تجلی وحدت شیعه و سنی در ۲۲ بهمن/ گلستان هم دیدنی شد

گرگان- مردم شیعه و سنی گلستان در لبیک به ندای رهبر انقلاب، با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه ای دیگر خلق کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، مردم شهرهای مختلف استان گلستان همراه و همگام با دیگر شهرهای ایران صبح یکشنبه در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پیدا کردند و برگ زرین دیگر در دفتر خاطرات تاریخ انقلاب ثبت کردند.

مردم با حضور خود از آرمان های انقلاب و حضرت امام خمینی(ره) دفاع کردند و به دشمنان قسم خورده این آب و خاک ثابت کردند که همچنان پای بند به این نظام هستند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن شهرستان گرگان شاهد حضور پر شور همه اقوام مختلف بود. همه آمده بودند بگویند همدل و همگام بایکدیگر پای بند به این انقلاب هستند و تا آخرین نفس از آن دفاع خواهند کرد.

راهپیمای ۲۲ بهمن امسال، ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه در شهرهای استان گلستان، همزمان با راهپیمایی های سراسر کشور و با حضور مسولان،  اصناف، تشکل‌ها، احزاب و گروه‌های مردمی آعاز شد.

برخلاف اظهارات ضد ایرانی برخی رسانه ها و دست نشانده های خارجی، امروز مردم گلستان در کتار سایر هموطنان خود در شهرهای دیگر نشان دادند که توطئه های دشمنان، حتی با ایجاد اغتشاشات اخیر نمی تواند مردم را از نظام و رهبری دلسرد کند.

طنین شعارهای «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل»، «استقلال ، آزادی، جمهوری اسلامی» به همراه پلاکاردهای در دست شرکت کنندگان، فضایی دیگری به راهپیمایی امسال داده است.  

یک بانوی جوان گرگانی با بیان اینکه ۲۲ بهمن هرسال درس عبرتی برای بیگانگان مداخله گر است، به خبرنگار مهر گفت: آنها هر سال بیعت مردم با انقلاب اسلامی و رهبری را از طریق راهپیمایی ۲۲ بهمن می بینند، اما درس عبرتی برایشان نمی شود.

نیره اسکندری، گفت: بهتر است بیگانگان بدانند که ایران، سوریه و افغانستان و عراق نیست که به خود اجازه بدهند، در امور داخلی آن دخالت کنند و به نام دموکراسی بلایی که سر مردم بیگناه آن کشورها در آوردند را بر سر ما در بیاورند.

وی افزود: حضور امروز مردم و شعارهایی که داده می شود مثال مشت محکمی بر دهان ابرقدرت‌هایی است که همواره به خاک وطن اسلامی مان چشم دوخته اند و از هیچ نیرنگی برای برهم زدن آرامش مردم و کشور فروگذاری نمی کنند.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در راهپیمایی امروز، حضور مردم در خیابان ها را شکستی برای دشمنان عنوان کرد و به خبرنگار مهر گفت: اتفاقات اخیر هم نتوانست پای مردم انقلابی را از خیابان‌های کشور و از جمله استان گلستان دور کند.

اکبر نژادی گفت: رهبران غربی از جمله رییس جمهور آمریکا فکر می‌کردند با ایجاد اغتشاش و بهم ریختگی در کشور به نام نارضایتی، امسال دیگر مردم تمایلی به حضور در راهپیمایی نخواهند داشت، اما امروز از رسانه ها می بینند که همه نقشه هایشان نقش بر آب شده و مردم همچنان بر عهد خود با میثاق‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب ایستاده اند.

حضور کودکان خردسال در راهپیمایی امروز که آمیخته با آفتاب و سوز سرما بود، فضای معنوی زیبایی به این راهپیمایی ها داده است.

از سوی دیگر حضور تعدودی از سالمندان، جانبازان و معلولان، گویای این حقیقت  است که مردم به واقع انقلاب، رهبر و کشور خود را دوست دارند و همچنان حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن برای آنان همانتد تکلیف دینی است که عمل به آن را واجب می دانند.

گفتنی است منوچهر متکی سخنران اصلی راهپیمایی ۲۲ بهمن در گرگان است.

کد خبر 4225016

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =