دشمن برای نفوذ در هیئت های مذهبی تلاش می کند

بیرجند- رئیس شورای هیئت های مذهبی خراسان جنوبی با بیان اینکه هیئت های مذهبی باید در راستای ولایت اقدامات خود را انجام دهند، گفت: دشمن برای نفوذ در این هیئت هاتلاش می کند.

غلامرضا عباسی مقدم در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه بیان کرد: هیئت های مذهبی نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند.

وی با بیان اینکه اعتیاد، بیکاری، حاشیه نشینی و طلاق از شاخص های آسیب های اجتماعی است، افزود: در این زمینه کارگروه های آموزشی برگزاری خواهد شد.

عباسی مقدم با بیان اینکه اگر هر هیئت مذهبی، یک مشکل اجتماعی را رفع کند اتفاق بزرگی حاصل می شود، افزود: هیئت های مذهبی می توانند عوامل بروز آسیب هایی مانند طلاق را ریشه یابی کنند.

وی با اشاره به خشکسالی های چند ساله بیان کرد: این خشکسالی باعث مهاجرت و افزایش پدیده حاشیه نشینی می شود که هیئت های مذهبی نیز در این راستا در طول سال فعالیت هایی انجام می دهند.

عباسی مقدم بیان کرد: حاشیه نشینی خود عواقب بیشتری داشته که باید برای آن نیز فکری برداشته شود و بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

رئیس شورای هیئت های مذهبی خراسان جنوبی بیان کرد: هیئت های مذهبی با قشر جوان ارتباط بیشتری داشته بنابراین باید در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، برنامه های بیشتری انجام دهند.

وی با بیان اینکه هیئت های مذهبی باید در راستای ولایت اقدامات خود را انجام دهند، اظهار کرد: دشمن از ظرفیت عظیم هیئت ها می هراسد و برای نفوذ در آن نیز تلاش می کند.

عباسی مقدم بیان کرد: دشمن با مبدل سازی مداحان، به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه در هیئت های مذهبی است بنابراین باید هیئت های مذهبی در انتخاب سخنران و مداح دقت کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هزار و ۲۴۷ هیئت مذهبی در سطح استان فعال است، افزود: از این تعداد ۱۱۳ هیئت ثابت و ۶۰ هیئت سیار در شهرستان بیرجند قرار دارند.

کد خبر 4227421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =