری ساوه/ لزوم جذب سرمایه گذار

ساوه- شهردار ساوه گفت: بودجه سالانه شهرداری ساوه تحت تاثیر اجرای برنامه ششم توسعه ۹۰میلیاردتومان کاهش یافته که برای جبران این مساله، جذب سرمایه گذار و بهره گیری از بخش خصوصی در دستورکار است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید مهدی حسینی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات عمرانی شهرستان ساوه اظهار داشت: شهرداری ساوه به دلیل اجرای قانون برنامه ششم توسعه با کاهش درآمد مالیات بر ارزش افزوده مواجه شده و بحران مالی در مجموعه مدیریت شهری ساوه به وجود آمده است.

وی مدیریت این بحران را جزو اولویت‌های مدیریت شهری ساوه برشمرد و افزود: برگزاری جلسات تخصصی و بهره‌ گیری از ظرفیت‌های موجود در دستور کار قرار گرفته، چرا که تداوم این وضعیت تبعات سنگینی را بر مدیریت شهری ساوه بر جای خواهد گذاشت.

شهردار ساوه در ادامه گفت: براساس آمار و ارقام موجود بودجه ۲۰۹میلیاردی شهرداری ساوه به ۱۲۰میلیارد تومان رسیده، به عبارتی شهرداری ۹۰میلیارد تومان در سال جاری کاهش درآمد دارد.

وی افزود: براین اساس مدیریت در هزینه‌های جاری شهرداری و کاهش هزینه‌ها در دستور کار قرار گرفته تا از محل بودجه ۳۵درصد را در بخش جاری و مابقی را در حوزه عمرانی هزینه کنیم و توانستیم بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان از هزینه‌ها را به صورت پایدار کاهش دهیم.

شهردار ساوه گفت: هزینه‌ های جاری شهرداری ساوه ماهیانه ۷.۵ الی ۸.۵میلیاردتومان در نظر گرفته شده بود که امسال با توجه به کاهش ۴.۵میلیارد تومانی، فاصله زیادی بین درآمد و هزینه‌ها وجود دارد که جبران آن بسیار سخت شده است.

حسینی افزود: باوجود مشکلات مالی که در شهرداری وجود دارد، با برنامه ریزی برای جذب سرمایه‌ گذاری جدید و دعوت از بخش خصوصی در اجرای پروژه های عمرانی، تلاش داریم از توقف کار عمرانی جلوگیری شود.

وی در خصوص گازرسانی به نقاط حاشیه ای شهر ساوه نیز گفت: ۱۸محله شهر ساوه با اجرای طرح تفصیلی از نعمت گاز برخوردار شدند و تنها چهار محله باقی مانده که دو محله خارج از حریم شهری است و جزو سکونت گاه های غیررسمی به شمار می‌روند.

شهردار ساوه ورود وسائل نقلیه سنگین به داخل شهر را ازجمله معضلات ساوه برشمرد و افزود: ترافیک سنگین ورودی شهر ساوه با ترافیک داخل شهر آمیخته شده و گره‌های بزرگ ترافیکی را ایجاد می‌کند و در مبادی ورودی مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

حسینی اضافه کرد: اجرای کنارگذر ساوه از پیش بینی‌های شهرداری بود که بخشی از آن در سال های گذشته اجرا شده و حدود ۹ کیلومتر باقی مانده که حدود ۳۰۰متر آن از اراضی موقوفه امامزاده سید اسحاق (ع) است که پیشنهاد شد تغییر مسیر صورت گیرد و با انجام کار مطالعاتی این طرح اجرایی شود.

کد خبر 4201749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =