اندرزگاه جدید ایثار در زندان عادل آباد شیراز افتتاح شد

شیراز- اندرزگاه جدید ایثار در زندان عادل آباد شیراز با حضور رئیس کل دادگستری فارس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس کل دادگستری فارس در بازدید از زندان عادل آباد شیراز ضمن افتتاح اندرزگاه جدید ایثار در راستای حفظ حقوق شهروندی مددجویان بر ملاقات چهره به چهره قضات  با زندانیان و پیگیری مشکلات متهمین تحت قرار در اسرع وقت تأکید کرد.

علی القاصی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی زندانها به مراکز اصلاح ، تربیت و آموزش معارف دینی تبدیل شده اند گفت: این دستاورد  بزرگی است و امروز زندان ها  به کرامت انسانی و ارزشی، توجه ویژه ای دارند.

رئیس شورای قضایی استان فارس با اشاره به اینکه در سالهای اخیر اقدامات انجام شده در راستای ارتقاء سطح آموزش بخصوص فعالیت های قرآنی  و بهسازی محیطی در زندان های فارس چشمگیر بوده است گفت : به حمد الله با این اقدامات زندانیان از کرامت بالاتری برخوردارند.

وی با یادآور شدن اینکه تلاش مسئولین در زندان های استان، این است که با مبنا قرار دادن تأکیدات قرآن کریم بر حفظ کرامت انسانی زمینه اصلاح و تربیت زندانیان فراهم شود تا مددجویان در یک فضای اطمینان بخش به جامعه بازگردانند گفت: در قرآن به کرامت انسانی توجه ویژه ای شده است و محوریت اداره زندانها نیز این است که در این  روند نگاه و تفکر دینی  غالب گردد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه روحیه جهادی و نوع دوستی در مجموعه زندان وجود دارد، تأکید کرد: در یک مدیریت جهادی مسئولانه، رضایتمندی قشر زندانیان و خانواده آنان فراهم شده است و در این خصوص باید قدردان زحمات آقای حیات الغیب مدیرکل و کارکنان زندانها باشیم.

القاصی ادامه داد: در مقایسه با سال های گذشته ، تغییرات در زندانها کاملاً محسوس است و با توجه به اینکه در فضای مجموعه زندانها از نظر کمی با مشکل مواجه هستیم اما از نظر کیفی رضایتمندی در مجموعه زندان در بین مددجویان فراهم شده است.

رئیس شورای قضایی استان تأکید کرد: همکاری قضات در زمینه آزادی مشروط به تفکیک شعبات دادگاه ها بررسی می شود و مواردی که می توانند از رأفت اسلامی برخوردار شوند در اولویت قرار می گیرند.

وی با تأکید بر اجرای دستورالعمل ابلاغی ریاست قوه قضاییه در امر کاهش جمعیت کیفری گفت: قضات باید به صورت مستمر از زندانها بازدید و چهره به چهره وضعیت زندانیان را بررسی و با همه زندانیان ملاقات کنند و قضات زندان باید درخواست زندانی را با جدیت و در جهت رفع مشکلات آنان بررسی و هرگونه ارشاد و راهکار قضایی را منعکس کنند.

سیدحشمت الله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس نیز پس از بازدید رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان از زندان مرکزی شیراز و کانون اصلاح و تربیت گفت: اندرزگاه ایثار در زندان مرکزی شیراز به مساحت2100مترمربع و با ظرفیت500نفر در راستای اجرای مطلوب برنامه های اصلاحی و تربیتی برای زندانیان با حضور رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرکل زندان های فارس همچنین با اشاره به احداث و راه اندازی کارگاه اشتغال و حرفه آموزی در کانون اصلاح و تربیت شیراز گفت: با حضور رئیس کل دادگستری و هیأت همراه،  مجموعه کارگاهی و حرفه آموزی که به مساحت 500مترمربع در کانون اصلاح و تربیت شیراز احداث شده است راه اندازی شد و در این کارگاه به مددجویان در رشته های مکانیک، خیاطی، برق، جوشکاری، آموزش رایانه و کارگاه صنایع دستی شامل معرق، مشبک و پیکرتراشی آموزش های لازم ارایه و مدارک معتبر فنی و حرفه ای اعطاء می شود.

وی یادآور شد: باید تلاش کرد از تمام ظرفیت های موجود به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان های استان استفاده شود و حضور مستمر و هدفمند قضات در بازدید از زندان ها نقش مؤثر و سازنده خواهد داشت.

گفتنی است در این دیدار رئیس کل دادگستری استان فارس با اعطای مرخی به مددجویان واجد شرایط قانونی به مدت یک هفته موافقت کرد.

کد خبر 4219344

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =