کشف ۴۷ فقره سرقت در کرمانشاه

کرمانشاه- فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و کشف۴۷ فقره سرقت در ۲۴ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "حسین براری" در این رابطه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با توجه به حضور مسافران نوروزی  در این شهرستان توسط کلانتری های سطح شهر و پاسگاه های تابعه به اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه در پی انجام این طرح ۴۷ مورد سرقت کشف و ۱۷ سارق دستگیر شدند، افزود: ده فقره از این سرقت ها مربوط به سرقت قطعات خودرو، ۹ فقره مربوط  اماکن خصوصی، ۹ فقره مربوط به سرقت داخل خودرو و مابقی مربوط به سایر عناوین سرقت هستند.

سرهنگ حسین براری افزود: در ادامه این طرح  ماموران انتظامی موفق شدند تعداد ۲۵ دستگاه خودرو و  موتورسیکلت فاقد پلاک و مدارک شناسایی توقیف و به پارکینک دلالت دهند.

این مقام انتظامی در ادامه اظهار داشت : که در راستای این طرح تعداد ۱۳ نفر معتاد و مواد فروش نیز دستگیر و مقدار ۵۵۹ گرم انواع مواد مخدر کشف گردید.  

وی در ادامه با اشاره به اینکه، راهبرد و اولویت پلیس این شهرستان ارتقاء امنیت اجتماعی است، افزود: با توجه به رضایت شهروندان از اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی، لذا اجرای مستمر این گونه طرح ها در دستور کار پلیس این شهرستان قرار دارد.

کشف ۳ کیلوگرم مواد مخدر در کنگاور

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور اعلام کرد: ماموران انتظامی این شهرستان موفق به کشف ۳ کیلو گرم موادمخدر شدند.  

سرهنگ "عزیز الهیاری" توضیح داد: در پی کسب اخباری مبنی بر اینکه باندی از قاچاق چیان حرفه ای مواد مخدر در پوشش خانواده قصد انتقال مقدار قابل توجه ای مواد مخدر با یکدستگاه خودرو پژو ۴۰۵ به استان کرمانشاه را دارند، بلافاصله موضوع در دستورکار مامورین انتظامی شهرستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: جهت بررسی موضوع ۳ تیم عملیاتی تشکیل و پس از هماهنگی لازم با مقام محترم قضایی اقدام به کنترل محور مواصلاتی کنگاور کرمانشاه، در ایستگاه شهید زنگنه نمودند.

سرهنگ "الهیاری" افزود: در نهایت خودرو مورد نظر شناسایی و با استفاده از شگردهای خاص پلیس و ایجاد ترافیک سوری متوقف گردید، و در بازرسی بعمل آمده ازخودرو مقدار ۳ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک که به نحو ماهرانه ای در داخل بطری نوشابه جاسازی شده بود کشف و ضبط گردید.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور در پایان با اشاره به اینکه در این خصوص ۲ متهم مرد و ۱ متهم زن دستگیر شده، اعلام کرد: متهمین پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند

هشدارهای پلیس گیلانغرب برای پیشگیری از سرقت خودرو 

فرمانده انتظامی شهرستان گیلانغرب به منظور پیشگیری از سرقت خودرو توصیه ها و هشدارهایی را اعلام کرد.  

سرهنگ "سلیم سلیمی" اظهارداشت: آموزش و آگاه سازی شهروندان نقش مهمی در پیشگیری از وقوع سرقت را دارد.

وی گفت: خودروی خود را به لوازم ایمنی نظیر دزدگیر، سویچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال، قفل سوئیچی و سایر وسایل تاخیری و بازدارنده مجهز نمایید.  

این مقام مسئول افزود: خودروی خود را حتی برای دقایقی کوتاه در اختیار افرادی که شناخت کافی از آنان ندارید قرار ندهید.

سرهنگ سلیمی با بیان اینکه هنگام ترک خودرو خود، از قرار دادن سوئیچ بر روی آن جداً بپرهیزید تاکید کرد: همیشه هنگام ترک خودروی خود، از بسته شدن درها و شیشه‌ها اطمینان حاصل کنید.

فرمانده انتظامی شهرستان گیلانغرب اضافه کرد: هرگز خودروی خود را در اماکن خلوت و تاریک پارک نکنید و هنگام ورود و خروج از پارکینگ منزل مراقب باشید افراد غریبه وارد پارکینگ نشوند.

سلیمی تصریح کرد: هنگام گردش و تفریح، خودروی خود را در مکانی امن و در صورت امکان در پارکینگ‌های عمومی و مطمئن پارک نمایید و زمان خروج از پارکینگ منزل، ابتدا خودرو را خاموش نموده و سوئیچ را برداشته سپس درب پارکینگ را ببندید.

کاهش ۱۵ درصدی وقوع سرقت ها در اسلام آباد غرب 

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آباد غرب از کاهش ۱۵درصدی انواع سرقت ها در سال ۹۶ نسبت به سال قبل در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ "بهروز سرتیپ نیا" گفت: کاهش ۱۵ درصدی انواع سرقت ها در سال ۹۶ و نسبت به سال ۹۷ آمار قابل قبولی برای پلیس شهرستان اسلام آبادغرب محسوب می شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۲۷۰ نفر به جرم سرقت در شهرستان اسلام آبادغرب دستگیر و پس از اثبات جرم، تحویل مراجع قضایی شدند.

سرهنگ سرتیپ نیا همچنین با اشاره به کاهش انواع سرقت ها در اسلام آبادغرب گفت: سرقت از مغازه ۱۰ درصد و سرقت از اماکن دولتی و خصوصی نیز به ترتیب ۲۵ و ۱۰ درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب همچنین با اشاره به کاهش ۴۱ درصدی سرقت از داخل خودرو، افزود: سرقت موتورسیکلت ۵ درصد، سرقت احشام ۳۰درصد، جیب بری ۲۰درصد و سایر سرقتها نیز ۲۴ درصد کاهش وقوع پیدا کنند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته کشفیات سرقت خودرو ۴ درصد، موتور سیکلت ۱۰۰ درصد، جیب بری و کش رو زنی ۱۰۰ درصد نسبت به سال ۹۵ رشد داشته است.

سرهنگ سرتیپ نیا یادآور شد: این موفقیت ها با تلاش و زحمات شبانه روزی همکاران پلیس اسلام آبادغرب در رده های مختلف به دست آمده که جای قدردانی دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آباد غرب در پایان گفت: مشارکت شهروندان و نهادها با نیروی انتظامی عامل اساسی در پیشگیری از وقوع جرم به خصوص سرقت است.

پلیس راهور کرمانشاه آماده مدیریت موج دوم سفرهای نوروزی 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه با اشاره به آغاز موج دوم سفرهای نوروزی از تشدید اقدامات کنترل ترافیک و آمادگی برای مدیریت عبور و مرور خودروها خبر داد.      

"سرهنگ فضل الله شیری " اظهار کرد: پلیس راهور با توجه به آغاز مرحله دوم سفرهای نوروزی و به منظور تسهیل در عبور و مرور شهروندان و مسافران نوروزی، اقدامات کنترل ترافیک را تشدید کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به جاذبه های گردشکری وتنوع آثار باستانی در استان و بویژه شهر کرمانشاه، علاوه بر بازار و مراکز خرید سوغات، در معابر منتهی به آثار باستانی از جمله طاقبستان طرح ویژه ترافیکی اجرا می شود.

سرهنگ شیری بیان داشت: علاوه بر تیم های آشکار و محسوس پلیس راهور، از تیم های کنترل ترافیک بصورت نامحسوس در سطح معابر شهری استفاده شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه یادآوری کرد: امسال و در طرح نوروزی پلیس با همکاری آموزش و پرورش، از ظرفیت عظیم همیاران پلیس که شامل دانش آموزان علاقمند در امر کنترل ترافیک می شود نیز استفاده شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به حجم ترددها در ایام نوروز از رانندگان تقاضا می شود که هنگام رانندگی، رعایت مقررات راهنمایی ورانندگی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا سفر بی خطری داشته باشند.

سرهنگ شیری در پایان گفت: خوشبختانه در سال های اخیر شاهد همکاری بسیار خوب مردم با پلیس راهنمایی و رانندگی بوده ایم و این موضوع در کاهش تخلفات رانندگی و تصادفات جاده ای نقش بسیار مهمی داشته است.

قدردانی مردم هرسین از فرمانده و پرسنل انتظامی شهرستان 

مردم شهرستان هرسین از فرمانده انتظامی این شهرستان و کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان به خاطر اجرای طرح پاکسازی و جمع آوری معتادین شهرستان در ایام نوروز تقدیر و تشکر کردند.

به دنبال اقدامات اخیر پلیس شهرستان هرسین در راستای طرح پاکسازی و جمع آوری معتادین در ایام تعطیلات نوروز، مردم این شهرستان با نصب بنر در سطح شهر از زحمات فرمانده و کارکنان انتظامی آن تقدیر کردند.   

کشف ۴۴ کیلوگرم مواد مخدر در سنقر

فرمانده انتظامی شهرستان سنقروکلیایی از کشف ۴۳ کیلو و ۸۶۸ گرم انواع مواد مخدر در این شهرستان طی سال گذشته خبر داد.  

سرهنگ "غضبان احمدی فرد" اظهار کرد: کشف ۳هزار و ۳۴۵ سی سی شربت مخدر و ۵۳۱ حبه انواع قرص روانگردان از دیگر کشفیات پلیس سنقروکلیایی در سال ۹۶ بوده است.

وی افزود: همچنین در سال گذشته ۴۳۶ خرده فروش موادمخدر و معتاد متجاهر نیز دستگیر شدند.

سرهنگ احمدی فر یادآور شد: در بحث کشفیات مواد و شربت های مخدر و همچنین قرص های روانگردان طی سال ۹۶ نسبت به سال قبل ۱۷۵ درصد و در بحث دستگیری خرده فروشان مواد و معتادین متجاهر نیز ۸۴ درصد رشد داشته ایم.

فرمانده انتظامی شهرستان سنقروکلیایی در ادامه از افزایش ۳۳درصدی کشفیات سرقت و ۲۳ درصدی دستگیری سارقان در سال ۹۶ نسبت به سال  ۹۵ خبر داد و گفت: در سال گذشته وقوع سرقت در این شهرستان هشت درصد نسبت به سال قبل از آن کاهش داشته است.

وی همچنین با اشاره به پلمب ۹ باب منزل و مغازه با دستور قضایی که محل خرید و فروش و استعمال مواد مخدر بوده است، خبر داد و گفت: ۲۱ دستگاه خودرو و موتور سیکلت نیز در این راستا توقیف شده است.

سرهنگ احمدی فر تاکید کرد: پیشگیری، مبارزه با سرقت و تلاش در جهت کشف سرقت های بوقوع پیوسته در راستای ایجاد امنیت پایدار و مطلوب و رضایتمندی شهروندان از اولویتهای اصلی پلیس بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان سنقروکلیایی تصریح کرد: پلیس با تمام توان به مقابله با مخلان نظم و امنیت می پردازد و اجازه ناامنی به هیچ کس را نخواهد داد.

وی همچنین در پایان از همکاری بسیار خوب مردم با پلیس قدردانی و ابراز امیدواری کرد این تعامل در سال جدید افزایش یابد.

فرماندار شهرستان روانسر از تلاش های ماموران و کارکنان پلیس این شهرستان در راستای ایجاد نظم و امنیت قدردانی کرد.  

حسین ویسمرادی در دیدار نوروزی با کارکنان پاسگاه نهرابی روانسر، امنیت موجود در این شهرستان را مرهون زحمات و تلاش شبانه روزی پلیس عنوان کرد.

وی ادامه داد: مردم با دیدن پلیس احساس امنیت می کنند و بدون شک دادن ارزش این احساس امنیت کمتر از عبادت به درگاه خداوند نیست.

ویسمرادی خاطرنشان کرد: حضور خوب پلیس در نقاط مختلف شهرستان روانسر در ایام نوروز باعث شده مردم و مسافران نوروزی با خیالی آسوده به این منطقه سفر کرده و از جاذبه های گردشگری آن دیدن کنند.

فرماندار روانسر در ادامه از افزایش ۱۰۰ درصدی حضور مسافران و مهمانان نوروزی در این شهرستان طی ایام نوروز ۹۷ نسبت به نوروز سال قبل خبر داد و گفت: رشد قابل ملاحضه حضور مساران نوروزی در این شهرستان بیانگر وجود امنیتی است که سبزپوشان نیروی انتظامی ایجاد کرده اند.

در پایان این دیدار فرماندار روانسر با اهداء هدیه از کارکنان پاسگاه  نهرابی تقدیر کرد.

کد خبر 4259095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =